Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Electro İçin Önce Klasik Gereklimi?

Volvu

Öne çıkan mesajlar

hayır bence şöyle
elektro çalmak için klasik çalmak gerekli değildir.
gitarist olmak için klasik çalmak gereklidir.

2si tamamen ayrı tekniklerden oluşan enstrümanalr gitarist olucaksan yane ciddi isen demek istiorum şöyle ya da böyle bi gün bir değiyşle sike sike klasik çalıcaksın şart kesinlikle.ama adam sadece hobi die elektro çalcma die ne gerek war klasiğe[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeamoN, 10 December 2003 22:17 tarihinde demiş ki:
hayır bence şöyle
elektro çalmak için klasik çalmak gerekli değildir.
gitarist olmak için klasik çalmak gereklidir.

2si tamamen ayrı tekniklerden oluşan enstrümanalr gitarist olucaksan yane ciddi isen demek istiorum şöyle ya da böyle bi gün bir değiyşle sike sike klasik çalıcaksın şart kesinlikle.ama adam sadece hobi die elektro çalcma die ne gerek war klasiğe[hline]bornozlu canavar

Çok doğru...[hline]I am the light that shall lead you to darkness.
Sosyal ağlarda paylaş

yukardaki mesaja katılıyorum arkadaşlar.
CoB'a sormuşlar iyi.
peki bir de Opeth'e sorsunlar madem..

belki 90'lı yıllarda elektroyla başlayabilirdiniz.
ama şimdi elektroyla başlayıp yaptığınız müzik AYNI olur.
özgünlüğü yoktur.
sanat özgün bir şeydir.
yani sanat yapmıyorsunuzdur.
ayrıca her gitar çalan da sanatçı değildir heh[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
7/24 melancholic
Sosyal ağlarda paylaş

bu soruya cevap verebilirim
ne kadar geniş bi ilgi ve bilgi yelpazen varsa malzemeni o kadar büyük bi alan içinden seçebilirsin, hayalgücün yaratıcılığın da ona göre geniş olur. suluboya çalışmak pastel boyaya etki yapar, karakalem tükenmez kalemi etkiler falan filan.[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 11 December 2003 17:58 tarihinde demiş ki:
ayrıca klasik gitar gitarın karakalemidir. o derece yani ;)[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim

Alnından öpüyorum seni.
Süper bir benzetme daha iyisi olamazdı.[hline]I am the light that shall lead you to darkness.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Elderon, 10 December 2003 20:19 tarihinde demiş ki:
vazgeçtim editliyorum.. kendini gitar virtiözü sanan insanlarla polemiğe giremem akşam akşam..

[Bu mesaj Elderon tarafından 10 December 2003 20:22 tarihinde değiştirilmiştir]

oh be fikirlerimi paylaşan birini buldum sonunda:)[hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BaziL, 11 December 2003 18:22 tarihinde demiş ki:
Elektro bambaşka birşeydir,klasik bambaşka.
Eğer gerçekten 'müzikle' ilgilenmek istiyorsan sana klasiği tavsiye ederim.
Ama piyasa yapmak istiyorsan obaşka:)

yuh yuh yuh bırakın abi
neyse..

[Bu mesaj DeamoN tarafından 11 December 2003 18:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

zor meselesi diel abi ben de demiorum ki elektro çalmak için önceden git kalsik çal
bu bence de saçma
ama müzisyen olucaksan kesimlikle kalsik tekniklerini öğreneceksin ki müzik yapabilesin müzik eşit deildir distortion
bugün buna katılamsan da zamanlka katılcaksın[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
_-Sturm-_, 11 December 2003 18:47 tarihinde demiş ki:
Yaa işte gerekli falan değil sonuçta.. İstersen çalarsın istemezsen çalmazsın.. Klasik çalman senin için kötü olmaz ama çalmaman da electro öğrenip çalmana engel olmaz..[hline]Bir lanet var üstümde, bir karanlık.. Aşkın acısını, nefretin zevkini tadıyorum.. Lanetliyim, terk edilmiş.. Geceyim, karanlık, soğuk.. Karşımda, titreyeceksiniz!
Bazen hayata bağlar insanı AŞK/Bazense yaşama isteğini alır elinden../En iyisi mi, bırak bu işleri../Boşver ve yaşa bu fani dünyayı../Doyasıya!!
SAPım, SAPsın, SAP, SAPız, SAPsınız, SAPlar, SAPınız
No to Garbage! No to trash!

+1[hline]Level 12 Jedi
Level 15 topuk
Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
benim butun kız arklarım cok sevmisti ;) cok rahat alıolar ellerine ;)
Sosyal ağlarda paylaş

ben 2 küsür senedir gitar çalıyorum öncelikle klasikle başladım ama şimdi diyorum ki keşke direk elektroyla başlasaymışım. Çünkü yani aletler bambaşka ve eğer bass çalcaksan klasik gitar iyi olur ama elektro calcam diyorsan direk elektrodan başla derim.[hline] Saygılarımla,
Mine Storm , Elf

Server'ın Göçmesini Protesto Ediyorum!

Sosyal ağlarda paylaş

evet aslında başlıkta sorulan bu. gerekli mi?
diil ama olsa fena olmaz.
avantajları:

daha büyük klavye. elektroya geçince rahatlık.

daha büyük gövde. elektroya geçince rahatlık.

daha fazla perde aralığı. elektroda başlayınca cızlamalara tellere çarpmalara filan kıl olursun. şimdiden alış yavaş yavaş. klasikte daha rahat.ekstradan pena çalışmaları biraz daha zor olur elektroda oh be dünya varmış dersin.[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

işte onu diyorum.
alıştıra alıştıra yani.
:)
avantajlı bişi bence. tercih şahsa aittir.[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

sen bana güwen boşwer klasiği elektroyla başla
dorusu budur ama ben sana diorum ki elektroyla başaldım die aklına kalsik kötüdür öğrenme ööğrensem nolcak deme iş ciddiye binerse arpej çalışcaksın ve elektro arpej çaışmak klasiktge çalışmak akdar yararlı olmuo ondan bigün klasik de çalarsın ama bigün bugün deil[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

arpejsiz payandasız çalsak. penayla çalsak yine klasiği. ha deamonum. olma mı?
olar!
o hız o ilk an çok önemli. yeni elektroyu eline aldıında "lan neydi öyle klasik filan aga olay buymuş yavrım benim" demek bile yeter adama..[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...