Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rotary Club, Mason Locasi, Lyons...

wanderer

Öne çıkan mesajlar

Bu tarz derneklerin gercekte ne olduklari, nasil uye aldiklari gibi seylere merakim var. kendi web sayfalarina gittim cok kez ama orada sanki kendilerini hayir kurumu gibi gosteriyorlar, goz boyama anlayacaginiz sadece. Bu dernekler hakkinda bilgi edinebilecegim baska kaynaklar biliyor musunuz?[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

Ailem Yalova Rotary uyesiydi ve babam bi donem baskan olmustu (99 galiba)
Ben Suadiye Interact uyesiyim
senin yasin gerci Interact i gecti artik wanderer o yuzden etrafi arastir ve bi Rotaract klubu bul (icq dan belki bi iim verebilirim, ben de rotary kitapcigi olmasi lazim bu senenin) o klube katilmak iste
genelde rotaract larda interact larda aileye bakmiyolar, katilabiliyosun rahatlikla.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

Rotary den bahsedicem sadece, bildigim o
Konserler falan yapip iste, ya da zaten olan bi konserin mesela
gisesini kapatir (tum biletleri almak), reklamini yapar, kendi uyeleri arasindan da katilanlarla beraber o biletlere az biraz fiyat ekleyip satar.
O ek fiyatlardan gelen kar ise iste hayir kurumuna bagislanir, ki pek cok rotaryan in bir kurumu vardir (bizim interact in 3 sene ocneki temsilcisinin zihinsel engelli cocuklar okulu vardi, her sene ziyarete gideriz, ve bir proje yapip oraya bagista bulunuruz, cocuklara da biraz daha destek oluruz.

Guzel bisiidir yani, kar gozetmez, beklemez. Girerken yardim etmeyi isteyen birisindir zaten. Ayrica tum dunyada olan bi klup oldugu icin pek cok yerde is imkanini kolaylastirabilir.
Hatta Rotary Exchange gibi olaylar vardir, jacabo galiba ilgiliydi, iste baska bi ulkede bi sene okuyosun lise ya da universite, bi ogrenci de o ulkedne gelip senin yerine burda okuyo. Bazen is cok sansa dusup sen onun ailesinde o senin ailende kaliyosun hos oluyo.

Ve baska bir sey de insanlar harbiden sicak oluyolar birbirlerine, mesela Yalova Rotary uyeleri ocak basi yaparlerken bir kac see once
birbirlerine Ahmet Kardes falan diye hitap ettiklerini hatirlarim. Buyuk bir aile gibidir, girmeini bi zarari yoktur, faydasi coktur.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

He oole bi guzellik var, mesela bizim uyelerimizdfen birinin babasi tekstil isindeyse
o okula yapacagimiz bagisin buyuk bi bolumu nu esofmanlar falan olustururdu.
Yani habiden guzel bisi bu, herkese oneririm, insanlara yardim etmek, ve ozellikle o cocuklarin oole sevindigini gormek beni cok degistirmisti...[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle öğrenmek için araştırma yapmanız çok güzel.
Detaylı bilgi için birkaç link vereyim önce
www.rotary2430.org.tr Rotary 2430. Bölge Official sitesi
www.rotaract2430.org Rotaract 2430. Bölge Official sitesi
www.ulusrotaract.org Ulus Rotaract Kulübünün official sitesi

Ben 8 yıldır Ulus Rotaract kulübünün üyesiyim. Bu dönemde 2430. Bölge Rotaract Temsilcisiyim. Unutmadan 2430. Bölge Tüm anadolu, 2440. Bölge İzmir ve Ege, 2420. Bölge ise istanbul ve çevresi oluyor.
Buradakilerin yaşı Rotaracta daha çok tuttuğu için size önereceğim Rotaract Kulüpleridir. 18-30 yaş arası gençlerin hizmet yoluyla dostluk felsefesinden yola çıkarak kendilerini geliştirmeye yararayan bir kulüptür Rotaract. Türkiye genelinde 130 kulüp ve 3000in üzerinde rotaract vardır. Daha detaylı bilgi için verdiğim linkleri inceleyip soru sorabilirsiniz.[hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası bu konu hakkında pek bir bilgim yok okuduğum bazı kaynaklarda ya çok fazla övüyor ya da berbat bir şey olduğunu yazıyor hatta sanırım cumhuriyette yayınlanmış bir yazıydı: Atatürk Cumhuriyeti ilan ettikten sonra 2 kişi geliyor (isimleri ve sıfatları yazıodu ama hatırlamam imkansız sanırım biri doktordu da...) Atatürk'e en üst düzeyden masonluk öneriliyor. Fakat atatürk şu soruyu soruyor. Bu birlik kime bağlı önce söylemek istemiyorlar daha sonra ingiltere de yaşayan bir yahudinin başkanlığı altında olduğunu söylüyrlar. Belirli bir tarihe kadar Masonluk yasaklanıp suç sayılıyor.fakat her gizli örgüt gibi önce kapalı bir ortam oluşturuluyor ve Atatürk'ün ölümünden kısa bir süre zarfı içinde yeniden aktif rollerine dewam ediyorlar. (Not: Bu yazıda kesinlikle benim bir eklmem veya düzeltmem yoktur. asıl metine sadık kalarak özetledim (hatırladığım kadaryıla) umarım yanlış bilgi aktarmamışımdır)
Birde çevremde gördüğüm kadarıyla böyle insanlar genelde kimliklerini gizliyorlar (Niçin böyle davrandıklarını anlamış değilim veya nasıl bir misyon sahiplendikleri) Açıkçası aydınlatılmayı bekliyorum...

Diğer bir konu rotaryenlik veya Lions luk verilen urllere en kısa zaman içinde girip bakacağım nedir ne değildir diye ve yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum merak ettiğim bir konuydu...

Sir Lancelot[hline]İCQ::yapma:
MAİL::hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

Sir Lancelot'a
Tabi ki en güzeli araştırmak. Bügüne kadar masonluk hakkında bende tarafsız bir kaynak bulamadım. Ya övülüyor ya yeriliyor. O yüzden kesin bir şey diyemeyeceğim. Verdiğim adreslerde Rotary'nin (Bizim) yaptığı şeyler, ancak çok fazla yorum yok direk olarak ne olduğu yazar. Masonlukla hiç bir alakamız yok bunu Rotaract'da üst düzey bir yönetici olarak söyleyebilirim.

Obscura'ya
Rotary'nin ilk kuruluşunda amaç iş adamlarının birbirine yardımı/bilgi aktarımı idi. Ancak son 50 senedir Rotary'nin değişmeyen teması "kendinden önce hizmet" dir. Ama dediğin gibi insanın çevresi geliştiğinde iş ve sosyal imkanları da artar. Ama bu körü körüne ben mutlaka Rotaractla iş yaparım demek anlamına gelmez. :)[hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 26 August 2003 00:57 tarihinde demiş ki:
Templarların bir devamı olması gibi bi paranoya içerisindeyim şahsne

bunun hakkinda bi kitap okumustum ama bana tamamen "komplocuculuk" gibi gelmisti.

ama mesela masonlarin sayfasinda dinsel ogeler olmasi beni sasirtmadi da degil. ornek: 3 buyuk dinden birine inanmayani almayiz.

rotary direk isadamlarinin sosyal dernekleri gibi bir intiba birakti.

masonlukta mistisizm var ehe :P
bi de butun amerikan baskanlari mason adamlarin dedigine gore.
garip[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

valla o templarlar olayı enteresan yenilir yutulur cinsten bişi diil. Yalçın Küçük'ün yazdıklarından daha gerçekçi ve tarih onunla alakalı çok fazla destekleyici veri de taşıyor.

Neyse şimdi benim ipden filan gelip beni bulup öldürürler filan neme lazım. :)[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...