Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hancı

St_Dreamer

Öne çıkan mesajlar

Bir zamanlar,uzak bir ülkede zalim bir kral yaşarmış.Kralında ay ışığından güzel,buğday başağından narin ve peri ırkından da zarif bir kızı varmış.Ülkenin gençlerinden biri bu kızcağazı sarayın bahçesinde görmüş ve ona aşık olmuş.Öyle aşık ki,onun aşkına yazdığı şiirlerin eşi benzeri görülmemiş cihanda.Bu şiirlerden biri krala varmış.Oda şiirden büyülenmiş ve bunun üzerine genci huzuruna çağırtmış.Sormuş bu aşkı hakeden güzel kim diye.Çocukcağız hiç çekinmeden kızınız demiş.Bunu duyan kral hiddetten kudurmuş.Genci dokuz katlı zindanlarına attırtıp,türlü türlü işkenceler yapmış.Gözlerine miller çekmiş,sırtına kırbaçlar vurdurmuş,derisine iğneler batırmış.Çocuk banamısın dememiş.Her ızdırapda aşığım aşık diye bağırmış.Zavallı kızcağız çocuğun aşkından haberi olamadan ince hastalığa yakalanıp yataklara düşmüş.Kral ülkenin dört bir yanından hekimler getirtmiş ama ne çare.Kızcağız hastlığına dayanamayıp ölmüş.Onun öldüğü anda da genç,son kez aşığım diye fısıldamış ve son nefesini vermiş.Kızın ölüm acısını çekmemiş.Oysa kral bir türlü ölmeyi becerememiş ve tanrının ona olan lanetiyle uzun bir hayat yaşamış.Hep kızının acısını çekmiş.Çünkü kral aşık değilmiş.İşte bu,gencin şiirlerinden biridir.Derler ki,bu şiiri okuyan aşk acısını çekmezmiş.Zaten çekmiyorduysa da onu sevenin acısını dindirirmiş.

Hancı
Derdim yine dağlardan büyük hancı.
Doldur kadehe şarabı,bitmesin bu gece.
Yar olmuş kor alevden bir mızrak kalbime.
Bin bir şişe şarab içsek ne çare.

Kapa kapıları kimsecikler girmesin.
Çek süngüleri kimsecikler sormasın.
Bir değil bin odundan yaksan meşale,
Zaten alevden gelmişiz biz bu hale.

Deme bana yoldaş olam yalnızlığına.
Yalnızlık paylaşılsa yalnızlık olmaz.
Ben bir köşede çekerim cefa,akıp gitsede zaman.
Zaman kopup gitmeden derdin sonu olmaz.

Sanma ki benim yaram yardandır.
Yar bahane yaram benim aşktandır.
Aşkım alev olmuş gelmiş cihane.
Bin alevde yanmışız biz ne çare

Lyakstos tarafından[signature][hline]İki tarafta saldırıyorsa bu taaruzdur;biri saldırıyor öteki savunuyorsa bu kuşatmadır;ama biri saldırıyor öteki birşey yapamıyorsa,işte o zaman katliam olur

A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

pazarlama?nasıl yav anlamadım :) ki senin şiirinide okudum hatta başka başlık bulmaya çalıştım millet taklit falan demesin diye ,güzeldi.Saolun.[signature][hline]İki tarafta saldırıyorsa bu taaruzdur;biri saldırıyor öteki savunuyorsa bu kuşatmadır;ama biri saldırıyor öteki birşey yapamıyorsa,işte o zaman katliam olur

A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

lykastos sevdim senin yazını da şiirini de.. ikisi de ayrı ayrı güzel ama beni rahatsız eden hani bu şiiri okuyan gönül yarası çekmezmiş falan gibi bişey söylemişsin ya.. o..

onun haricinde ikisi bir bütün olarak güzel olmuş hatta knight errant-gilgamesh gibi bir kompozisyon da yapilabilir...[signature][hline]-End of Transmission-
Sosyal ağlarda paylaş

ahh anlıyenzi.Hmms ben bunu aslında platonik sevgilime yazdığım için öle.Doğru biraz pazarlamış gibi olmuş saolun genede.[signature][hline]İki tarafta saldırıyorsa bu taaruzdur;biri saldırıyor öteki savunuyorsa bu kuşatmadır;ama biri saldırıyor öteki birşey yapamıyorsa,işte o zaman katliam olur

A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

1)koca yazıdan tek bir cümlenin çalıntı olmasıyla tüm şiiri iğrenç kıldın...İlginç!
2)Bir sözün önceden kullanılmış olması beni şiirimde kullanmakdan alıkoyamaz.Belki ben söylenen o söze ilgi çekmek istiyorum.
3)Şiiri tamamen çalıntı olsaydı dediğin doğru olurdu.[signature][hline]İki tarafta saldırıyorsa bu taaruzdur;biri saldırıyor öteki savunuyorsa bu kuşatmadır;ama biri saldırıyor öteki birşey yapamıyorsa,işte o zaman katliam olur

A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...