Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dava açmak lazım

Rexar

Öne çıkan mesajlar

ben okmeydanındayım, 128k kablo için 120 milyon ödüyorum. sufi avcılarda, 256k kablo için 120 milyon ödüyor çünkü aktifkablo devreden çıktı telekom işletiyor bizzat. okmeydanında 512k adsl 104 milyon ve 24 saat bağlı kaldığını düşünürsek 56k dial-up 600 milyonu bulur.
ve bunların hepsi aynı firma:TELEKOM
aldığımız hizmetin türünün ne olduğu bizi ilgilendirmek zorunda değil. tüketiciyi aldığı hizmet ilgilendirir. buna göre fiyatlandırması lazım. bugüne kadar kimseyi rahatsız etmedi mi bu konu da hala telekom yakaladığını ...me peşinde..

aracı firmaların ücretini de biz ödüyoruz nasıl bir mantığa sığdırdılarsa.. borcundan dolayı bi telekom kesiyor kabloyu bi kablonet kesiyor..

şöyle düşünün: ben bir iş alıyorum ve anlaşıyorum herhangibir fiyata. sonra kendim yapmak istemiyorum ve yardımcı tutuyorum ve bu tuttuğum kişinin ücretini karşı taraftan istiyorum. dünyanın hiçbiryerinde yok bu tür bir saçmalık. eğer işi başka birine fason yaptırırsan bu müşteriyi ilgilendirmez. kendin karşılamak zorundasın maliyetini. hertarafa ilan yapıştırıyorlar 128 kablo 72 milyon diye sonra gidiyorsun bağlatmaya aslında 120 milyon olduğunu anlıyorsun.

2004'de telekomun batması ve yöneticilerine de bu kadar kişinin bedduasının tutması dileğiyle
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın
her yere ortak bi fiyat belirlesinler, keriz yerine koyuyolar
tam bi kargaşa söz konusu
bizim buraya ataköy e de aktifkablo bakıyodu,şimdi teknotel diye bi yer bakıyo ama hizmet olarak yine kötü,2 tane hatları var bi türlü düşüremiyosun.

ama telekomun batması çözüm değil, çözüm telekomun iyi yönetilmesi hiç bilişimden anlamayan adamları başa getiiriyolar

özelleştirilmeside ne kadar yararlı olur bilmem,özel şirketler tamamen kar amaçlı şirketler,yurt dışında belki çok iyi hizmet veriyolar fakat türkiyede tüketici hakları diye bişey yok
varsada uygulamıyolar.avrupa-amerikada halk adamın canına okuyo, mc donalds a, adamın teki kahve alıp üstüne kendi kendine döküp yandı diye bile niye bu kadar sıcak kahve yapıyosunuz diye dava açılıp milyonlarca $ tazminat alınabiliyo

onlarda gelip adam akıllı hizmet vermez söylendiğimizle kalırız[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Modem ucuz olsun diye kablo alırsanız onlarada 1 yıllık paralarını ödemek zorundasınız böle şeyler için thread açmayın çünkü saçma.
Kablonet ve ADSL farklı hizmetler olarak ortaya çıkmışsa fiyatlarıda farklı olucak tabiki yoksa ADSL'in ISDN'in icad edilmesine ne gerek wardı?

Bilip bilmeden bişeler yazmayın lütfen ikiside aynı firma diye aynı bantgenişliğine aynı ücret talep edilcek diye bi kural kaide yok.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

esasinda adam gibi protesto edilse belki bi yere varilabilir cunku ben artik bu i$lerin kendi kendine cozulecegine inanmamaya ba$ladim, bi$ey olacaksa cabalamamiz sayesinde olur, fakat nerden nasi ba$lanir onu bilemiyorum i$te.[hline]Uncle Sam wants you to stop thinking and start killing!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vodan, 14 December 2003 21:16 tarihinde demiş ki:
Modem ucuz olsun diye kablo alırsanız onlarada 1 yıllık paralarını ödemek zorundasınız böle şeyler için thread açmayın çünkü saçma.
Kablonet ve ADSL farklı hizmetler olarak ortaya çıkmışsa fiyatlarıda farklı olucak tabiki yoksa ADSL'in ISDN'in icad edilmesine ne gerek wardı?

Bilip bilmeden bişeler yazmayın lütfen ikiside aynı firma diye aynı bantgenişliğine aynı ücret talep edilcek diye bi kural kaide yok.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567

kimse mi rahatsız değil de s..yolar milleti demiştim.. anladım şimdi mesleyi. senin gibiler oldukça çok daha fazlasını yaparlar daha. üstelik nasıl thread açacağımı sana soracak değilim. neyin saçma olduğuna da sen karar veremezsin. doğru okumayı öğren sonra gel yaz burada. ne demişim: okmeydanında 128 kablo 120 milyon avcılarda 256 kablo 120 milyon.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vodan, 14 December 2003 21:16 tarihinde demiş ki:

yahu sen ne sacmalamıssın ? sen sanıyorsun galıba tum kablocular modeme 1 dolar verdı. 160 dolar verdım zamanında.Onunla ne ılgısı var. Fıyat farkıda bana gore yok, 256 adsl anca 64 kablonun ustunde hızmet verıyor.Hesaplarsanız aynıya gelıyor.128 kablo, 256 adslden sonucta barız daha hızlı.[hline]"İki şey sonsuzdur. Birincisi Evren, ikincisi insanoğlunun aptallığı. Ama ilkinden o kadar emin değilim !"
Albert Einstein
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bullet, 14 December 2003 23:17 tarihinde demiş ki:
256 adsl anca 64 kablonun ustunde hızmet verıyor.Hesaplarsanız aynıya gelıyor.128 kablo, 256 adslden sonucta barız daha hızlı.[hline]

valla şimdi senin aklin karişmiş kardeş ..
adsl kablo vb sistemlerde ki o hiz isimleri kafalarina göre yazilm iyor bir standarda göre yaziliyor .. "256 adsl anca 64 kablonun üzerinde hizmet veriyor" ne demek ???

şimdi baştan anltayim ...
örnek vermek gerekirse
128 kbps demek 128 kilo bit per second demek .. başka bir değişle saniyede 128 kilo bit veri transferine izin verio ..
şimdi 1 byte 8 bit olduğuna göre kabloda da adsl'de de 128 / 8 den 16 kilobyte eder ...

şimdi kablo sistemi ile adsl sistemi arasindaki ufak bir farki göz önüne alalim ....
adsl sisteminde kişi başi 1 port açilir .. başka bir deyişle sizin hızınız hiçbir şekilde başka birinden etkilenmez ... 128 kbps li birisi 12.5 -13.5 arasi dload eder ...
kabloda ise pool vardir, bu havuza X sayida kişi bağlanir o yüzden marj değişir boşken 16-17 lere çıksada 11-10 lara da düştüğü görülür...

hayir demek istediğin kabloda kampanya sonucu antlaşmanin bir üst seviyesinde bağlanti veriyorlar... örnmeğin
64 ise 128
128 ise 192
192 ise 256 gibi ...
bunlar kampanya dahilinde ve GEÇİCİ olarak oluşmuş durumlardir ..
ama nasil hesaplarsan hesapla
"256 adsl anca 64 kablonun üzerinde hizmet veriyor" tamami ile mantiksiz bir cümle oluşturmakta ... keza 128 lik bir adsl , 64lük (kampanya ile 128 yapilmiş) bir kablodan zaman ve saate bağli olarak yavaş yada hizli hizmet verebiliyor

"128 kablo, 256 adslden sonucta barız daha hızlı." içinde al eline kağit kalem hesapla derim ...
[hline]Vanity is my favourite sin¹
¹kibir en sevdiğim günahtır

[Bu mesaj hired_gun tarafından 15 December 2003 00:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yaw bu hesapları herkes biliyor. bullet de matematiksel olarak daha hızlı demedi ki. gerçekleşen hız olarak söylemiş. yalnız bu durum bölgelere göre değişiyor kimi yerde adsl daha iyi kimi yerde kablo daha iyi. bir bölgenin karşılaştırması diğer bir bölgeninkinin tam tersi olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Unutmayın ki hız olayı sadece sizin bulunduğunuz yere göre değil ne indirdiğinize, daha doğrusu nerden indirdiğinize de bağlı. Bu durumda şöyle bir önerim var: kuduzonline.net adlı sitede placebo'nun bir klibi var. Bu klibi ~1300k ile download ettim. Yani siz kablonuz yada ADSL'niz ile çekebileceğiniz maximum hıza ulaşabilirsiniz. Bir deneyin isterseniz. Aynı dosyayı 1024k ADSL ile ~85 k ile çektiğimide söylesem pek fena olmaz sanırım. Bu sayede birbirinizi yemeden karşılaştırma yapabilirsiniz.[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

Bullet hafta sonları bu cable yıne coktu felan fılan dıe aglamıorum.Dusunmeden yazmaın su yazıları senin baglandıgın istasyondan 100000000 kısı kullanıyor ben ise özel portum ıle baglanıom sen gunduzlerı aglarsın ben aglamam sen hafta sonları yıne aglarsın ben aglmam tek fark bu.Bu arada fiat farkına gelınce dava acın belki birşeyler olur ama sanmıyorum.ii geceler[hline]Türk Replay sitesi
Sandwaves
Sosyal ağlarda paylaş

1300 k he? bit mi bu byte mi ? byte'sa 1 mb nin üstünde yani ? Vay be. bu arada 128 / 8 = 16 dendi ama 13'e felan düştü. Bu 3 kb nereye gidio :D Herhalde gelirken yolda loss oluodur :D

Download hızınız, evinizden çıkıp santrale giden hat ve santralin içindeki işlem yoğunluğu ile alakalı.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbişey olmaz tek akıllı sizmisiniz dava aççaksınızda kazanıcaksınız?
Kime açıcaksınız davayı muhattabınız kim?
Telekommu? Hayır çünkü altyapıyı telekom yapmadı aktifkablo yada ultratv gibi firmalar yaptı.
Ultratvye mi dav aaçıcaksınız dierleriyle aynı fiyatta ver diye?
Diğerleri onu bağlamazki
Aktifkabloyamı? Zatek artık aktif değil orası başka da farzet aktif olarak dağıtım yapıyo onu bağlamazki bikere ona imtiyaz sağlanmış sözleşmesi neyse o
modemide pahalı satar ücretede bindirir.
Kimse karışamaz artık isterse dialla bağlan istersen hiç bağlanma bu senin yaşama özgürlüğün gibi değil herkesin internete istediği hızda bağlanmak gibi bi özgürlüğü yok ne varsa onu kullanabilirsin.
Bu benim oturduum yerde şukadar yada oturduum yerde yok diyemi dava aççaksın lol =)

Aktifkablo'nun telekom tarafından yönetilmesi de telekomun istediği bişey değildi siz müşteriler madur olmayın diye el attı atmak zorunda da değildi. Atmasaydı telekom nie el atmadı derdiniz heralde

Ha yapılması gereken ne mi,
Yapılması gereken değil olması gereken dialupların ücretsiz olması hızlı internetinde makul bir ücret karşılığı sağlanması
Rusyada fln telefonlar bedavadır ama Türkiyede böyle şeyler işlemez bedava diye açar sabahtan akşama kadar işimiz olmasada o telefonu meşgul eder hatlarda yüksek yoğunluk yaratırız.

Ayrıca 2004 de telekom batarsa Turkcell den dakikası 1 milyondan evini fln ararsın artık...[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...