Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eleanor rigby

Mr.Coca

Öne çıkan mesajlar

nutella yerim said:
said:
savaşı bitirmek de kişinin elinde bence

iç dünyayı tercih etmek mühim olan.

iyi,kotu,dogru,yanlıs,namuslu-edebli,ahlaklı...

bunların hepsi bize dogup buyugumuz toplum tarafından benimsetilen,daha dogrusu faşizan bi tavırla dikte edilen seyler,hatta cok uc dusunursen tanrı da oyle,dısdunyayı oldurunce tanrıyı da oldurmus olucaz,bak donduk dolastık geldik yine nietzsche ye :=)

Yok :) ben tam olarak öyle düşünmüyorum yazdıklarımda da belirttiğim üzre insanın öncelikle dünyanın neresinde olduğunu bilmesi , dünyayı tanıması gerektiğine ve kendini mutlu edecek şeyleri bunları göz önünde bulundurarak istemesi/seçmesi gerektiğine inanıyorum.

Kendimi tam olarak ne nietzsche ile ifade edebilirim ne camus ile ne de sartre ile.
"beni ancak ben anlatabilirim". Bunu benden önce başkaları da söyledi elbet ama bu onların beni tamamen ifade edebileeceği anlamına gelmez. bir söz birçok kişi tarafından bir çok farklı düşünce ile söylenmiş olabilir. bu yüzden ben düşünürken "ben"i esas alırım.
yaşadığım toprak ve değerleri ile pek alıp veremediğim yoktur. belki bu benim işimi bir nebze kolaylaştırıyordur.
Fakat mutlu olacağına inanıyorsan
senin doğrularınla çelişmeyen bir yerde yaşayabilirsin.
seni bu mutlu ediyordur.
Her ne ise yani dış dünyanın ölümü de senin elinde
sadece iç dünyaya sarılmakla bitmez elbette iş.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Yok smiling smiley ben tam olarak öyle düşünmüyorum yazdıklarımda da belirttiğim üzre insanın öncelikle dünyanın neresinde olduğunu bilmesi , dünyayı tanıması gerektiğine ve kendini mutlu edecek şeyleri bunları göz önünde bulundurarak istemesi/seçmesi gerektiğine inanıyorum.

insanın kendine dönük,kendi dusunce ve secimlerine odaklanması gerektigini soyluyosun,alıntıgı yaptıgım yerde kendinle celisiyosun dısdunya ile pazarlık halindesin,seni mutlu etcek seyleri aradıgın yer dıs dunya ve kendini bulma/mutlu olma icin bu kosulu getiriyosun
Sosyal ağlarda paylaş

buna pazarlık demek ne kadar doğru olur orası tartışılır
örnek vermek gerekirse

70lerde ve televizyonun memleketime gelmesi ve yaygınlaşmasıyla batılı müzik hayatımıza girmeyi hızlandırdı ve o zamanlarda haliyle insanlar batıdan görüp hayran kaldıkları, hevesle giriştikleri bu batılı müzik işini fazla sorgulamıyorlardı

ben bugün baktığım zaman o zamanlarda batılı tarzlarda Türkçe sözlerle icra edilmiş müziğin kendi içerisinde çeliştiğini görüyorum. Bu dünyayı tanımakla alakalı kısmı

O (batılı) müziği vatanında icra eden oralı adamın o tarzla o soundla o tınıyı çıkaran o batılı karakter ile

burada o işi ilk yapanların karakterinin neredeyse taban tabana zıt olduğunu (hallerinden hareketlerinden hatta şarkı sözlerinden) görüyorum bu da nereli olduğunu bilmekle alakalı kısmı

bunu bugün sezen aksu da görüyor duman da görüyor ne bileyim erkan oğur da görüyor hatta
ilk görenlerden biri erkin koraydı dersem fazlaca yanılmış olmam herhalde
kısacası işini beğendiğim herkes görüyor.

ha hala var mı körü körüne bilinçsiz iş yapan var
ya da bu batılılık doğululuk sıkışmasını yaşayıp saçmalayan o da var ki bence en belirgin örneği babazuladır

bu biraz karakter meselesi ben istediğim bir şeyi gerçekten iyi ( iyiden kastım dünyada görüp beğenip yapmayı istediğim şeye yakınlığı ile alakalı) yaparsam mutlu olacağıma inanıyorum

bunun için alınacak referans elbette daha önce yapılanlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

nutella yerim said:
benim ac benim susamıs oldugum sey mutluluk evet,bunu inkar etmiyorum fakat ben dogmatik ve bilincsiz bi mutluluk yerine varoluscu bi mutluluk arıyorum

yani işte seni ( aradığın mutluluğu ) ifade edemeyeceğime inandığımı beni kimsenin ifade edemeyeceğinden bahsedişimden görebilirsin. Ben yalnızca mutluluk nedir gerçek mutluluk nedir sanal mıdır hayal midir diye başlayan mevzuya sana mutluluk için kurduğum algoritmamı sunarak karşılık verdim ötesindeki her şeyde farklılıklarımız elbet ortaya çıkacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...