Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

converse, cizgili corap, tozluk vb. modasi

melun

Öne çıkan mesajlar

said:
Zegna, 16 December 2003 16:12 tarihinde demiş ki:
kaliteli veya pahalı gıyınmek tıkkylık deıldır , durmadan kıyafetlerının fıyatından bahseden , bu sekılde karızma yapmaya calısan kısı tıkkydır bana gore.
[/b]

bencede.[hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi tikkylişk arakdşaın dediği gibi
donum lu marka
sunun baboru u yok
o ayakkkabının modası geçti
ay su ayakkabı warya xxx milyon bu çocukta çok para wardır
bu çocugun hiç tommy si yok salağın tekidir
acaba barboru u sahte mi?

gibi geyiekrlele günlerini geçiren trendlere kapılıp hayatalrını geçiren insanalr[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar nacisane gorusumu belirtmek istiyorum izin verirseniz bir bayan olarak,
Cok fazla takilmayin herkes ayni giyiniyor ,ayni parfumu kullaniyor, ayni sac rengine sahip diye cunku ayni elbise ayni koku,ayni sac rengi her insanda farkli durur....

Ayni elbiseyi iki farkli insan uzerinde dusunun sirf fiziki yapilarindan dolayi deyil elbiseyi tasiyislariyla karizmalariyla bile birbirlerinden cok farklidirlar..

Ayni sekilde parfumde oyledir.siz parfumu sikarsiniz ama koku teninize deydiginde sisedeki kokudan farklilasir sizin teninizin kokusu karisir cunku esans'a...ve tamamen size ait bir koku cikar ortaya ancak kokuyu elbise uzerine sikiyorsaniz koku tamamen sisedeki haliyle kalabilir....

Sac rengi hakkinda ise konusmaya bile deymez tabiki ayni olucak sonuc olarak dunyada 4 tip insan war esmerler, sarisinlar, kizillar, kumrallar....[hline]ELLA ES UNA HERMOSA MUJER...
Sosyal ağlarda paylaş

eheh herkes benım gıbı takım elbıse mod dolasssın en guzelı :D
okulda baktım ıdare uyuz oluyor parlak cocuk takılıyım dedım felan boyle ceket fılan bırde cok cıddı gıyınıp ustume deri montu atınca Max Payne ımajı verıyor kızlar hasta oluyor ehueehue[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zegna, 16 December 2003 16:12 tarihinde demiş ki:
kaliteli giyinmeyi tikkylik olarak algılayanlara bisey demıyorum , tutturmuslar agızların bı tıkky lafı baska bısı yok..

misal , cıngır renklerde esofman ustlerı , bol ve yırtık pantolon gıyenlere paçoz fılan dıyormuyum ben? :)

kaliteli veya pahalı gıyınmek tıkkylık deıldır , durmadan kıyafetlerının fıyatından bahseden , bu sekılde karızma yapmaya calısan kısı tıkkydır bana gore.[hline]zegnarud zegnarud nasılsııııııınn

-Guardians of Light-
`zegna lvl 50 Infiltrator
buffmatic 4x Cleric Boofer
diomache crush merc inc.
albion / excalibur

Kesinlikle katılıyorum zegna
yada nebilim marka bağımlılığı olanlar tikkydir bence
yanı nebilim bana göre siyah üstünde sadece markası yazan bi t-shirtin bi esprisi yok yanı
üstünde kocaman DKNY yazan düz bi t shirti giymem ben[hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde demiş ki:
yakınlaşan dudaklar ve birbirini kovalamaca oyunu
Obscura Matthew Bard/Mage Reborn
Sosyal ağlarda paylaş

ya isteyen istediğini giysin kardeşim kime ne
yani insanlar öyle bir yazıyor ki okuyan marka giyenleri parası olup beyin özürlü olan insanlar sanar.
bende giyerim marka, ne olacak?
tabii, gidip o zegnanın söylediği muhabbetleri yapmam, mal değilim, ama insanların bazı şeyleri "moda" diye giymesine karşı böyle bir şeyin olması sinirimi bozuyor.
madem sevmiyosun, niye ipliyosun? senin düşüncene göre marka giyen insanlar "reklamların kölesi, zavallı, vsvsvsvs..", siz de alakanızı kesin o tip insanlarla???
töbe töbeeee[hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe çok komikmiş bu thread :)
böyle şeyler okuyunca yaşlandığımı düşünüyorum ben hep, bu konular bariz teenage konularıdır çünkü.

bakın size bizim zamanımızdan bahsedeyim ben cicilerim biraz, bakın nasıl gidiyo bu işler. bugünle beraber geçmişi de bilen ilerisi için estimation yapabilir di mi? borsa tahmnleri filan da ööle yapılıyo :PP

bizim zamanımızda da mainstream temsilcileri olarak tikiler vardı. tikiler o zamanlar boxer bot ve barbour giymezdi (giyemezdi, yoktu ööle şeyler :P). onların en önemli sembolleri burlington çorap, sebago ya da lumberjack ayakkabılar, levi's kot, kazak, ot boktu. kıyafet anlamında bugünkü tommyler gibi abartılı fiyatlara filan sahio ve o kadar sıyrılan bir marka levi's dışında pek yoktu. eh levi's'ı da metalciler bile giyerdi zaten zaman zaman...
tiki taifesinde en önemli fark olarak şunu söyleyebilirim: o zamanlar insanlar daha geç büyüyordu. şöyle söyliim, 17 yaşından önce makyaj pek yapılmazdı. saç boyamak/röfle/bilmem ne olayı üniversiteden önce yoktu. kimse çıkıp kumaş pantalon giymezdi mesela, ööle bi "kadın gibi görünmek" durumu yoktu. gençkızlar gençkız gibiydiler hep...

bi de mainstream dışı akım olduğunu varsayarsak hepiciğine birden metalciler diyebiliriz. o zamanlar şimdiki gibi yok efendim punk, gothic, hede hödö filan pek yoktu. metalci adam/kadın çekerdi kçına bi dar kot (levis da olur colins de, pazar malı da...), ayağına spor ayakkabı ya da postal çekerdi. üstüne de ya düz siyah bişeyler attırıverirdi ya da grup tişörtleri giyilirdi. kız erkek pek fark etmezdi o zamanlar. üniforma buydu :)

bi da akımlar dışı insanlar vardı: onlar da kadife pantalonm olsun, kot olsun, oduncu gömlek olsun, takılırlardı ööle. tiyatro koluna filan devam ederlerdi :))

şimdiyle o zamanlar arasında benim şahsen gördüğüm çok önemli iki fark var: birini demin söyledim, artık gençler erken büyüyor. ben geçen gün anneme hediye almak için akmerkeze gittim. bi kızcaaz gördüm. kumaş ve çizgi ütülü pantalonu, sivri burunlu eşşek kadar topuklu ayakkabıları, çok şık bir palto/ceketi, fönlü ve röfleli saçları, eşşek gibi de makyajı vardı. kızın sesini duyup yüzünü bir gördüm (yürüyen merdivende) kız baya 14 yaşındaydı. ehühüe, kendimden utandım valla. ben kazık kadar kadın halimle kıçıma bi kot üstüme de bi ceket alıp, üstümde de kendi ördüğüm pırtık şalımla geziyordum. saçlarım, yüzüm gözüm son derece kendi halindeydi filan. asıl güzelleşmek için daha çk bakıma ihtiyaç duyması gereken bendeniz, karşımdaki süs-püs oranından ezildim kaldım :PP
demem o ki aslında, çok yazık olduğunu düşünüyorum bunlara. gencecikler, pek güzeller, yüzleri o kadar makyajın altından bile masum daha. pek yazık. şimdi kadın gibi davranırlarsa ilerde kadın olduklarından nasıl davranacaklar mera ediyorum.

bir diğer önemli fark: semboller çok arttı. şurda iki satır bir şey konuştuğumuzda bile 89568 tane sembol çıkıyor: converse, tozluk, tommy, barbour, puma, gothic, punk, tiki, hede hödö...

bizim zamanımızda topu topu iki tane genel akım varken bile ben rahatsız olurdum bi tane bişey giydi/taktı diye bilmem ne olmasından insanların. şimdi ortalık toz duman olmuş beyav...

biriniz yukada bi yerde demişsiniz "o kıyafetle o punk diildi, gothicti" diye. peh peh peh... beni görse ne der acaba diye merak etmeden geçemedim.
müzik zevkimi forum takip eden bir sürü insan bilir, bazılarınız beni metalci abla diye biliyor, bazılarınız ise 80ler popçusu, bazılarınız elektronik gürültücü... ehe hepsi doğrudur. mesleğimi de biliyorsunuz, sabahtan akşama kadar iş gereği binbir toplantıda, ofis sohbetlerinde "marka" konuşan, markalar için çalışan, markaları araştıran, sağdan soldan veri toplayan, işi marka yaratmak ve yaşatmak olan satılmış bir reklamcıyım. eh be güzellerim, ben ne giyiyorum sizce sokağa çıkarken?

çok uzattım farkındayım (kaç gündür giremiyorum foruma, gevezeliğim tutmuş olacak :PP), şunu söyleyip çekilmek isterim naçizane:
sizin yaşınızda herkes alışverişini kendisi yapar genelde. her bir aldığının bir açıklaması vardır. bu açıklamaların bir kısmı döner dolaşır işlevselliğe bağlanır, bir kısmı da bir takım sosyal faydalara. ema der ki, ikisini de abartmaya, hayatta çok önemliymiş gibi değerlendirmeye gerek yoktur. önemli olan beğendiğini giymektir, yakışanı bilmektir.

siz yine tikilerle ya da pırtık punklarla dalganızı geçin, geçmeyin de demiyorum, gençliğin gerektirdiği bir şeydir bu, ama zannetmeyin ki bütün tikiler salaktır, bütün metalciler öküzdür, bilmem neler nedir...
hepimiz insanız :)
"insan" zaman zaman şahane zaman zaman da her yaratıktan daha boktan bir yaratık olabiliyor. bazen yaratılmışların en akıllısı bazen de en hayvanı olabiliyor.

siz kendinizi bilin. kaç yaşınızda olduğunuzu, nelerden hoşlandığınızı, neleri taşıyabildiğinizi, nelerin üzerinizde sırıttığını bilin yeter :)))
gerisine karışana dil çıkarıp devam edin doğru bildiğinize :))
edi demiş yukarda, mainstreamden farklıolduğunuzu düşünüyorsanız da, tadını çıkarın ;)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
PiNk, 17 December 2003 01:15 tarihinde demiş ki:
Sac rengi hakkinda ise konusmaya bile deymez tabiki ayni olucak sonuc olarak dunyada 4 tip insan war esmerler, sarisinlar, kizillar, kumrallar....[hline]ELLA ES UNA HERMOSA MUJER...

bide melezler.zencilerde farklı bi katagori olusturabilir.[hline]Ölümden neden korkayim ki? Ben varken o yok o varkende ben..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...