Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ADsl hattımın açıldığını söylüyorlar ama link ışığı hala yanıp sönmekte...

EagleEye

Öne çıkan mesajlar

abi aynı sorun bende de wardı...arıyodum hattın açık diolardı sonra dayanamayıp gittim türk telekom a we orda öğrendimki arkadaşlar numaramın son 2 rakamını merkeze yanlış iletmişler yada merkezdekiler yanlış anladı..yani anlıyacağın sinyal başka numaraya gidiomuş...bikaç saatte düzelttiler.. hani olmaz yaa bence sen yinede bi kontrol ettir...
Sosyal ağlarda paylaş

eğer ki eski sistem falansa seninkide kullanıcı adın ve şifreni sor banada acıldı acıldı dediler beni deli ettiler sonra aradım sizin kullanıcı adınız ve sifreniz war dediler ve kullanıcı adı sifreyi verdikten sonra baglanabildim[hline]Ne faşizm , ne komunizm
Yaşasın Erotizm
Sosyal ağlarda paylaş

Off bende bi gün uğraşmıştım aldığımızda... Bırak adsl numaramı telekomda çalışan adamların adlarını bile ezberlemiştim.

Tam hatırlamıyorum ama onların verdiği kullanıcı adını ve şifreyi biyerlere yazıodun, bide bikaç ayar yapıodun bol rakamlı...[hline]Avatar...
Sosyal ağlarda paylaş

bunun ne modem ayarlariyla ne de modemin markasiyla ilgisi yok. Sana sinyal gelmiyor... Bu hatayi bir cok yerde gordum aradiklarinda ' Telefon hattiniz ariza 124 u arayiniz ' yada ' Sinyali actim modemi aldiginiz firmayla gorusun' gibi yanitlar veriyorlar. Fakat genel problem aslinda link i vermemeleri. Biraz zaman alabiliyor. Internet kafesi olan bir arkadasin 1.5 hafta sonra gelmisti ve guya - link verilmisti...[hline]Magent lvl 50 ice wiz
Mordoskull lvl 40 arms

Sosyal ağlarda paylaş

Aynı sorun bendede wardı.... link ıshıgı yanıp sonuodu. belkı 30 kere kayıt yaptırdım 2 kere donduler ıkısıde sonuchsuz kaldı.. ZAten soledıklerı sey aynı hattınız acık , santralde problem yok..vs.vs. daha sonra ümraniye telekom un müdürüyle tartıştıktan sonra telefon hattımı kontrol etmek ıcın bı eleman yolladılar problem cozuldu ...
sımdı .. adamın ne yaptıgına gelınce..
1- bına girisindeki telefon kutusundan evinize gelen paralel hatları iptal ettirin anlıyosanız siz edin.
2- evinize gelen direk hattan modeme kablo cekin...
hıc bı sekılde ewde paralel telefon olmasın.. warsa sökün :)) ben oyle yaptm modemden telefona cıkıs alıyorum.. splitteri harici olanlar ondan cıkıs alıcaklar..
3- bu biras kastırıcı.. Santralde her hattın bıir sigortası warmıs.. bu sigorta yetersiz kaldıgında problem cıkabılıyormus. onu kontrol ettirin..
4- santralden max 3 km uzakta olan kullanıcılara adsl sinyali gitmeme gibi durumda söz konusuymus..bu problem cıkarma olasılıgı en dusuk olan secenek tabi...
5- Dunya bilisim merkezini (yanlıs hatırlamıosam adı buydu)arıyıp adsl hizmetinizi kontrol ettrinactırın.. telefon numarasını telekomdan alabılırsınız.. buda baya dusuk bi ihtimal daha dorusu link ısıı yanık kalıpta internete baglanamama durumunda gecerlı...
splitteri harici olanlar splitter ayarlarını yaptıktan sonra kullanmayı denesınler.. ( bu ayarları bilmiorum benımkı dahili splitterli heh telekomdaki adam aynen boyle demıshtı.. "splintır ayarlarıni yaptiktan sora dene " demıshtı ordan bilginiz olsun dıe seyyettirdim.. :)))) hehehe...)

neyse kısacası link ısı sendromu yashıyan arkadaslara bı onerim.. telekomdan üst düzey birileriyle dörüsüp hatta tartısıp teknisyen birini yollamalarını istemesi en doru olandır..
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada.. link ıshıının yanıp sonmesı tamamen teknik bi problemden kaynaklanıyorduk.. ne driver, ne modem ayarlarıyla alakası yok.. ben kurcaladım lın k ısıım yanık kaldıktan sonra..
soyle bısey war bde. corecces marka modemı olanlar ıcın bı yardım olabılır dıerlerınde nasıl bılmıorm cunku.. modeme kabloyu taksınlar.. daha sonra modemın ayarlarının yapıldıı http:10.0.0.2 html ı actıktan sonra adsl dıe bı lınk olucak oraya tıklasınlar beklesınler bı 20 sn.. link ısıı yanık kalırsa problem yok kalmassa saydıım problemler ıle ılgılı sozum arasınlar..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...