Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anlayamıyorum

Asteroth

Öne çıkan mesajlar

littlebitcloser said:
Azmodai said:
yine muhtesem bir varsayim. Donnie Darkoyu olumune oven insanlarin "abi sen filmi anlamamissin..." savunmasi gibi.

"all these moments will be lost in time like tears in the rain" karizmatik bir laf ammavelakin o kadar. Siir gibi konusunca, filmden cikma 2-3 quote yapistirip "filmin olayi budur" demek olmuyor iste. Film bayik, uzun ve gayette konusu olarak acik BENCE. Sen hastasi olursun ve benim zerre sikayet etme hakkim olmaz, begendigin olmustur itiraz edemem. Ama sen de benim begenmeme itiraz edemezsin, begenmedik iste, filmi de muhtesem anladik anadilimiz de ingilizce yani orda da sorun cikmadi.

Karsilikli goruslere saygi ltf.

hayır o laf o kadar degil. çok kısaca bir şekilde anlatmak gerekirse, yapay insan olan adamımız ,savaşmalarının anlamsız oldugunu bu cümleyle belirliyor.
ve son anda rotasını degiştiriyor.

ve film çok klişe dışı bi şekilde bitiyor.
Harrison fordunda yagmur yagarken aglaması olayı biraz daha anlatıyor.
ama bu felsefik yaklaşım bu kadar kolay degil bunun üstünde düşünmeniz lazım.

Bir filmi begenmeme hakkına herkes sahiptir,ama begenmeme degilde iyi olan bir filme kötü deme yanlış birşeydir.
ben begenmedigim ama iyi olarak gösterilmiş bir filme ben begenmedim derim,ama kötü demem.

saydigim seyleri sadece tekrar tekrar anlatmissin. Anladik yahu lafi da anladik demek istedigini de ve bence o kadar abrtilacak bir yani yok... Insan replikasi bir alet bile savasmanin, mucadele etmenin anlamsizligini gordu, vahset kotu ivir zivir... Zamaninda ciktiginda cok guzel bir gelecek dunya atmosferi cizdi ondan millet hastasi oldu ama benceetkisi gecmistir. Ben begenmiyorum arkadasim ve aynisini tekrar etmekle de bir yere varamamissin, basarisiz savunmayi da sunmussun.

sorry.

Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Amma artıştınız abi değmez. Film yani bu, beğenirsin beğenmezsin zevkler renkler işte. Bazı beğenmediğin filmler kritiklerce ve birçok sinemaseverce sinema tarihinin en önemli filmleri olarak gösterilebilirler.

Hayır iyi değildi!
Evet iyiydi!

diye tartışmak çok saçma değil mi?

Değil aslında.

Gerçekten ÇOK KÖTÜ filmler var yani, kimsenin reddedemeyeceği kadar kötü filmler yapılıyor dünyada.
Sosyal ağlarda paylaş

tartis o zaman arkadasim, forumun amaci bu. Yok tartismayin yok yapmayin vs. O zaman neyden bahsedecegiz bu forumda. Ayrica herhangi bir terslik yok yazdiklarimizda kimseye bir hakaretimiz yok, gorusumuzu kabul etmeyene karsi "kafanda bir sorun var" gibi gereksiz varsayimimiz yok tartisiriz forum kurallari daihilinde. Tartismak guzel bisi birak gitsin elestiriler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...