Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyunix.com Editor arıyor .

Skymaster

Öne çıkan mesajlar

said:
eldar, 14 August 2003 13:39 tarihinde demiş ki:
said:
Skymaster, 14 August 2003 10:45 tarihinde demiş ki:

Bence profesyonelik paradan önce;
Bir işin, bir uğraşın bütün inceliklerini,güzeliklerini veya açıklarını kavramış olmak,tarafsız,doğru,dürüst,başkalarının görüşlerine aldırmayan,işini ciddi yapan kişiler profesyonel kişilerdir.

-Teşekkürler[hline]E-Mail : Skymaster
Icq Uin : 740943 | Fovori Site : Oyunix.com, Oyunix.net

profesyonel baskalarının goruslerini dikkate almak zorundadır
asıl eger amator olsaydı baskalarının goruslerine aldırmayabilirdi

Ben bir oyunu blizzard yaptı diye oyunu piskolojik olarak sever, sonra editöre "way, oyun ne güzel böyle allahım" dersem,

oyunda çirkin olursa,şimdi editör o kişiye bakıpdamı puan vericek yoksa oyunun gerçek puanınımı?

Zaten profesyonel kişiler, oyunu nasıl ele alacağını bilir.
Yani başkalarının görüşlerine gerek duymaz.[hline]E-Mail : Skymaster
Sosyal ağlarda paylaş

said:
said:
dark-dr, 14 August 2003 00:23 tarihinde demiş ki:
anlamadim, para mi veriyorsunuz?

sanırım profesyonelliğin anlamı burada "para" demek (ben öyle anladım)
evet profesyonelikde parada var o kesin, ama dediğim gibi para kimse almıyor.

Bir işin, bir uğraşın bütün inceliklerini,güzeliklerini veya açıklarını kavramış olmak,tarafsız,doğru,dürüst,başkalarının görüşlerine aldırmayan,işini ciddi yapan kişiler profesyonel kişilerdir.

`bence boyledir` diye aciklama yaparak kelimelerin etimolojik kokenini degistiremeyecegin gercegini de gozonunde bulundurmak gerekir.

profesyonellik `burada` para demek degil, heryerde para demektir.
ve iddia ettigin gibi paradan once olan birsey, veya `eet profesyonellikte para da vardir` gibi birsey degil, bizzat bir isi para icin yapmak demektir. eger bir isi hayatini gecindirmek icin, meslegin haline getirip yapiyorsan o iste profesyonelsindir, yoksa amatorsun demektir.
herhangi bir sozlugu acip profesyonel kelimesine bakabilirsin.

sen de insanlara para vermedigine gore siten icin `amator`ler ariyorsun, profesyoneller degil.
amatorun birinci anlami `acemi, yeni baslamis, beceriksiz` degil bir isi gecim derdi olmadan yapan insan demektir.

kusura bakma mudahele ettim, nitekim maassiz oldugunu belirtmene ragmen farketmeyen insanlarin kafasini karistirabilir ordaki ustune basilarak soylenmis profesyonel ibaresi.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi dark sen bi uo playerı olarak hangi kategoriye giriosun?

sky'ın tarifine göre daha cok amatöre benziosun da :-P
bu şekilde kendini profesyonel yapmaya calısıosun gibi geldi bana :)

uo'dan aylık gelirin ne bi de merak ediom lol

hukuk mu ne okuduon sen, bırakmadın mı uo yu (veya oyunları)??
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 14 August 2003 20:05 tarihinde demiş ki:
said:
said:
dark-dr, 14 August 2003 00:23 tarihinde demiş ki:
anlamadim, para mi veriyorsunuz?

sanırım profesyonelliğin anlamı burada "para" demek (ben öyle anladım)
evet profesyonelikde parada var o kesin, ama dediğim gibi para kimse almıyor.

`bence boyledir` diye aciklama yaparak kelimelerin etimolojik kokenini degistiremeyecegin gercegini de gozonunde bulundurmak gerekir.

profesyonellik `burada` para demek degil, heryerde para demektir.
ve iddia ettigin gibi paradan once olan birsey, veya `eet profesyonellikte para da vardir` gibi birsey degil, bizzat bir isi para icin yapmak demektir. eger bir isi hayatini gecindirmek icin, meslegin haline getirip yapiyorsan o iste profesyonelsindir, yoksa amatorsun demektir.
herhangi bir sozlugu acip profesyonel kelimesine bakabilirsin.

sen de insanlara para vermedigine gore siten icin `amator`ler ariyorsun, profesyoneller degil.
amatorun birinci anlami `acemi, yeni baslamis, beceriksiz` degil bir isi gecim derdi olmadan yapan insan demektir.

kusura bakma mudahele ettim, nitekim maassiz oldugunu belirtmene ragmen farketmeyen insanlarin kafasini karistirabilir ordaki ustune basilarak soylenmis profesyonel ibaresi.

sizin dediğiniz şey, "meslek dalında profesyonellik'dir."Bizim sitemizdeki editörler kendine iş arayan editörler değil.Profesyonelin, anlamını "para" yaptıgınız içinde tebrik ederim.

Ozaman sizde amatörsünüz, bu yazıyı neden yazdınız ?
Neden elinizi yoruyorsunuz?
Yazdıgınız her karakter için size paramı veriyorlar yoksa?

Ayrıca ben profesyonel anlamını;
"Bir uğraşın bütün inceliklerini,güzeliklerini veya açıklarını kavramış olmak,tarafsız,doğru,dürüst,başkalarının görüşlerine aldırmayan,işini ciddi yapan" kişiler arıyoruz anlamında söyledim.

Adımızı duyurursak ki, ben buna inanıyorum belkide sizin çok üstünde durduğunuz "para" 'yıda dağıtırız.

Bir hatılatma daha , "o site benim değil " (kuruculardanım)

Ve bende siz gibi amatörüm çünkü "para almıyorum"[hline]E-Mail : Skymaster

[Bu mesaj Skymaster tarafından 14 August 2003 21:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hehe ben zaten ne zaman `ben profesyonelim` dedim ki? amator bir site oldugumuzu her zaman hatirlatiyoruz. eger biz sabah 8 aksam 5 bu sitenin serverinda calisip bu site uzerinden oyun satsak profesyonel olurduk.

profesyonel zaten profession(meslek, is) kelimesinden geliyor. meslek dalinda profesyonellik pek gerekli bir tamlama degil yani. meslek dalinda olan birisi zaten profesyonel demektir :)
herhangi bir eleman ararken profesyonel ariyorum derseniz bu o konuda ciddi bir egitim gormus, lisansli vesaire, eksper ariyorum, para vericem demektir. profesyoneli ben paraya dayandirmadim yani, professional isminin sozluk anlami `One who earns a living in a given or implied occupation` demek.

tek belirtmek istedigim buydu insanlarin kafasi karismamasi icin, bu kadar tartismaya gerek yoktu yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Heheh Dark doktor'a aciklamalari icin tesekkurler.Skymaster'in profesyonel kelimesini "yaptıgı isi para karsiligi olmasa bile ciddiye alacak " anlaminda kullandigida anlasildigina göre benimde birkac sorum olacak.

Madem belli bir zaman ve emek harcamak gerekecek bu sitede size yardım etmek icin , bende sizin nekadar "profesyonel" oldugunuzu ögrenmek isterim acikcasi email atmadan önce.

Hedefleriniz tam olarak nelerdir ? Kac kisilik bir kadroyla bu isi götürmeyi planliyorsunuz ? Hangi tarz oyunlari tanitmayi düsünüyorsunuz?2 ay sonra bazilariniz sıkıldıgı icin bazilarida okuldan zaman bulamadigi icin sitenin nehrin akısına birakilmasi ihtimali varmı?[hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

[Bu mesaj Soulless tarafından 14 August 2003 23:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dark-dr ye +1 ...
aksi goruste olanlara turk dil kurumu sozlugu ...
herkes her kelimeye kafasına gore anlamlar yuklerse , k,mse kimseyi anlamaz ...
profosyonel kelimesi yerine ciddi ve displinli bir arkadas tarzında bişi daha uygun olurdu bencede ...
profosyonellik = para ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...
* tells "do'urden" wıth the head of man who said 'drizzt' ...
*sevdaki ,onu egilmeden tasıyabilene yakısır ...
*kazanmak neye yararki , kaybeden oldugunda ...
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle "PROFESYONEL OLMAK"
Sonrada "PROFESYONEL" 'lin anlamına bakın.

Ben ne yazmıştım mesajımda "BİR ŞARTIMIZ VAR PROFESYONEL OLMAK"

Rica ediyorum, bana profesyonel ne demek anlatmayın.
BEN PROFESYONEL OLMAK PARASIZ OLUR DEMEDİM, PARASIZDA PROFESYONEL OLUNUR DEDİM.
HAYATTA HERŞEY PARA DEĞİLDİR!

Sitede 25 kişi çalışmayı planlıyoruz, 5 sistem sorumlusu geri kalan 20 kişi ise editor.
--
Bizim ilerideki hedeflerimize gelince;
Öğretici bir site olmak (Türk gençlerine oyun yapımı ,3D Animasyon yapımı ,grafik yapımı)
Projelere destek vermek
Oyun yapmak
Orjinal oyun satışı
Online gaming
--
Tabi hepsi olmayabilir

Ama birşey varki, o kesin;
En iyi online oyun dergisi olacağız.

Bir konuyada deyinmek istiyorum bize köstek olma yerine, destek olsanız siz karlı çıkarsınız sonucda biz burada yararlı şeyler yapmaya çalısıyoruz.

Biz kimsenin üstünden para kazanmayı asla düşünmedik!

Lütfen Su PARA olayını artık kapayın

NOT : Biz PARA ile çalışacak editor aramıyoruz.[hline]E-Mail : Skymaster
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun yapmak
Orjinal oyun satışı
Online gaming

ide bannır sız e-mail satmadan para kazanmadan mı yapacaksınız ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
The_Delucian, 15 August 2003 00:11 tarihinde demiş ki:
Oyun yapmak
Orjinal oyun satışı
Online gaming

ide bannır sız e-mail satmadan para kazanmadan mı yapacaksınız ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...

para kazanmamak için çalışmıyoruz, ama para kazanmıyalımda demiyoruz ,çok önemli değil yani.
bugun sen yeni çıkan orjinal bir oyun satın alıcaksın varsayalım, bulabiliyormusun bir türk sitesinde?

ben buradaki mantığı anlamıyorum paradan başka kavram yokmudur sizde?[hline]E-Mail : Skymaster
Sosyal ağlarda paylaş

skymaster niye bu kadar uzattigini anlamadim. alti ustu `afedersiniz yanlis kullandim kelimeyi` diyecektin. profesyonelin isim hali tdk sozlugunde de yazdigi gibi para icin calisan kimse veya bir konuda egitim almis ve o konuyu meslek haline getirmis kimse demek. ben de sadece karisiklik olmasin diye muhtemelen profesyonel aramadiginizi, sadece istekli ve yetenekli amatorler aradiginizi belirttim.

beni niye paragoz gosterdigini de anlamis degilim. biz ne `hersey paradir paraeeaa, paradan haber ver` dedik, ne de buna yakin bisey dedik. sadece profesyonel ariyorsan bu maasli eleman ariyorsun demektir, yanlis yazmissin dedik. sov yapmana gerek yok yani biz parasiz da olsa gururlu ve azimli gencleriz diye. kostek olmak icin herhangi bir nedenimiz de yok, oluyor da degiliz. sadece ilaninda yanlis kullandigin bir kelimenin haliyle insanlarin yanlis anlamasina yol acabilecegini belirttim. sen beni dunyayi paradan ibaret sanan kalpazanin biri yaptin :)

profesyonel olmamak ayip birsey degil, bu kadar cekinmene gerek yok. bu tip seylerde amator ruh profesyonellikten ustundur :)

threadin kitlenmesine de gerek yok. daha ilk aldigin cok basitce bir elestiriye `tamam topici kitleyin` diyeceksen, ben de, diger insanlar da senin girisiminin ciddiyetinden suphe eder.
Sosyal ağlarda paylaş

dark'a +1.

verdiğin linkte "Bir işi kazanç sağlamak amacıyla yapan (kimse) meraklı, hevesli, amatör, özengen karşıtı" yazıyor. doğal olarak para demesi doğru milletin.

ayrıca benim bildiğim gördüğüm "profesyonel" insanlar daha bir sakin olurlar genelde, gereksiz yere panik yapıp heyecana kapılmazlar bağırarak konuşmazlar.[hline]Fizban (9:08 PM) :
şirin demek kız lügatında yakışıklı değil demek
Fizban (9:08 PM) :
ama hala sana böle bi kanım ısındı demek
kıl olurum şirin diyenlere
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-coLdwind-, 15 August 2003 01:35 tarihinde demiş ki:
dark'a +1.

verdiğin linkte "Bir işi kazanç sağlamak amacıyla yapan (kimse) meraklı, hevesli, amatör, özengen karşıtı" yazıyor. doğal olarak para demesi doğru milletin.

ayrıca benim bildiğim gördüğüm "profesyonel" insanlar daha bir sakin olurlar genelde, gereksiz yere panik yapıp heyecana kapılmazlar bağırarak konuşmazlar.[hline]Fizban (9:08 PM) :
şirin demek kız lügatında yakışıklı değil demek
ama hala sana böle bi kanım ısındı demek
kıl olurum şirin diyenlere

Ama verdiğim diğer link'de Bir işin, bir uğraşın bütün inceliklerini veya açıklarını kavramış olmak."
yazıyor.
(Profesyonel olmanın anlamı odur)
Hala nasıl anlamamıs oldugunuzu anlamadım

Profesyonel Olmak

Birde yok heyecanlanıyorsun, bağırarak konuşuyorsun falan yazmışsınız , ben kesinlikle yazı yazarken heyecanlanmam ve(ya) kızmam eğer kızarsam, sizli, bizli yerine, başka türlü kelimeler kullanmayı iyi eylerim.

Burada Sadece Tartısıyoruz, Ama bazı kişilerin hala anlamak istemiyor, ben diyorumki "PROFESYONEL PARASIZDA OLUNUYOR DİYORUM " 10000 kere link veriyorum hala o linkin para yazan tarafını okuyorsunuz.
Birde diyer tarafını okuyun (Tıkla!)

Ben "Profesyonel olmak" kelimesini düzgün kullandıgımı biliyorum ve doğru olan birşeyide sırf burada münakasadan kaçmak için, "özür dilerim yanlız yazmısım", diyemem

-Teşekkürler[hline]E-Mail : Skymaster
Sosyal ağlarda paylaş

vallaha kolay gelsin.
en iyi online dergisi olmayı bırakın devam edebilen bir online dergisi olmak bile zor hem de öyle iddialısınız ki "giren bir daha çıkamayacak" bir online dergisi oluşturuyorsunuz. Yanlış anlamayın sizin moralinizi bozmak istemem veya sizin bunları yapamayacağınızı da iddia etmiyorum ama bu söyledikleriniz yapmak sadece HEVESle olacak bir şey değil ayrıca alelade bir foruma girip biz 15 kişi istiyoruz demek de "profesyonelce" bir işe uygun değil.Bence çalışacağınız kişiler -madem çok iddialısınız- kendini kanıtlamış ve bu işi sadece heves için yapmayacak ayrıca bu işe ayıracak vakitleri olmalılar. Umarım bütün bunları dikkate alarak işe başlamışsınızdır.
Size bu zorlu yolculuğunuz da büyük kolaylık diliyorum.[hline]Bir türk filmi repliği:
"Osman abi, bu görünmezlik ilacı, bunu içince görünmeyen adam kılığına giriyorsun..."
An insanity for gaming ~ iGs
Sosyal ağlarda paylaş

hehe profesyonel kelimesinin koku daha once de soyledigim uzere profession-meslek den gelir ve professional ilk anlam olarak isci, calisan insan anlamina gelir.

linkini verdigin TDK sozlugunde profesyonel kelimesini aratirsan sadece BIR anlam cikar. o da para icin calisan kimse anlamidir.

senin hala dogru iste diye direttigin diyer link profesyonel kelimesinin altinda gecen (bir işin) profesyoneli olmak linki. bu kelimenin deyim anlamidir ve eleman ararken profesyonel kelimesini kullanirsan maasli calisacak insan anlasilir. cunku o konuda egitim gormus, lisans almis, parayla calisma kapasitesine sahip herkes profesyonel sayilir, o isin ustasi, yetenekli vs. olmalarina gerek yoktur. `profesyonel olan insanlar ariyorum` dersen kimse `isi bilen, usta insanlar ariyorum` anlamaz.

ha tabii gereksiz tartismalarin sonu yok. istedigin kadar diretebilirsin hayir ben profesyonel ariyorum, isi bilen amator aramiyorum diye.
o zaman kolay gelsin profesyonel sitenizin profesyonel arayislarina :)

[Bu mesaj dark-dr tarafından 15 August 2003 17:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...