Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nirvana dır olay

crepuscolo

Öne çıkan mesajlar

katılmıyorum beyler size
canjovi içten çalan ve sözlerinde içtenlik yok diyorsun bence sen hiç ama hiç dinlemişsin kurt ü. o şu ana kadar dinlediğim en içten söyliyen hatta sözlerinde olayları yaşatan biri be abi. başka bir yerde bu kadar içten be bu kadar olayları sana yaşatan bir söz ben bulamadım 2 pac miş boşversene

kendersever
nirvana hiç o kadar değişiklik yapmamış mı ?
adam seattle punk grunge diye bir şey çıkardı be abi daha ne yapması gerekiyor adam müzikte özgürlüğü yarattı abi. ben bunu yazar ve söylerim dedi ve bunuda yaptı. bana kalırsa nirvana olmasaydı onun müzik dünyasına getirdiği o sözlerdeki özgürlük olmasaydı bugün ne alice in chains in adını bilirdin (ki bildiğini sanmıyorum) nede cold play bu kadar büyürdü ve sen onları duyardın bence bu böyle abi
ntv de 70 ve 80 lerin müzik akımları ile ilgili bir belgesel vardı eskiden yayınlamışlardı yine yayınlarlar belki umarım denk gelirsinde ne dediğimi daha iyi anlarsın...[hline]...bekliyorum kaderin elini sıkmak için.
Kararmayı bekleyen aLaCaKaRaNLıK gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
canjovi, 19 December 2003 01:29 tarihinde demiş ki:
yaptiklari belli basli guzel sarkliar var oyle gordunuz en icten calan insanlarda degil bence....

nirvana özellikle kurt cobain samimiyetiyle rock'n roll u 80'lerde türeyen rezil "saç" gruplarının elinden kurtardı.. rock'ı öldürecek olan şekilciliğe prim vermeden müziğini yaptı ve normal bi insanın kolay kolay kaldıramayacağı bi şöhretin altında ezilmeye başladığı zaman dünya değiştirdi..kurt kesinlikle samimiydi taklit yapamadığı için insanlardan uzak durdu,kaprisli rock-star'ı oynadığı için değil...o yüzden jim morisson'la kurt cobain'i karıştırmayın..müziği konusunda herkessin fikri farklı olabilir ben de çok büyük bi nirvana hayranı değilim ama bu adamlar kesinlikle içtenlerdi...[hline]dağılın burda görülecek bişey kalmadı,herşey kontrol altında!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Bir arkadaş heart-shaped box demiş.. O şarkı benim için something in the way den soora gelir. Yani en sevdiğim ikinci nirvana şarkısıdır, sevdalıma adadığım şarkıdır..

Bir diğer arkadaş da Cobain'i kendisiyle özdeştirdiğinden bahsetmiş.. Benim yaptığım da buydu... O acılarıyla benim acılarıma dokundu, acılarımızı paylaştık...

Herkes kendi dünyasında yaşar...
Sosyal ağlarda paylaş

ben hic icten degil demedim (ayrica sarkicinin sesi kisi gore degisir ..... Robert Plant (Led Zeppelin solisti di kendileri bilmeyenler icin) sesini bazilari kedi yada kapi gicirtisina bezetir bazilarda en guzel ses der)... her seyi boyle bir yerini alip saptirmayin.... dedim ki "dediginiz gibi oyle cok icten degil bence.. bb. king thrill gone dinle oda cok ictendir ki Nirvana ben dinlemiyorum demedim zaten asla. 5 tane falan sevdigim parcasida var ama Nirvana muzik piyasina yeni seyde getirdi ama bence oyle birsey yaratmadi ozman bende diyorumki ..... Bob Dylan olmadan bakalim Nirvana sarki bile YAZABILIRMIYDI off haylagim ya Kurt Cobain yaptigi seyleri bana ilk gibi gostermeyin ltf...... ayrica ben hic bir zaman 80s de super demedim ama nirvana dan daha iyi di bence gun's n roses , bon jovi , u2 , aerosmith (70 lerden ama 80s lerede geliyo), stevie ray vaughn[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson

[Bu mesaj canjovi tarafından 20 December 2003 00:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ayrica 2 pac tende nefret ederim Kurt cobain neden daha iyi falan da demedim.
Ayrica lutfen birseyide biligim ya herkez daha cok biliyo benden burda galiba pardon cok ozur diliyorum... herkez olayin kitabinida yazmis[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson
Sosyal ağlarda paylaş

son birsey daha demek istiyorum..... saniyorumki zaten kimse sevdigi grouba ...... ewt ben cok abarityorum der. o yuzden burda nirvana yok olay bittiri yok iste budur falan yazanlar suan kendilerine yakin buluyolar sonra biraz daha objective bakinca dediklerinin yarsi oldugunu anicaklar (bu her group icin gecerli) yada daha biraz daha muzik bilgisi artip daha cok muzikte ne olup neler gelmis neler gecmis muzik dunyasinda onu bilince gorurler. sakin yanis anlamayin nirvana kesin kotu bir group degil yada hic birseye yenilik getirmemis te degil yaptiklari seyi guzel yapmislar dedigim gibi yaptiklari seyi fazla sevmiyorum. ayrica Coldplay de sound olarak apayrilar bana kalirsa[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson

[Bu mesaj canjovi tarafından 20 December 2003 00:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dorsia, 19 December 2003 10:59 tarihinde demiş ki:
Nirvana... Kurt... icten soylememek. KEsinlikle buyuk bir hata...
Adam my girl diye kicini yirtarken...

Kesinlikle katiliyorum dostum. O "my girl my girld" diye bagirisi, hele o "where did you sleep last night" derken son sözcüklerde sesini kısması, beni baska alemlere goturuyor :)[hline]myra
Never free never me
So I dub thee unforgiven
Sosyal ağlarda paylaş

bende parmlamak istemdim ama.... yazdigim buttun seyin bir misrasini alip bu hatta... su yanis .. yok bunu diyemesin gibi manasiz ve yoruma acik seyleri dogru sunu ogretirmis gibi soyleyen arkadaslar var biraz kisisel fikirler bunlar.[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HighVoltage, 18 December 2003 11:11 tarihinde demiş ki:
Sert arkadaşların yaptıkları eleştirilerden etkilenen daha genç sert arkadaşlar da gruba karşı bir antipati ediniyorlar ne yazıkki.
Nirvana'nın albümlerini adam akıllı oturup dinlediklerinde eminim kendilerine göre birşeyler mutlaka bulacaklardır.Ama ''hepsine vaktim yok sen bana benim hoşlanacaklarımı tavsiye et bende bir deneyeyim'' diyecek olan olursa öm yolula yardım edebilirim.

buna katılıorum oturup nirvaan dinlemem ama bikaç bana da bi anlam ifade eden şarkısı war
şimdi ki gençliğpin kendi fikirelri yok kapıldıkları akımların fikirleri war bunları benimsiip umarsızca sawunuolar ve görüldüğü gibi kendilerini rezilediolar..
nirvana müzik değildir dien biri eğer müzikle uğraşıosa boşuna vakit harcamasın elbette müziktir her biri yetenekli adamlardır
hande yenerin birtney nin estetik yaptırıp çılak poz werip prim yaptıgı günümüzde bu insanlara böyle saygısızlıklar yapmayın müzisyen olup müzik yapmak kolaydeildir yıllarca werilen emek sabır ve daha önemlisi önceden olamdıgınız kadar duygusal olamk bunlar insanı yıpratıo bunun karşılıgında müzik yapan birine saygılı olun ama kimse sewmek zorunda deil[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

bu aynen duman gibi şu an herşeyi yak gençliği yüzünden rock aleminde hiç sewilmez oldular ama ben biliorum abim bunalrı senelerdir dinliodu bu adamlar bilşi yapamdı müzik yaptılar gençlik onları piyasa yaptı yane dumandan deil duman a müziğinin yarattgı belli bi kesime saygı duymucaz
nirvanaya saygı duycaz piyasa olsun die nirvana dinneyenlere saygı duymucaz[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

crepusculo
-ben müziinin yani notasynun fazla bişi değiştirmediini söledim.cümleden değiştirdii ama aşırı bişi olmadığı çıkıyo
-alice in chainsi bilirim
-canjovinin de dedii üzere cobain bir ilki gerçekleştirmedi çok kişi var istediimi yazarım istediimi söylerim diyen

şimdi ki gençliğpin kendi fikirelri yok kapıldıkları akımların fikirleri war bunları benimsiip umarsızca sawunuolar ve görüldüğü gibi kendilerini rezilediolar..

demiş i arkadaş da benim msgım o arkadaşın anlattıı tırto "grungecı"laraydı fekat halkımın ben bilirim modu gene coşturmuş:)

ayrıca,forumu tekrar okumadım ama nirvanadır olay denmiş,ve bi anda olay cobaine dömüş
neden bi allahın kulu chris novoselicin come as you aredaki kabus gibi bassına,çalarken en ufak ses titremesi duymicaanız stiline,dave grohlun bateriyi dövercesine çalmasına rağmen çıkan ritmlerin gayet iyi lduuna ve grohlun şu anda foo ftrs ile biraz daha piyaasa bi tarzda devam ettine değinmiyo?

neyse,az buçuk sinirlendimi kafam karışıyo anlatamıyorum derdimi sonra alınıyosunuz..canjovinin dedii gibi tek mısrada kalıyosunuz o açıdan bidaa b u threade girmicm..olayınız varsa pmden arkadaşlar...

canjovi pm'e baksana bi[hline]We are accidents waiting,waiting to happen
-Radiohead(There There)

Sosyal ağlarda paylaş

tamamda hem calip hem soylemek super birolay degil ... hem super calip hem soyleyen bir suru insan var ki kendisi oyle super de calmiyo[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson

[Bu mesaj canjovi tarafından 22 December 2003 07:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

iste zaten, alasamadigimiz sey.. adamin guitar yetenigi.... yetenek gerekmiyo diyoruz biz (ben) , sende yok yetenigi var diyosun... ben diyorum ki guitar calmasini ogrenen bir insan her muzisyen diyim yada calabilir o dediklerini ama hem rtym hem solo basmak birsey degil yani cidden (sen kendine bak dicen dogrudur ben guitar caliyorum ama kesinlikle kotu caliyorum ahahah)[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson

[Bu mesaj canjovi tarafından 22 December 2003 08:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

mesela..... bir sarkinin solosunun tam arasinda dolaclama birsekilde bambaska seyler attim bunu da guzel ve temiz yapmak bana kalirsa insan icinde yatan yeteneklerdendir ornek olarak[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson
Sosyal ağlarda paylaş

birincisi .... ben karalamdim... guitar konusda yetenegi yok dedim.. bu karalamak degil bence ama sarki sozu konusuta yetenegi olabilir (bu konu hakkinda konusmuyoruz ama) ayrica dedigim gibi aman aman ozgru muzik yazarliginida o yaratmadi zaten bu konular hakkina da konustuk. yani sarkida yada nerden bileyim dinleyen birsey hissetirmek icin guitar yeteniigi gerik diye bir sozkonusu yok .. hissetiriyosa guitar yetenigi var denmezki [hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson

[Bu mesaj canjovi tarafından 22 December 2003 10:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yav ona diceem bişe yok. keraangda filan orda burda en iyi gitarist gelmiş geçmiş filan diye çıkınca kafamı duvarlara vuruyodum. tamam çaldıkları basit şeyler ama basit şeyleri de güzelce çalıyo işte. abartmak gereksiz.[hline] To resist change is folly.
To direct change is unlikely.
To co-operate with change is an act of intelligence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ritchie Blackmoore ben de en cok Deep Purple da seviyodum sonra Rainbow da da guzel sonra benim kulagima hosgelmeyen muziklere giridi biraz ama Ritchie Blackmoore bana gore en iyi rock guitarist leriden birtanesidir .... ve onun adi gectimi ben hep Deep Purple - Lazy gelir aklima dinlemeyen varsa dinlesin Dorsia biliyosundur herhalde ama dinlemediysen cidden dinlederim[hline]"Who needs new bands? Everyone knows that Rock n Roll attained perfection in 1974. It's a scientific fact."

- Homer Simpson

[Bu mesaj canjovi tarafından 23 December 2003 10:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...