Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anlayamıyorum

Asteroth

Öne çıkan mesajlar

burtonesk said:
yüzyılın en iyi filmi olayını geçtim, sinematografi dersi alan bir kişinin citizen kane'e ayrı bir gözle bakması gerekirdi. sonuçta o derste bakın negzel film yeaa çok süper film izlemeniz lazım diye izletmiyorlar, o filmde daha önce denenmemiş kamera teknikleri uygulandığından size onu izletiyorlar.

Haklısın ama burda konu farklı herkes sinematografi almıyor o kadar detaya girmedim, ama genede düşüncemin arkasındayım ran, stalker, midnight cowmboy, shinning bunlar daha 100 lerce böyle film izliyoruz ama bu film beni öldürdü, kusura bakmayın
Sosyal ağlarda paylaş

burtonesk said:
yüzyılın en iyi filmi olayını geçtim, sinematografi dersi alan bir kişinin citizen kane'e ayrı bir gözle bakması gerekirdi. sonuçta o derste bakın negzel film yeaa çok süper film izlemeniz lazım diye izletmiyorlar, o filmde daha önce denenmemiş kamera teknikleri uygulandığından size onu izletiyorlar.

bu arada orson walles (yanlış olabilir) denenmemiş kamera tekniğiden çok denenmemiş ışık teknikleri uyguluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bir okudum da, birçoğunuzdaki sorun o filmlerin 2008 de çekildiğini sanmanız. blade runner çekildiğinde binlerce yenilik getirdi, he şu an izlersen bayabilirsin ayrı. citizen kane diye 3.5 saat ıyyy dediğin film, dünyayı sarstı. çoğunuz izlemedi belki ama casablanca ikinci dünya savaşı sırasında çıkmış olmasına rağmen, eğer paranın günlük değerini hesaba katacak olursak en çok para kazandırmış film.

yani şöyle özetlemek gerekirse, birçoğunuzun eleştirisi, zamanında tekerleği bulmuş adam için "ohoo ne var abi tekeli bulmakta" demekten farksız.

ha, donnie darko yu eleştirmek ayrıdır, o 2003 filmi falan sonuçta. ama klasik filmlere laf etmeyin, hele sinematografi alıyosanız bırakın ne biliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

White Wolf said:
burtonesk said:

bu arada orson walles (yanlış olabilir) denenmemiş kamera tekniğiden çok denenmemiş ışık teknikleri uyguluyor.

ışık dersi almadım daha ben dfg. ama çekim tekniklerine yeni bir boyut kattığını biliyorum işte=)
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:
şöyle bir okudum da, birçoğunuzdaki sorun o filmlerin 2008 de çekildiğini sanmanız. blade runner çekildiğinde binlerce yenilik getirdi, he şu an izlersen bayabilirsin ayrı. citizen kane diye 3.5 saat ıyyy dediğin film, dünyayı sarstı. çoğunuz izlemedi belki ama casablanca ikinci dünya savaşı sırasında çıkmış olmasına rağmen, eğer paranın günlük değerini hesaba katacak olursak en çok para kazandırmış film.

yani şöyle özetlemek gerekirse, birçoğunuzun eleştirisi, zamanında tekerleği bulmuş adam için "ohoo ne var abi tekeli bulmakta" demekten farksız.

ha, donnie darko yu eleştirmek ayrıdır, o 2003 filmi falan sonuçta. ama klasik filmlere laf etmeyin, hele sinematografi alıyosanız bırakın ne biliyim.

Fizban ben yurttaş kane film dünyasına neler kattığını gayet iyi biliyorum, ama bizim bölümde (evet türkçeyi düzgün konuşamayan hanzolara kılım, ırkçıda diyebilirsiniz) la oglüm bu kane güzel filmdi ha , makyaj yapmaktan başka birşey bilmeyen bir kızın kantinde otururken ay çok güzel filmdi(Evet bi ara bende yapıyordum , itiraf ediyorum) bu muthiş demesi gıcığıma gidiyor , çünkü kız derste önümde oturmuş filmi izlerken cebiyle oynuyordu, yani bir çok nerdeyse her anime izlemiş, her türlü film izleyen biri olarak diyebilirimki film bayıcıydı derse o güzel diyenlerin off puff lamasından yazılar bitmeden (ki bu büyük terbiyesizliktir) tüymesinden anlaşılcağı gibi sıkıcıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

citizen kane harbi bayıktı yaw..

(yamulmuyorsam) kirk douglas'ın şöle bi anısı vardı.. amca depresyona giriyor ve intihar etmeyi kafaya koyuyor. bi burbon koyuyor kendine sonra silahı çıkartıp ağzına sokarken namlu dişine feci şekilde çarpıyor! çok canı acıyınca "lam bi de kendimizi öldürecektik ha! iu acıya bile zor dayanıyos hacı" diyip silahı bırakıyor ve içkiyi içmeye devam ediyor..
ahanda o gün tv'de citizen kane olsaydı değil dişinin acıması, dişinin ve çenesinin kırılması bile onu durduramazdı! hatta kafasını tv'ye vurarak intihar eden ilk adam olabilirdi.. tabii o çene tv'ye çarparsa tv kırılır ya.. neyse..

işte böle bi filmdir..
benzeri bi kouyu müziğe de açın da pink floydianlara "move on!" diyebilelim, queen sevenlere "hade lan!" çekebilelim ve nirvan fanlarına yumruk tekme dalalım..
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

guzel demişsin ama 2001: A Space Odyssey'ın savunulacak bı tarafı yok mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
lam ben 4te bırakıtydım amma dolmuş yahu..

öncelikle tarantino'nun dialogları muhteşemdir. amca süper konuşturuyor elemanları. rezervuar köpeklerinde, pulp fiction da göremezseniz yuh zaten. kill bill de hakeza öyleydi

tabii genele kült olan bana kült olmayan filmler kadar kişisel kültler de var.. kim ki duk filmleri bana göre külttür hacı! Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom ve Hwal falan zevklen izlerim.. pek güzeldir..

tarantino'nun dialoglarda "osurmanın güzelliği kendi bokunu koklıyabilmendedir" den ileri gitmiyo be...
ne biliyim son derece boktan bi superman analizi üstüne adamın kültüründen bilgisindende şüphe ediyorum artık.

kült film tabi cok belirsiz bi olgu.

arada queen'e laf etmişsin neden yanı ne gerek var..
Sosyal ağlarda paylaş

Apocalypse Now - 3 günde parça parça izleyerek zor bitirmiştim, hiç merak uyandırmadı film bende

One Flew Over the Cuckoo's Nest - bunu izleyeli epey oldu ama, hiç beğenmediğimi hatırlıyorum, aklımda tek bir sahnesi kalmamış

The Crow - eskiden show tvnin verdiği ikinci sınıf aksiyon filmlerine benzettim. filmin çekim hikayesi kendisinden ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

Döndürülen bir geyik var neredeyse her sayfada belirli kişiler tarafından, şudur:

Bir filmi beğenmeme hakkına sahipsiniz ama onu kötüleyemezsiniz vs.. Ya arkadaşım sevmediğim film benim için kötüdür, zaten kötü olduğunu düşündüğüm için sevmiyorum hasta etmeyin adamı :P Var mıdır, şöyle bir replik:

Film güzeldi ama sevmedim, türkçeye aykırı bikere...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...