Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Micro-Fasizm is basinda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

dagilinuleyn said:

Dagilinuleyn said:
faşizm hem ideoloji,yani hem bir yönetim biçimi,
hemde bir aksiyondur.

sen böyle demişssin
cicibebe said:
bu durumda hiçbirimiz faşist değiliz? çünkü partimiz de yok kimseyi de yönetmiyoruz? yine kendi kendini dövdün.

oha terbiyesizlik yapma lan ben o mesajına mı cevap olarak söyledim o lafı?

zaten sen

dagilinuleyn said:
bu yüzden kavramları birbirine karıştırma.
faşizmin yönetim bir biçimi ,daha dogrusu bir rejim oldugunu en dandirik ansiklopediler bile yazar.
birde siyasal okuyormuşssun ,heralde genelde kantinde falan otuyorsun, faşizmin bir ideoloji oldugunu nasıl bilmezsin,tam bir saçmalık.

"Fascism is an authoritarian political ideology (generally tied to a mass movement) that considers individual and social interests subordinate to the interests of the state or party."

sonra
Dagilinuleyn said:
faşizm hem ideoloji,yani hem bir yönetim biçimi,
hemde bir aksiyondur.

diyerek yine kendinle çelişmiş bulunuyorsun. yani seni sırf senin argümanlarınla alt etmek mümkün biliyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

işte gene okumamazlık örnegi.

eh be canım kardeşim,orda alıntıgı yaptıgım yer tırnak içinde.
o yazının devamı var.ben sadece başını alıntıladım faşizmin bir ideoloji oldugunu göstermek için.

+artık sana dil tüketemiycem ,çünkü açıklamalarımı bile anlıycak birikimin yok bu yüzden bye sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Bleda said:
sende bir ad hominem öğrenmişsin agzında çiklet gibi çiğniyorsun.

Hani 3 cü sınıftaki mızıkçı çocuklar ayar alınca zırlarlar ya "çelik ayna çelik ayna",

demekki o çocuklar bi 5-10 yıl sonra çelik aynayı bırakıp

"ad hominem, ad hominem" diye zırlıorlar.

bu arada içindeki kişiler loserdır muhattabım degildir dedigi bi yere 3üncü defa geri dönüp fake degilim die milleti kandırıp kendini zeki zanneden insanlar o "loserler" tarafından ayarı alıp alıp oturunca sonrada "ad hominem" bik bik bik deyince kimin "totally lost" oldugunu gösterdiler çok konuşmasınlar bari azıcık "dignity" leri kalmışken toz olsunlar.

kendimi quoteluyorum sadece, hiç tartışmayın.

Don't feed the troll.
Sosyal ağlarda paylaş

faşizmin tanımından bahsediyorum.Faşizmin tanımını koydum sadece.faşizmi biraz daha açarsak, faşizmin salt ideoloji olmadıgını görürüz.

sen sadece işine gelen kısmı okudun,
"faşizm bir ideolojidir"
diye alıntılamışsın da
kendin bir aksiyon,bir düşünce tarzıdır, da yazmışssın
,kendinle çelişiyorsun
diyorsun bana.

bende sana diyorumki,faşizmi açarsak ,tanımının ideoloji olmasından sonra,faşizm başka kavramlarıda kapsar diyorum.
sen bunu anlıyamıyorsun tabi yada anlamamazlıktan geliyorsun.

haklısın dememek için çırpınıyorsun,neyse boşver bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf viktor senin yazdıklarını okudum yorumları okumadım belki soran olmuştur ama kusura bakma da şunu çok merak ettim;
adam annene sus mus diyor gider yapıyor sen adama gidip bişi yapmadın mı gerçekten soruyorum ?

yok adamın birinin oğlu ile kardeşim kavga etti de adam annemn yüzüne telefon kapadı diye az daha gidip evi ateşe vericektim ben ondan sordum...
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşim senin mesajını kırpıp falan da koymadım ki işine gelen kısmı alıntılıyorsun diyorsun? bir mesajında öyle diyorsun öbüründe böylediyorsun birini alıntılayınca "ben böyle demiştim haha" diyorsun. cinlik mi yapıyorsun aklın sıra? tauntların da çok başarısız.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibebe said:
kardeşim senin mesajını kırpıp falan da koymadım ki işine gelen kısmı alıntılıyorsun diyorsun? bir mesajında öyle diyorsun öbüründe böylediyorsun birini alıntılayınca "ben böyle demiştim haha" diyorsun. cinlik mi yapıyorsun aklın sıra? tauntların da çok başarısız.

burda taunt falan yapmıyorum fikir yapıyorum.sende
benim özelliklerimle ugraşcagına fikirlerimle ugraş.

az gelişmişler kişileri,orta kişiler olayları,yüksekler ise fikirleri tartışırmış dimi?

benim hangi mesajımda ikileme düşmüşüm alıntılarmısın?
senin kendi kıtlıgınsa mesele, banane.

+şudavar
varsayalımki ikileme düştüm,öyle olmasa bile.
sen ikilemi boşver,
ikileme düştügüm yeri tartış.
Sosyal ağlarda paylaş

ben micro faşizm göremedim burda. 20 senedir kiralarda oturuyoruz. bi sürü komşumuz oldu. neredeyse her oturduğumuz apartmanda bu boyutta olmasa da ben bu apartmanın ağasıyım diyen oldu. bu boyutta da oldu. eskiden de vardı yani bunlar. şu şeriat işlerini abartma işini iyice abarttınız artık bence

edit: ha sen haksızsın demiyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın. ya adamı dövecen ya da gidip şikayet edicen. ikisi de güzel çözümler
Sosyal ağlarda paylaş

dagilinuleyn said:
cicibebe said:

burda taunt falan yapmıyorum fikir yapıyorum.sende
benim özelliklerimle ugraşcagına fikirlerimle ugraş.

az gelişmişler kişileri,orta kişiler olayları,yüksekler ise fikirleri tartışırmış dimi?

benim hangi mesajımda ikileme düşmüşüm alıntılarmısın?
senin kendi kıtlıgınsa mesele, banane.

+şudavar
varsayalımki ikileme düştüm,öyle olmasa bile.
sen ikilemi boşver,
ikileme düştügüm yeri tartış.

kişilerle uğraşan sensin, cevap yetiştirmek için "haklısın dememek için çırpınıyorsun", her darda kaldığında joker olarak "cahil insan seni" kartını oynayan, özel mesajdan da "senin gibi morarsam bütün gece oturur ağlardım" diyen sensin şimdi gelip konfüçyusluk taslama bana. taunttan kastım da bu laflardı zaten, argüman süremeyince başka taraflardan saldırıp sinir bozmaya çalışıyorsun.
şu ana kadar kendinle çeliştiğin her noktayı (benim görebildiklerimi diyim) alıntılayıp sana gösterdim zaten. bir daha anlatmaya hiç niyetim yok. sen de bırak artık zaten yeteri kadar saptırdın konuyu. iki faşizm bi akp gördün mü hemen damlayıp başlıyorsun vaazlara. biz viktorun derdine çare arıyoruz burada söyleyeceğin şeyleri merak etmiyoruz. neden bu ısrar? paticiği kurtarmak için mi gönderdiler seni? gaz bir veda yazıp hemen sonra başka hesapla damlayıp üstüne foyan ortaya çıkınca söylediğin lafı silip "öyle birşey söylemedim" gibi bir şener şenliğe imza atarak yerin dibine girmiş vaziyettesin zaten, senin kimseyi bir şeye indandırabilmek gibi bir ihtimalin yok artık burada.
Sosyal ağlarda paylaş

ben o bahsettigin kişi degilim, tüm yazdıkların bahsettigin kişiye,newdonis sanırım, onla alakalı.

cahilsin,bilgisiz sin bir kart degil.cahil oldugunu kanıtlarıyla beraber ortaya koyuyorum.

devamlı argüman süren benim sayfalar boyunca, senin argümanların da anca böyle boş laflardan oluşan laflar.
bana bir tane argümanını, fikrini quotela, bir tane ya.

şu koca topicte kaç tane yazdın,bir tane fikir belirten argümanını quotela ya.

kanıtımı tekrar sunuyorum, hadi.
Sosyal ağlarda paylaş

dagilinuleyn said:
bir tane düşünceni,fikrini belirttigin bir mesajını quotela lütfen, kendine güveniyorsan,bekliyorum

@ cicibebe
evet yok heralde.bende baktım hiç mikro faşizm, faşizmm,yada herhangi birşey hakkında belirttigin bir fikrin, bir düşüncen yok.

benim yazdıklarıma karşı 1-2 cümlelik boş ad hominemler,yalanlamalar,tukaka demeler.
sana herşeyi kanıtlarıyla koydum,
eger benim düşüncemi belirttigim yerleri quotelamamı istersen quotelarım,

fakat seninkiler ortada yok?

neymiş? demekki boş argümanları sen yapıyormuşsun bu post ta kanıtı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...