Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kral Distortion efekti

Mortis

Öne çıkan mesajlar

Şimdi 6-7 senedir gitar çalıyorum, fakat bu zamana kadar, çok yoğun ilgilenmedim gitarla bu yüzden bir sorum olacak.

Kral bir distortion efekti için çok mu para harcamak lazım, yani baya sağlam proccessorlar, ampler, 1000 dolarlık gitarlar mı gerekiyor. Kral distortion derken örnek olarak In Flames die bilirim. Bu grubun gitar efektine hastayım,

Böle bir şey elde etmek için hangi gitarı ve hangi efekt proccessorunu önerirsiniz?

(abartı olmasın ama fiyat olarak)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

ben Korg 104DS kullanıorum muhteşem desem yerindedir..
şimdi in flames demişin o adamlar processor kullanıo anfi modellemesi ile birlikte bok püsürayarı oluo in flmaes den çıkan sesi alırsın bi processorle aynen..
sırf distortion dersen Sansamp GT2 war anfi modellemesi distortion için en iyisidir mikrofon yerini bile modellio sagda solda die..
processor için ben boss gt 5 ya da 6 derim para warsa..
ha noraml bişi diosan digitech rp300 herşeyiyle götürür[signature][hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

bence alemdekı an kral disto boss ds-1 dir ıkınıc ellerı 50-60 dolar cıvarında bulamasan bıle 0 ını 65 dolara getiren yerler var ayrıca sevdiğin grupların ne tür ve ne marla efektler kullandığını merak ediyorsan www.guitargeek.com a gir hepsi yazar,bana kalırsa pedal efetleri en iyisidir, processor dijital bir efekt olduğu için sesini sevmem ama tabi bunun yanı sıra pod un ve boss un iyi processorları var ki üstelik profesyoneller de kullanıyor ama bayaa para bayılman gerek e diğer ufak processorlar ki hepsinin devresi aynıdır amatör işidir genellikle sahne için uygun değiller yani, ayrıca boss metal zone, ve turbo ditortion pedalları da iyidir , bossun sitesine bi bak istersen sampleları da vardı yanlıs hatırlamıyosam[signature][hline]In Rock We Trust!!
Sosyal ağlarda paylaş

Boss hakkında çok gürültü falna diolar ynai
abartı bir distortion olduu için ses düzgün gelmiomuş belirgin gelmiomuş,

yani aranızda böle test edip aha bu süper dediiniz bişey var mı?[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...