Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fire varken neden frost

Recall06

Öne çıkan mesajlar

en mantiklisi o ama en kesini o degil. aslinda bu formulde kesin diye bir sey ne yazikki yok. cunku cogu combat genelde birbirinden farkli. ama kimsede oha 10k vurdum birakiyim dpsim yuksek gozuksun demez :) ya da 1 dersin 2 dersin ucuncude adam ne ayaksin arkadas bos bos geziyosun ortada der sana. yani toparlamam gerekirse orada bulunmadigimiz-niz surece zor olacaktir bunun hesabini yapabilmek
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

İlginç ya burda WWS savunmak zorunda kalıcağım hiç aklıma gelmezdi. Nerdeyse tüm offical forum tartışmalırında tek kabul gören kaynağı burda "ciddiye alınacak bir yer değil" moduna sokmaya çalışıyorsunuz ya çok ilginç gerçekten. Neyse devame edelim.

mesajımın neresinde wws güvenilir değil demişim ben? sırf wws'in dps hesaplama tarzı dmg/dps time diye çıkıyo bu tartışmalar. ne iddia ederseniz edin gerçek dps dmg/combat süresidir ve bu genel olarak kabul edilen birşeydir ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
DPS=Toplam Damage/(Bossun ölme anı-Bossun pullanma anı)

Payda herkeste eşit olacağı için Damage i fazla olanın Dps i yüksek olur.

Ben hunter misdirect i atar atmaz AP pyro atayım, 7k critleyip öleyim. Oba 7k dps le oynadım diyebilir miyim

Süper örnek bunu ofical forumda yazzana bir.:D (yada bence yazma)

Neyse konudan uzaklaşıyoruz. Burada size oturup sayfalarca WWs savunmama gerek olmadığını düşünüyorum. Daha güvenilir kaynağı olan göstersin tüm WoW camisi minnattar olur. Asıl olayımız hala şu, buyrun raporlarını yayınlayın onlar üzerinden görelim neymiş "Damage/toplam boss kesme sürenize" göre yaptığınız o inanılmaz değer.

Aluriel said:
Ayrıca freemon belkide %70 dps time ın sebebi mana sıkıntısı olabilir yada bandage kullanmak zorunda kalmış olabilirsin, yada evocation kullanmışsındır. Bütün bunlar efektif dps i düşüren etkenler ve ne yazık ki wws raporlarında görünmüyorlar.

Orda hepsi görünebiliyor, kendinekaç kez bandage bastığın kaç evo kullandığın, toplam ne kadar mana pot şektiğin, ne kadar mana harcadığın, kaç kez hangi büyüden kaçar tane resistlediğin, max kaç vurduğun, ne kadar kimden hangi büyülerle heal aldığın, hangi trinketi kaç kez kullandığın, hangitalentin kaç kez proclamış, herşey ama herşey var orda.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Orda hepsi görünebiliyor, kendinekaç kez bandage bastığın kaç evo kullandığın, toplam ne kadar mana pot şektiğin, ne kadar mana harcadığın, kaç kez hangi büyüden kaçar tane resistlediğin, max kaç vurduğun, ne kadar kimden hangi büyülerle heal aldığın, hangi trinketi kaç kez kullandığın, hangitalentin kaç kez proclamış, herşey ama herşey var orda.

Bende biliyorum göründüğünü, kör değilim. Peki bana şunu açıkla %100 presence time görünüyor senin için yani ölmemişsin, ama dps time %70 görünüyor, kalan sürede ne yaptın ? Senin oradaki dpsin 1120 değil, istediğin kadar bağır burada.
Sosyal ağlarda paylaş

Hunter olsam bende anlamazdım haklısın. Tüm mageler zevk için %65-75 arası dps time değerine sahip, birtek benim elimle kapının karşısındaki sütünların arasına yerleştirdiğim Zorrowfulun dps time'ı %90, çünkü o hiçbir shatterdan kaçmadı, hepsinde insanlar ondan kaçtı. Şimdi bütün mageler kapının orda bosstan dünyanın öbür ucundaki taşlara çıkıp kapının yanında, yer tutup sonra bossa koştukları ve healerlara minumum yük olup, dps yapacağı zamanda tam performans gösterdikleri bir durumda, sen hala benim o raidin en iyisi olduğumu kabul etmiyorsan, üzgünüm ama cidden at güzlüklerin var demektir.

BT farmlıyan bu halinle senden bir wws görmek isterim doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sana o raidin en iyisi değilsin demedim hiçbir yerde- ki değilsin görünüşe göre. Umurumda da değil açıkçası kaçıncısı olduğun, ama 1120 dps yapmadığın ortada. Efektif dps tamamen farklı bir kavram bunu unutma.

%70 dps time ile 1120 dps yaptım diye bu wws raporunu gösteremezsin. Diyorsun ki shatter vardı şuydu buydu kaçmam gerekti vs, bende diyorum ki o kaçarken harcadığın zaman boss fight için harcanan zamanın içinde değilmiydi ?

Buyur sana başka wws raporları, random bulduğum raporlar bunlar %96 dps time, %99 dps time, %99 dps time örnek çok daha. Demekki neymiş %70 dps optimum bir rakam değilmiş, %100 e yakın değerlere ulaşılabiliyormuş.

Şimdi benden wws raporu istiyorsun ya kusura bakma ama hiç uğraşamam bununla. Bugüne kadar hiç kullanmadım wws ve bundan sonrada kullanmaya niyetim yok. Recount aynı işlevi görüyor bizim için. Ha eğer illa istiyorsan Recount ss i falan koyabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla topiği açan kişinin mesajını okudum sadece. Arada gene Freemoon'un frost'u övme çabaları fln karışmış sanırım. Neyse.

Ice Lance gelene kadar fire, ice lance geldikten sonra frost.

Mage'in olayı budur. Düşük spell damage ile level kasamazsınız frost buld ile. Kasanlar kasmış. Yok biri mobb gelmeden öldürüyomuş, öbürü mana sorunu çekmiyomuş fln.

Geçin bunları. Low level da frost nova sayesinde zaten mobb size dokunamaz. Ayrıca akıllı mantıklı bi mage de sheep ve nova kullanmayı biliyosa ölmez.

Level kasarken fire gidilmeli. İce Lance geldiğinde 62-63 civarı olması lazım. Frosta geçilebilir. Ben 60 da geçtim. Outlandddeki mobblar biraz daha güçlü olduğundan savunmasın kalabiliyo fire.

Fire= Leveling, Raiding
Frost= 60+ Leveling, Pvp

Arcane= Spellfire ı dikip de şöyle bikaç epic daha topladınızmı, yani spelldamage 700+ oldumu çok güzel farm yapılıyo bu buildle. Ayrıca raidde de çok kullanışlı.
Mesela ben şuan 1500 tikliyorum Arcane missile. Buffları atınca 2000 tikliyo 15 sn boyunca. Ama yüksek spell damage yoksa mananız boşa gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Buyur sana başka wws raporları, random bulduğum raporlar bunlar %96 dps time, %99 dps time, %99 dps time örnek çok daha. Demekki neymiş %70 dps optimum bir rakam değilmiş, %100 e yakın değerlere ulaşılabiliyormuş.

Eeee bu raporlardaki adamların hepsi benim toplam damageimden az damage vermiş. Senin mantığınla ben BT itemli adamlardan fazlamı damage verebiliyorum yani? Biraz saçma olmuyormu o şekilde karşılaştırmak? Ben bu adamla kendimi nasıl kıyaslıyacam? Elbette DPS değerine bakarak kıyaslıyacam bundan daha doğal bişey varmı?

Dahası recap falan hiçbirşey ifade etmiyen bir programdır. Sadece senin guildin içinde durumunu görebiliriz öyle bir ss ten. Dahası bu değerlere çıkarken sahip olduğun bufflardan, raid setupına kadarda hiçbirşeyden habermiz olmaz. Bir mage kalkıp 2000 DPS yi burnumuza dayar bizde hiçbir yorum yapamayız buna, ama o magein grubundaki 3 shadow priestten 40-50k mana kazandığını, üstüne grubunda elemantel shaman ve balance druid olduğunu WWS'den görebiliriz.

WWS kendinizi guildiniz dışındaki adamlarla kıyaslamanın tek yoludur, gerisi dps yaptığını sanmaktan öteye geçmez. WWS yaygınlaşmadan önce bol bol duyardık "ben warlockları eziyorum, rogue dps yapamıyor işe yaramaz, hunterlarımız sonuncu oluyor onlarda dpsmi be" laflarını.
Sosyal ağlarda paylaş

O raporların hepsinde boss sizinkinden daha kısa sürede kesilmiş zaten, senden daha az damage yapmaları çok normal. Orada dikkat etmeni istedğim nokta kaç vurdukları ne kadar grup buffı aldıkları vs değil. Sadece bir şeye dikkat etmen gerekiyor, o adamların hepsi %95 üzerinde dps time a sahipler seninkindeki gibi %70 değil. BT itemli adam 3 dakika vuruyor boss a ve boss ölüyor, sizinki ise 6 dakika sürmüş. Mantıklı değilmi daha fazla damage yapmış olman.

Recount kesinlikle hiçbirşey ifade etmeyen bir program değildir. Kullanmadığın belli oluyor. Recount wws de görülen herşeyi gösterir sana. Hangi salak raid lideri aynı gruba 3 tane shadow priest koyar ki bunları farklı gruplara dağıtmak varken ?

WWS kendini guildinin dışındakilerle kıyaslamanın yoludur demişsin ama malesef kendi çıkarına yarayacak şekilde kullanıyorsun wws i. Burada anlatmak istediğim bir tek şey var %70 dps time ile yapılan 1120 dps ve %95 dps time ile yapılan 1120 dps aynı değildir. Eğer bunun aksini iddia ediyorsan daha tartışmaya gerek yok.

Bu arada WWS tbc çıkmadan öncede gayet yaygındı özellikle US serverlarında. Zaten kötü olduğunu söylemedim ben hiçbir zaman, sadece Efektif DPS değerini gösteremediğini söyledim. Efektif DPS in ne olduğunu gayet iyi biliyorsun, tekrar anlatmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

@Aluriel

Benden az damage yapmaları niye normal, onlarda 25 kişi bizde 25 kişiyiz. Bossu erken kesince HP si dahamı düşük oluyor?

Dahası herkezin imba itemlerle bloodlast- trinket-full CD leri falan açık nükmeleri ve bossun 2 dakikada inmesimi daha stabil damage göstergesi, yoksa bossun 6 dakikada kesilirken defelarca gidip gelip taşların üzürinde zaman geçirilmesi ile yapılan dpsmi daha stabil?

Sen orda bizim ayarımızda toplam dpsi olan raidlere bak bakalım, magelerin dps timeları kaç.
Sosyal ağlarda paylaş

10/48/3 daha iyi dps için ama frost da fena değil. hadi bu forumdaki bütün kafalardan çıkan farklı görüşleri salla git bak nihilum'un meet your makers' ın magelerinin specclerine.
güzel bi crit ve hit oranı toplarsan gm gelip senin nickini kebab ustası falan yapalım abi der..
Sosyal ağlarda paylaş

geffen said:
ya geçen topicte freemonla tartıştık adam ne kadar haksız olsa da yağ gibi su üstüne çıkıyor. bırakın abi tartışmayın.. boş yere kürek çekmek bu.

Ben haksız değilim, tam tersine siz sürekli konuyu alakasız yerlere çekiyorsunuz ve hep 0 (yazılla sıfır) kanıtla sadece kafanıza geleni söylüyorsunuz.

SSC başı itemli adamla BT farm itemli adamı karşılaştıryorsunuz, sonrada bunu bir kanıt olduğunu saniyorsunuz. Bossu hızlı kesince HPsi yarı yarıya azalıyor sanıyorsunuz vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
@Aluriel

Benden az damage yapmaları niye normal, onlarda 25 kişi bizde 25 kişiyiz. Bossu erken kesince HP si dahamı düşük oluyor?

Ne demek nasıl normal? sen 6 dakika vuruyorsun o adam 3 dakika vuruyor boss a. O adam 6 dakika vursa senin 2 katın vurur bu mantıkla gidersen. Boss un hpsi aynı fakat herkes çok vurduğu için çok daha çabuk ölüyor ve senin götürebildiğin kısım azalıyor. O zaman full healer olsa grup tankı ayakta tutsalar 1 saatte kessen boss u hepsini sen yapsan damagin onlardan daha çok dps yapmış mı olacaksın.

Ayrıca şunu anlatbilsem eğer sorun kalmıyacak ortada. %70 dps time ile yapılan 1120 dps ve %95 dps time ile yapılan 1120 dps aynı şey değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Ayrıca şunu anlatbilsem eğer sorun kalmıyacak ortada. %70 dps time ile yapılan 1120 dps ve %95 dps time ile yapılan 1120 dps aynı şey değildir.

DPS senin kapasiteni belirler. Bunu istyer %70le yap, ister %90la yap, ister %100le yap fark etmez. Ben bossun arkasındaki sütumların orayı kendime yer belliyeyim. Herkeze "bu bölgeye yaklaşmayın" buyurayım. sonra aynı dps'i %100le yapayım dahamı yararlı olacam o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

SSC başı itemli adamla BT farm itemli adamı karşılaştıryorsunuz, sonrada bunu bir kanıt olduğunu saniyorsunuz. Bossu hızlı kesince HPsi yarı yarıya azalıyor sanıyorsunuz vs vs

Sen sanırım okumuyorsun postları yada işine gelen yerleri okuyorsun. O adamın itemiyle senin itemini karşılaştıran yok. Yukarıda da söyledim DPS time ları karşılaştır diye, ama sen hala başka şeyler peşindesin. Boss u hızlı kesince hp si yarıya düşmüyor tabiki. Ama senin dps yaparak harcadığın süre azalıyor ve sonuçta toplam yaptığın damage düşüyor. Sen mesela raidin toplam damage inin %10 unu yapmışsın o adam ise %4 ünü yapmış. Çünkü onların raidin de herkes çok damage yapıyor ve boss hızlı ölüyor. Aradaki fark bu.

Elinizde 0 kanıt var diyorsun, bende recount ss i istermisin diye soruyorum, kabul etmiyorsun. Ayrıca senin kanıt olarak sunduğun raporuda gördük %70 dps time ile 1120 dps, efektif olarak 784 dps eder. Bu dur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...