Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dream theater adamı bayıyo

homerJSimpson

Öne çıkan mesajlar

abi progressive kolayca hazmedilen bir tur deil..ozelliklede kolay anlasılan parcalar dinlemek istiyorsan..ne olursa olsun dream theater ın kalitesi belli..bende images&words u ilk aldıgımda bu ne lan diip bi hafta dinlememiştim..biraz zaman verdikten sonra grubun ne kadar saglam ve kompleks muzik yaptıgını anlıosun..ama sonucta zevk meselesi..
Sosyal ağlarda paylaş

ya adamların müzik bilgisine bi lafımız yok saolunlar hepsi enstrumanlarının virtüozleri fakat parcaların uzunlugundan dolayı tam sarkıya alısıyorum en olmdık yerde değişiyo e bu olay da dakıkalarca surdukten sonra bayıyo, ama canlı ızlemek ayrı bı zevktir o ayrı orda petruccinin veya ruddess in şovu adamı baymaz tabiki de[signature][hline]In Rock We Trust!!
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu arada ben anlamadım nerde 30 dakkalık şarkı?opethle fln mı karıştırdın..[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Emaleth, 24 December 2003 12:33 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Siamon, 14 February 2004 15:30 tarihinde demiş ki:
said:
Gilean, 14 February 2004 14:31 tarihinde demiş ki:
ya bu arada ben anlamadım nerde 30 dakkalık şarkı?opethle fln mı karıştırdın..

Six Degrees of Inner Turbulence: 42dk

abi işte onu demek istedim..sadece 1 şarkı bulabilirsin..[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Emaleth, 24 December 2003 12:33 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gilean, 14 February 2004 23:24 tarihinde demiş ki:
said:
Siamon, 14 February 2004 15:30 tarihinde demiş ki:
said:
Gilean, 14 February 2004 14:31 tarihinde demiş ki:
ya bu arada ben anlamadım nerde 30 dakkalık şarkı?opethle fln mı karıştırdın..

Six Degrees of Inner Turbulence: 42dk

abi işte onu demek istedim..sadece 1 şarkı bulabilirsin..

ama sen tema olarak bakıyosun yani konsept müzik yani bi çok parçada tek hikayeyi anlatan müzik.. opeth tek parçada anlatıo 30dk fln olabilir..

Dream theater da 1 saatte anlatıyo olabilir mesela Scenes from a memory, 42dk da anlatıo olabilir işte örnek verdim seninde alıntı yaptın 6DOIT, e çoğu albümü bu kalıpta olduna göre aslında en az 5-6 tane var demi? Hatta 6DOIT'de 2 tane var 1.cd başka 2. başka... Buna ek olarak tek bir hikaye anlatan şarkılarda var ortalama süreli 10dk ortalama.. yani aslında dikkatli bakacak olursak DTnin de yaptığı müzik tamamen böyle..
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bu sorundan yola çıkarak uzun zamandır söylemek istediğim bir olay varki durum içler acısı aslında...

Arkadaşında yapmış olduğu gibi progresif deyince akla ilk gelen grubun Dream Theater olması hadisesi aslında neredeyse 20 yıldır varolan bu türe biraz ayıp oluyor. Türü alıp sadece tek gruba maletmekte aynı tür içerisinde yılardır emek verenlere ayıp oluyor. Progresif müzik için söylenecek pek birşey yok tür olarak aslında teknik bir tür fakat zamanla Dream Theater gibi grupların bu gün üstünde durdukları tepeyi oluşturan insanları biraz araştırın bulun derim en başta sorduğum sorunun nedeni buydu.

Bahsettiğiniz müzik türü öyle sabit bir şekli olmayan bir tür aslında sadece duygulardan oluşuyor Blues gibi sabit kalıpları yok Thrash gibi riffleride yok. Bu açıdan değerlendirince Dream Theater tekniği mükemmel olan fakat yeni hiçbirşey yapamamış bir grup bence. Bu nedenlede grubun popülerliği dolayısı ile progresif müzik deyince sadece akla gelen grubun bu olması aynı derece değersiz. Yüzlerce tavsiye verdik burada yukarıdaki yapışkanlı topikte onları inceleyin. Neye vakit ayırıp yazmışız bir bakın.

Progresif Müzik Dream Theater değildir. Ayrıca yeryüzünde varolan tek progresif türü rock'da değildir. Avant-Garde vardır ve progresif bunun alt türüdür. Avant-Garde kendi başına bir kavramdır müzikten ayrı ve bu kavram oturup incelenmelidir. Ukalalık yapma derseniz, üşenirim ben derseniz oturuponuda yazayım sizlere ama hiçbirşey insanın kendi araştırıp bulduğu şeyler kadar kalıcı olmuyor bu topiktede olduğu gibi.

Sevgiler...[signature][hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Story of SadButcher"

horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...

[Bu mesaj SadButcher tarafından 15 February 2004 01:55 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj SadButcher tarafından 15 February 2004 01:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...