Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mage talent (19/0/42)

Devilmanta

Öne çıkan mesajlar

@Dragonmax

Siz BT yapanlara katılmamak yasak galiba. Bir konuda sana katılmıyorum, yada başka konuda başkasına katılmıyorum diye ortalığı velveleye veren sizsizniz. Yok kaldıramıyorsanız size karşı olanları yazmam size cevap, sizde benim yazılarıma yazmassınız sorun halledimiş olur.

Demekki Hijalda işler değişiyor, oraya kadar magelerin 3 katı SoC koyan warlocklar orda atamıyor bu büyüyü. Raidin, gelen mobların indirilmesi yönündeki umudu, %6 crit talentli arcane exp spamlayan magelere kalıyor. Madem magelere kalıyor bu aoe, üstelik %6 crit bile bu derece vazgeçilmez. 2.3.2 den sonra fire magelerin kullanacağı talenti bize lütfedermisin. Nasıl alacaklar o %6 criti ve %6 crit alamayınca hijal farm duracakmı?

Not= Ya valla dayanamıyorum. Bişey sorucam. "sen öyle düşünüyorsun ama bence böyle böylede faydaları var o %6 critin vs vs vs " diye bir yazı yazmak zorunuza mı gidiyor? Niye illa "sen ne biliyorsun lan" modunda olmayı seviyorsunuz. Ki benim yazdığın yazı içinde gerçekten tartışmak istediğim şeyler vardı ama yazık oldu gibi. Neyse bu forumda böyle bir yer, tartışmak ile kavga arasında farkı bilen kişi sayısı az, böyle kabul edip böyle sevmek zorundayım.
Sosyal ağlarda paylaş

@Wispy

Aman rica edicem sil yada editle yazını, konu sapmasın sonra. Ben kalkıp onu yazsam dilekçe vericekler forumdan atılmam için. Allahını seversen yazma bu tazr yazılar. Bossta kırk yılın başı bonustan gelen bir resistin (öyle olduğunu iddea ettikleri için kırk yılın başı diyorum) trashlardaki %6 crit yanında esamesi okunmaz haklılar o konuda. Sil o yazıyı sen en iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
Trash bir şekilde zaten iner, önemli olan bosstaki dps değil mi. Ha ben bosslarda damage meterda birinci olamıyorum bari trashte averajı düzelteyim diyorsan o ayrı.

bostaki DPS ten bahsediorum zaten. Buyrun bosslar:

Hyjlal Boss Videoları:

1- Rage Winterchill

2- Anetheron

3- Kaz'rogal

4- Azgalor
onun waveleri hepsinden daha zahmetli ve kesmesi çook daha uzun srdüğü için kimse kaydını yapmamış. bulamadım.

velhasıl, HM de ortalık yerde trash yok arkadaşım. HM de bossların trashleri, 8 dalga halinde ardı ardına geliyor ve3 bunları belli bir zamanda kesmek zorundasın. wiper yersen gene kesmek zorundasın. yani sen sadeec boss kesmiyosun, 8x12~15 trash + 1 boss yapıyosun.
---------

FreEmoon said:
Demekki Hijalda işler değişiyor, oraya kadar magelerin 3 katı SoC koyan warlocklar orda atamıyor bu büyüyü. Raidin, gelen mobların indirilmesi yönündeki umudu, %6 crit talentli arcane exp spamlayan magelere kalıyor.

------

Niye illa "sen ne biliyorsun lan" modunda olmayı seviyorsunuz.

1- arkadaşım maksat her türlü aoe de başarılı oılmak. seni beni o raide kara kaşımız için almıyolar. müsadenizle mage hala aoe konusunda söz sahibi. nuke aoe de elbetteki arcane expo kullanılacak. bence git +%6 lı ve %6 sız bi arcane expo dene. bakalım crit alman nasıl değişicek.

2-illa sen ne biliyosun lan yapmıyoruz. sen herkese o şekilde davranıosun, millet de patlıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Gencler ben bi havayi yumusatiyim.

Simdi ben lvl 27 yim su an, verdigim talentlar soyle
Arcane (0 points)

None

Fire (0 points)

None

Frost (18 points)

5/5 Improved Frostbolt
5/5 Ice Shards
3/3 Frostbite
2/2 Improved Frost Nova
3/5 Shatter

Frostta elementale kadar gidicem tabi, simdi nasil gitmem gerekiyor Shatter bitince? Kasiyorum bu arada, PvP falan degil quest instance dusunun.

Fire ol demeyin frost eglenceli.
Sosyal ağlarda paylaş

Frost leveling için aşşağıdaki sırayı tavsiye ederim.

10-14 level arası 5/5 Improved Frostbolt
15-19 level arası 5/5 Ice Shards
20-22 level arası 3/3 Frostbite
23-24 level arası 2/2 Improved Frost Nova
25-29 level arası 5/5 Shatter
30-31 level arası 2/2 Arctic Reach
32-34 level arası 3/3 Frost Channeling
35-37 level arası 3/3 Piercing Ice
38level 1/1 Ice Block (yeni talentler gelince Icy Veins
39level 1/1 Cold Snap
40level 1/1 Ice Barrier
41-45 level arası 5/5 Arctic Winds
46-50 level arası 5/5 Empowered Frostbolt
51level 1/1 Summon Water Elemental
52-54 level arası 3/3 Elemental Precision
55-57 level arası 3/3 Permafrost
58-59 level arası 2/2 Ice Floes
60-63 level arası 3/3 Improved Cone of Cold

Bu leveldan sonra frostta ağım şahım birşey kalmadığı için arcaneden
2/2 Arcane Subtlety
3/5 Arcane Focus
3/5 Arcane Concentration
Alınıp 70 olunur.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
Frost channeling ve bunlar pek isime yarar gibi gelmedi?
52-54 level arası 3/3 Elemental Precision
55-57 level arası 3/3 Permafrost
58-59 level arası 2/2 Ice Floes
60-63 level arası 3/3 Improved Cone of Cold

Bu arada naptin abi Winter's Chill yok burda : )

Mob kesip, quest yaparken winter chill pek avantaj sağlamaz. levellamayı bitirene kadar ben olsam kullanmam. Zaten moblar sürekli donduğu ve shatter çalıştığı için, mob ölene kadar ordan gelen %4-6 criti kullanamıyoruz bile. Frost channeling baya cidii mana tasarrufu sağladığı için çok daha uzun süre mob kesmenizi sağlıyor yararlıdır. Level 50den sonra yavaş yavaş resistler sinir bosmaya başlar onun için Elemental Precision atlamamaya çalışırım. Level 55 den sonra mobların hp si baya artar, Permafrostta moblar sana gelmeden öldürmek için yararlı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Freemoon 'un yazdığı ile nerdeyse birebir aynı frost gidiyorum lvl43 şuan karakter, yalnız imp cone of cold'u daha önce lvl40~ larda aldım.
Birde ek olarak, Frostbite-shatter-ice shards'ı tamamen açmadan frost gitmek yavaşlatır gibime geliyor seni. Ben lvl30'lara kadar fire, ordan sonra frost döndüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:
kırk yılın başı ? :O * kendi kafasına sıkar *

bence sen bi hyjlal yap sonra konuşalım bu mevzuyu..

edit: bu arada önemli olduğunu düşündüğüm bir eleştiri yapmak istiyorum. lütfen kayıtlara geçsin.

güzel kardeşim FreEmoon, mage hakkında burada hangi topik açılsa, senin bir yorumunla kargaşa kavga dövüş tartışma başlıyor. ben proyum ben bilirim, zaten mage classını da blizzard bana yaptırdı triplerinden lütfen vazgeç, vazgeçemiyosan da ne olursun buraya taşıma. dediğim dedik astığım kestik modundan bi çık lütfen. ben diyorum archimond sen diyosun illhof .. dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı..

ne deden bahsedioruz burda acaba ? yani öncelikle bahsini geçirdiğimiz mevzuyu bi belirleyelim. veya daha da güzeli bi topik açalım, herkes played timeını, acc açış tarihini ve armorysini + raiding backgroundunu yazsın. ondan sonra buyursun akıl versin. ben çok sıkıldım bu durumdan gerçekten. sorsan herkes imba, herkes pro, herkes harcore..

bu mevzuda, deneyim + tarz meselesini görmezden gelmeyin artık. fire mı frost mu muhabbeti olsa, sabah kadr tartışılır. neden çünkü bir tarz meselesidir. ama her bossta full resist muhabbeti bana kalırsa tartışma götürmez bi muhabbet. bunu tartışabilmek için önce aynı seviye muhabbettlere girmek gerekli.

ben archimond derken sen illhoof diyosan diyecek hiç bişeyim kalmaz açıkçası.

evet artık herkes farkında, bunu herkes biliyor. pati wow bölümünde mage tartışılamıyor. ve herkes mage hakkında bişiler yazmaya korkar oldu. mage diye topik açılınca daha sayfanın sonu görünmeden tartışma kavga. yav madem bukadar prosunuz, toplanın gelin bi guild kuralım, 1 tank 1 healer 564154156 mage tüm endgame raidingi bitirip çıkalım.

onca mage theorycraft forumunu takib ediyorum. öyle insanlar varki, artık adamın hayatında sosyal olan hiçbişiy kalmamış nerdeyse konuşmayı unutucak evdn çıkmadığı için. ve bu insanların %100'ü : yazıyla: yüğzde yüzü yani: tamamı, magic absorbation için en rezil talen, arcane treeden mutlaka çıkartılmalı diyo. sen bana "ohoo bi resist alıyom annatamam" diyosun.

artı o bahsettiğin gizli +%10 muhabbeti ne ? :s blizzard manyakmı, niye gizli kapaklı bişiler koysun ya :s öyle bi imbalığı olsa yazardı dı, yazardı da herkes küfür ediceğine o talente verirdi 5/5 geçerdi..

bir de hangi nasıl resistten bahsediyosun. 500 fire dmg alıp 450 sini resistlemekten bahsediyosan, .......

talent sadece fully resistte çalışıyo çünkü..

ben sana (örnek) archinin air brustını resistlemekten bahsediorum. hani öyle bişiyki, resistleyince klavye başında kalkıp 2 göek atıp oturuyosun çünkü bir mucize gerçekleşmiştir o anda.. ben sana adamın aoe fearını resistlemekten bahsediorum. bu nedemek biliyomusun. yerine göre 1 pvp trinket cooldownını kurtarmak, veya bi iceblocku veya bi pala bubleını kurtarmak demektir. bu da raidi kurtarmak demektir. ve bu bi mucizedir. şanstır. üstüne başına giydiğin resistle alakası yoktur. artı bu fightlara resist gearla diil full dps gearla girilir.

öyleyse, hangi dehşet ötesi resistten bahsediosun ?

bana diyosunki arcane expo crit +%6 işe yaramaz. o.O cidden kendimi öldürmek istedim. hyjlalda archiye kadar bütün bosslarda 8er wave aoe geliyo.. AOE.. AOE.. AOE.. tekrar edince ne olduğu anlaşılmıştır sanırım. aoe den ne anlıyosun? bak ben sana sölim. eer ben firesam, bi flame strike bi blizzard bi flamestrike bi blizzard çakarım, sonra da geçer arcane expo ile nukelerim. tanesi 1550+ dan bütün mobları öperim, wave i hızlıca bitirip oturur suyumu içerim.. ayda yılda bir atıysun dediğin arcane expoyu hyjlalda en aşağğı 25 milyon defa spamlamışımdır. eğer frost isem blizzard ve cone of cold takılırım. gene sonuna yaklaşında geçer arcane expo spamlayıp nüklerim..

olay budur.. bütün mageler de böyle yapar.. hgerşeyin bi şeyi var dır lafını unutma. warlocklar meteor atmıyo mesela.. neden ? evet herşeyin bi şeyi varda ondan. seed of curroption varken ne meteoru dimi ? işte mage de orda böle aoe yapıyo.

mesela kalede weapons phaseinde, aoe ile kesiyoruz. bowu indiriyotuz ve aoe. nasıl?

locklar bi gruba. onlara heroism. mageler de allah ne verdiyse sadece arcane expo spam. budur. 30 sn de tüm silahlar down.. hangi ayda yılda bir atttığım arcane expodan bahsediosun ?

herneyse.. bence bi yeter artık. bölümde resmen mage fobisi başladı... vallahi boğuldum ya...

adam dogru anlatmıs freoon yok yere tartısma. her mage topicinde ısrarla aynı seyleri savunuyorsun haksız oldugun halde. ben coktan yoruldum sana anlatmaktan aynı seyleri sıra dragon da o da sıkılır yakında.
Sosyal ağlarda paylaş

geffen said:

adam dogru anlatmıs freoon yok yere tartısma. her mage topicinde ısrarla aynı seyleri savunuyorsun haksız oldugun halde. ben coktan yoruldum sana anlatmaktan aynı seyleri sıra dragon da o da sıkılır yakında.

Adam doğru anlatmış canım helal olsun da aşşağıdaki sorum arada kaynamış ben onun cevabını merak ettim. Bu konudada bizi aydınlatırsanız mesut olacağım.

FreEmoon said:

Madem magelere kalıyor bu aoe, üstelik %6 crit bile bu derece vazgeçilmez. 2.3.2 den sonra fire magelerin kullanacağı talenti bize lütfedermisin. Nasıl alacaklar o %6 criti ve %6 crit alamayınca hijal farm duracakmı?
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:
Wispy said:
Trash bir şekilde zaten iner, önemli olan bosstaki dps değil mi. Ha ben bosslarda damage meterda birinci olamıyorum bari trashte averajı düzelteyim diyorsan o ayrı.

velhasıl, HM de ortalık yerde trash yok arkadaşım. HM de bossların trashleri, 8 dalga halinde ardı ardına geliyor ve3 bunları belli bir zamanda kesmek zorundasın. wiper yersen gene kesmek zorundasın. yani sen sadeec boss kesmiyosun, 8x12~15 trash + 1 boss yapıyosun.
---------

Aa bak bunu bilmiyordum, söylediğin iyi oldu.

Ben de karazhan falan kasıyorum Hyjal falan çok uzak görebilir miyim bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Madem magelere kalıyor bu aoe, üstelik %6 crit bile bu derece vazgeçilmez. 2.3.2 den sonra fire magelerin kullanacağı talenti bize lütfedermisin. Nasıl alacaklar o %6 criti ve %6 crit alamayınca hijal farm duracakmı?
aslında bu sorunu gördüm ama (vallahi billahi) anlayamadım ondan da cevap vermedim (bilmediğim şeye cevap vermem => ) 2.3.2 de arcane impact talenti mi değişiyo ? yoksa başka bişiy mi oluyo valllahi bilmiyorum? frost treeye gelen haste talentinden bahsediyosan eğer, valla ben hiç ellemem, alan alsın. onun için harcayacağım puanları başka yöne kanalize ederim, daha verimli olur. ama bak tekrar sölüyorum, araştırmama rağmen 2.3.2 de arcane tree hakkında bi değişiklik duymadım. eğer cidden arcane impact talentine bi değişiklik geliyosa onu bilmiyorum. sorduğun sorudaki bahsini geçirdiğin değişikliği sölersen ben de sorunu cevaplamaya çalışabilirim. öptüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Haste talentinden bahsediyorum ve almıyacaksın öylemi, valla çok şaşırdım. yani bir frost olarak ben ezberden alıcam doğal olarakta her fireda direk atlar sanıyordum. Harbi dumur oldum ve pardon sorumu geri aldım.

Alla alla ya hala inanamıyorum almıyacağına neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

hatta ben ezberden full sürat şöyle bir talent yaptım http://www.wowhead.com/?talent=ofZxg0zfcIoeRtVhM0o hoş önemli kayıplar var ama başka türlüsü aklıma yatmadı. raidde moblar arası anca bu kadar.

Tekrar baktımda yok ya illaki alacak fire mage bu talenti. çok imba beee ve bu kadar imba bir talent için çok aşşada. yok sayılacak gibi değil.

Birde talenti bilmeyenler için burda test server talent ağacı var http://thottbot.com/test/?ti=Mage
Sosyal ağlarda paylaş

şimbi bakıyorum, aslında 3 dk da bir über düber nüke power. alınası bi talent. ama gene de bi hesap yapalım.

kayıplar: arcane concentration + arcane impact
kazanım: icy veins
---

arcane concentration: 10 atıştan 1 i beleş manayla (taslak üstüne hasap yapıyorum tabiki)

boss figtlar sonrası stat metera baktığımızda arcane concentration'dan 6k (+ - avreaj) kadar bir mana back aldığımızı görüyoruz. (6180 ile 4120 arasında değişmekte, şansa bağlı bi faktör)

arcane impact: bir çok mageim eli ayağı olan bi talent (aoe gerktiren zindanlar için elbet)

şimdi, bir wave de 12 mob geliyo normalde. şimdi +%6 critim olmayınca (üzerimdeki %30 arcane crit ile - fire %36) 12 mobun 10 tanesine 950-990 vuruyorum. genel olarak 900-1000 spamı yapıyorum. fakat arcane impact alınca 1300-1550 hatta üstü (trinket vs) spamı yapıyorum. genel olarak 12 mobun 8-10 una 1300-1550 dmg veriyorum. ve spam şeklinde gidiyo.

şimdi durumu farklı ele alalım.

Hyjlal: burada takdir edersin ki aoe gücü tek atış nuöke powerdan daha önemli o zaman icy veins bu durumda kullanışsız
ayrıca burada tonalrca spam yaparken gelecek clearcastler ilaç niyetine kullanılır
Black Temple: burada okadr çok aoe yok. daha çok nuke power var. çoğu boss fight ise kısa sürüyor. burada arcane impact olmasa da olur. (not: BT trashinde aslında güzel aoe yapılıyo bazı yerlerde - mesela supremus trashi aoe için çok uygun ama orayı göz ardı edicem)
o zman +%6 criti atsak da oluyor. peki arcane concentration'a gelelim. ilk boddta mana sorunu yok. ikinci bossta mana sorunu hiç yok. akama da direk aşmış nuke lazım. teronda mananı kullanamıyosun zaten =p mother sarazda mana sorunu çok çok çok fazla yaşanmıyo açıkçası. diğer bi bosa ben giremedim hiç işlerimden dolayı. consil ve illidanı henüz kesemedik.

bu noktada icy veins BT için oldukça uygun görünüyor. ama şart şu ki mutlaka grubunda bi şaman veya sp olucak. aksi takdirde yalan olur o mage.

TK yı ele alalım: burada bosslarda mana sorunu yaşanıyor. alarda ciddi bi mana desteği lazım. voidi sallıyorum. osursan ölüyo zaten. diğer hatuna zaten resist gearla giriliyo, orda survivebilty ön planda. dmg önemsiz. kael ise: bizin en kısa fightımız 14 dk sürdü. 18 dk da süren fightımız var. burada mana ekmeğin suyun can yoldaşın. clearcastler hayatını değiştiriyo. p1 de manayı uygun kullansan, weaponlarda mana direk dibe vuruyo, orda bi gem bi pot çakıyosun zaten, sonra dark amcayla dövüşürken azcık mana doluyo boşalıyo, bütün addler tekrar yatınca bi pot bi gem çakıyosun devam ediyosunm. ama ucu ucuna bunlar hep. ve sürekli sp desteği alıyosun. bi de o fightta clear cast olmadığını düşün abow..

SSC: burada bossların çok az bir kısmında mana sorunu yaşamıyorsunuz. bir çoğunda ibre oomu gösteriyor fight sonuna doğru. bu fightlarda fazladan kazandığınız 6k gibi über bi manayı göz ardı etmek öldürücü olur.

şimdi atasözü niteliğinde bi söz sizlere:
dps i düşüren en büyük 2 şey: 1) mana bitmesi 2) hit raitingin az olması. bunlardan daha çok dmgı düşüren hiçbişey yok. 2k spell dmgın olsun, ama 10 atıştan 4 ü resist alsın, /quitgame =p dmg meterda tankla kapışırsın. o halde mana sürekliliği > dmg.. eğer icy veins varsa elinde ama onu açıp da 20 sn nüklicek manan kalmamışsa, oturur izlersin raidi :/

şimdi diyeceğim şu ki: icy veins, kişinin mana pooluna, raid grubunda sürekli bi sp/şaman olup olmamasına, kullandığı potlara aldığı bufflara, fire veya frost olmasına, bossun ve zindanın özelliklerine göre direk değişiyor.

ben icy veins alınamaz veya alınır demiyorum, diyemem. ama yukarıda gözlemlerimi yazdım. genel olarak hangi zindanda kullanılsa iyi olur az çok ortaya çıktı.

bende 9.5k mana var. mana sıkıntısı çekiyorum bazı zamanlar. HM de öldürseler alamam. alırsam raide hiçbi katkım olmaz. ama Bt de kullanabilirim. hiç olmadı bi denerim. (bu arada genel olarak HM ve BT den örnek veriorum kusura bakmayın çünkü bu ikisinden başka zindan yapmıyoruz artık)

elimizdekiler: 6k mana back - +%6 arcane crit vs +%20 spell speed up for 20 sec..

tartın ölçün biçin. zevkinize göre deneyin.

bu arada karazan için de bişiler sölemek isterim. karazanda curator, illhof ve prens dışında bosslarda mana sıkıntısı çekilmez. karazan boss yapısı bakımında çok karışık. oraya özel direkt bi spec yapmak kolay değil. ama nacizane şunu tavsiye edebilirim. karazanda clearcastler ve +%6 crit daha çok işe yarar. bosslarda veya trashlerde sürekli bi mana back akışı 3dk da bir 20 sn nuke powerdan daha önemli karazanda bana kalırsa. zaten bi de şu var. prensi keserken normal şartlarda clearcastlerle bile mana bitiyo. bi de clearcastler olmadan girişitiğinizi düşünün, 20 sn lik nuke gücünüzü %60a girdiği anda bi kere kullanırsınız, sonra oturur pot - gem cd si beklersiniz. gruba katkınız çok daha az olur.

grull keserken de, kesinlikle mana nuke powerdan çok çok daha önemli. aşırı önemli hem de.

maghteridonda ise, grubunuzda sp varsa, nukelyin gitsin. nasılsa cubelere tıklamaya gittiğinizde mananız %90-100 arası gene dolucak.

PVE bazında tüm wow instancelarını icy veinsi ele alarak değerlerndirdim. takdir sizin.

ya PVP için ne dersin derseniz, almayanı naapsınlar =p

edit: oha çok uzun yazmışım, hayat hikayesi mübarek :S işallah üşenmez de okursunuz. nediim :>

not: yazı uzun olunca yazım hatası da çok olmuş. ara ara editleyip düzeltiyorum. haberiniz olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...