Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Berber...

Bullet

Öne çıkan mesajlar

Kendin söyledin zaten. İnananlar için diye.. Dogma olan birşeyi neden sarsmaya çalışıyorsun? Dini değerler bazı insanlar için çok büyük önem arz eder taktir edersinki. Dorsia'nın dediği gibi insanları tartışma uğruna kırmaya deymez.[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Adaxe Wiabolih of Eclipse, Rifleman/CH
Liga Sonega of Bloodfin, Weaponsmith/Architecth
Sosyal ağlarda paylaş

Din bazı insanlar için dogmadır diyorum, forum için değil. Demişsemde farkında olmadan demişimdir (eski yazılarımı okumaya üşendim). Paticik ekibide buna saygı gösteriyor sadece.[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Adaxe Wiabolih of Eclipse, Rifleman/CH
Liga Sonega of Bloodfin, Weaponsmith/Architecth
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Qui, 24 December 2003 23:57 tarihinde demiş ki:
Kendin söyledin zaten. İnananlar için diye.. Dogma olan birşeyi neden sarsmaya çalışıyorsun? Dini değerler bazı insanlar için çok büyük önem arz eder taktir edersinki. Dorsia'nın dediği gibi insanları tartışma uğruna kırmaya deymez.

o konuda haklısın qui, insanları mutsuz etmek istemem

kendi adıma konuşuyim,10 yıldır kendini müslüman olarak tanımlayan biriydim,duamı ederdim,orucumu tutardım,
artık inanmıyorum daha doğrusu inanamıyorum bu yüzden mutluda değilim benim için çok radikal bi karar oldu
düşünsene çocukluktan beri sana gösterilene inanıyosun,alışıyosun o bir yaşam tarzı oluyo,sonra onu söküp atıyosun,
benim içinde çok büyük önem taşıyordu,fakat birnevi gerçeği (kendi adıma) mutluluğa tercih ettim
şu an yanılmayı nekadar isterdim bilemezsin (kesin ben haklıyım da demiyorum) kafam net bir şekilde inanmayı

tartışma konusunda da
topic bunu tartışılmak için açılmış bi topic .

yoksa durduk yerde bu konuyu pek açmıyorum,
ailem,arkadaşlarımla vs bunları pek konuşmam beni çok zorlamadıkları sürece,mutsuz olmalarını istemiyorum

tabi aslında bide mutluluk konusu var,mutluluk nedir ?

[Bu mesaj -Mandrake- tarafından 25 December 2003 00:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
berberin yaklaşımı çok moloz ca
o molozluga dier adamda aynı moloz mantıkta örnek verince ortaya boş bi hikaye cıkmış
ilk etapta okundugunda vay güzelmiş diyenler cok olur ama mantık çerçevesinde bakarsan boş bişi[hline]Grandmaster Hamburger
Estel_Anorien, 23 December 2003 23:37 tarihinde demiş ki:
oooooffff.. Kimse isminin yanında bir gif var diye adam olmuyor..Bendede bi madalya bi title var.. adam mı oldum? Hayır...
Sosyal ağlarda paylaş

bu hikayedeki benzetme güzel oturtulmuş ama biraz alakasız
benim saçım uzadığında istediğim zaman berbere gidip kestirebilirim eğer istersem
ama hastalandığımda allahın dükkanına gidip iyileşememki
çok saçma yani biraz düşünülünce
ama gerçekten ilk okuduğumda etkilendim ne yalan söyliim :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bullet, 24 December 2003 19:42 tarihinde demiş ki:
Lütfen bana söyler misin, eger Allah var olsaydi, bu kadar çok hasta
insan olur muydu, terkedilmis çocuklar olur muydu? Allah olsaydi, kimse
aci çekmezdi. Allah olsaydi, bunlarin olmasina izin verecegini sanmiyorum..."

Arkadaşlar kilit kelimeyi kaçırıyosunuz! Izin vermek! Berberlerin yasak koyma durumları yoktur! Berberler sokakta yakaladığının saçını kesmez kesemez.. Berberlerin böyle güzel yetkileri ve buna yetecek güçleri yoktur. Anlatabildim? Anlatamadıysam şöyle bi örnek vereyim;

Berber yerine polisi koyalım nasıl oluyor? hmm şahane oturdu. Polis izin veren, izin alınan bir mercidir, polis sokakta suç işleyen bi adam gördümü suçlunun karakola müracat etmesini neyim beklemez. Ayrıca polis seni çağırdığında sen gitmezsen polis sana gelir.

Evet polis herkesi yakalayamaz, ama polisin herşeyi bildiğini ve herşeye gücü yettiğini farzedersek nolur?

Sıradakiiii..!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...