Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Electro İçin Önce Klasik Gereklimi?

Volvu

Öne çıkan mesajlar

Bence gerekli...
Faydalı olur...
2 ay klasik çalarsın.Sonra elektroya geçersin.Hem temeli almış olursun.

Gitar'ın temeli Klasik ile öğrenilir çünkü.

Penaya alışmakta güçlük çekebilirsin ama.

Ben klasik ile başladım.Sonra bass'a geçtim.

Klasik'de Bass'ta çalıyorum mutluyum.[hline]I am the light that shall lead you to darkness.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen senin dediğin gibi ben de 2ay klasik çaldım elektroya geçtim ama hem klasik hem elektro çalıorm ayrıca klasik kursuna devam ediyorum orda kalıym dimi? yani klasiği ne kadar geliştirirsem akor vs. öğrenirsem elektro için de yararlı olur dimi?[hline]Gitar Nubisi
------------
Birlikte yasayabilecegin biriyle degil,
Onsuz yasayamayacagin biriyle ol!
Geldigi zaman bosluk dolduranlardan degil,
Gittiginde yeri doldurulamayanlardan olsun.

[Bu mesaj shapshal tarafından 09 December 2003 20:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

saçmalama tabiki çok kolay , klasiğe alıştıktan sonra elektroda bare oldukça kolay geliyo eline;klasiğe başlamanın avantajı arkadaşların da dediği gibi temel için gerekli..[hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeamoN, 09 December 2003 20:50 tarihinde demiş ki:
2 ayda bi boka alışmazsın kimseye kanma al elektronu çalış 2 ay gitar kawaramını bile keşfedemezsin sanki solo atıcan da klaveye alışcan 2 ayda çalıxcagın şeyleri ne werseler çalarsın[hline]bornozlu canavar

Kanmak?
Hangi düzgün gitarist'e sorarsan klasikle başlamak faydalı derler.

Temel için klasik çalmanız iyi olur...

Ben 2 ay sadece klasik çaldım sonra bass çalmaya başladım.Hala çalıyorum klasik...
Klasik gitarın özü temeli.
Çalmak farz olmuş.[hline]I am the light that shall lead you to darkness.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bak ben elektroya hala geçömedim klasik kasıorum:)elektro için başladım klasiğe..1 yılı geçti şu an..artık sol ele fln bayaa hakimim..bareleri fln rahat yapıorum..yakında geçicem elektroya..sizede öyle tavsiye ederim..tabi aceleniz yoksa..[hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Sosyal ağlarda paylaş

eh ama aynı sürede 2 çeşit gitar çalabiliyorsun..hatta bass bile 1-2 ayda öğrenirsin klasiğin üzerine..çünkü sağ elin parmaklar aşıo kendini..ayrıca nota bilgisi flnm öğreniosun..bence klasikten başlamak önemli..nede olsa bu işin babası klasik:D[hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

klasik çalıosun:
pena kullanmayı beceremiosun kullanıorum sanıosun bu kadar abi elektroya geçicne edaha rhata çalarsın tamam ama elektro çalıcaksan klaisk çalmanın mantıgı yok onun yerişen elektroyla başla pena kullnamayı da öğren
elektro gitarda nota yok mu öğrenmek isteen öğrenio öğrenmek isteyene herks öğretio bu kadar saçma bi laf duymamıştım klasik çalınca nota öğrenio muşun ben hiç klasik çalmadım klasik çalanalrın hiçbiri benim kadar teorik bilgiye swahip deil[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alexi_Septimus, 09 December 2003 20:58 tarihinde demiş ki:

Kanmak?
Hangi düzgün gitarist'e sorarsan klasikle başlamak faydalı derler.

Temel için klasik çalmanız iyi olur...

Ben 2 ay sadece klasik çaldım sonra bass çalmaya başladım.Hala çalıyorum klasik...
Klasik gitarın özü temeli.
Çalmak farz olmuş.[hline]I am the light that shall lead you to darkness.

işte olayın özü burda.
arkadaşlar bazı şeyler zamanla olur.
ben 6 senedir gitar çalıyorum.
ama klasik gitar çalıyorum.
elektro gitar da çalabiliyorum arada yani ne fark ediyor?
bence fark etmiyor yani konser mi çıkıyorsunuz hemen nedir olayınız[hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
7/24 melancholic
Sosyal ağlarda paylaş

Bak mesela bone daha önce klasik çalmış olsaydı böyle bir sorunla karşılaşmazdı =).

Çünkü elleri daha önceden nasır tutardı ve daha alışık olurdu.

Bass'ın Mi teli ile çok haşır neşir olursanız ve direk bass ile başlarsanız parmaklarınızdaki etler parçalanır.

Mesela System of a down - Psycho'nun basını çaldığınızı düşünelim.Bass'a yeni başlamışsınız.O şarkıyı bitiremeden eliniz 1 hafta kullanılamaz hale gelir.

Örnek tabii.Benim parmaklarımda fecii derecede nasırlanma var.Hissetmiyorum yani.[hline]I am the light that shall lead you to darkness.
Sosyal ağlarda paylaş

Müzik hayatımda 9. senemi bitiriyorum..
Gitar çalmak ile gitar çalmayı öğrenmek arasında dağlar kadar fark vardır haberiniz ola..

Elektro çalmak istiyorsan evet direk ondan başlayabilirsin ama gitar çalmayı öğrenmek istiyorsan ilk önce klasik gitar ile başlayıp daha sonra istediğin türe geçmelisin..

NOT: Unutmadan Klasik ile başlamalısın dedim fakat, iki ayda olacak iş değil en az 6 ay çalışıp elinin tamamen alışması ve çoğu metodu öğrenmen lazım

[Bu mesaj Elderon tarafından 10 December 2003 10:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Elderon, 10 December 2003 10:26 tarihinde demiş ki:
Müzik hayatımda 9. senemi bitiriyorum..
Gitar çalmak ile gitar çalmayı öğrenmek arasında dağlar kadar fark vardır haberiniz ola..

Elektro çalmak istiyorsan evet direk ondan başlayabilirsin ama gitar çalmayı öğrenmek istiyorsan ilk önce klasik gitar ile başlayıp daha sonra istediğin türe geçmelisin..

NOT: Unutmadan Klasik ile başlamalısın dedim fakat, iki ayda olacak iş değil en az 6 ay çalışıp elinin tamamen alışması ve çoğu metodu öğrenmen lazım

[Bu mesaj Elderon tarafından 10 December 2003 10:28 tarihinde değiştirilmiştir]

aklı başına biri çıktı sonunda[hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DeamoN, 09 December 2003 23:21 tarihinde demiş ki:
klasik çalıosun:
pena kullanmayı beceremiosun kullanıorum sanıosun bu kadar abi elektroya geçicne edaha rhata çalarsın tamam ama elektro çalıcaksan klaisk çalmanın mantıgı yok onun yerişen elektroyla başla pena kullnamayı da öğren
elektro gitarda nota yok mu öğrenmek isteen öğrenio öğrenmek isteyene herks öğretio bu kadar saçma bi laf duymamıştım klasik çalınca nota öğrenio muşun ben hiç klasik çalmadım klasik çalanalrın hiçbiri benim kadar teorik bilgiye swahip deil[hline]bornozlu canavar

kesinlikle katiliorum 1 sene klasik gitar çaldım sonra elektro ya bi geçtim hassktir oldum kaldım klasikte çaldıklarımı elektroada çalmaya falan çalişiodum bi bok da yaramiodu.klasikte parmak kullandığın için elektro dada parmakla falan çaliodum .
boşuna zaman kaybıydı klasik gitar çalcaksanız klasikle elektro isiyosanız elektro ile başlayın
'YA KLASİĞİ ÇALARSAN ELEKTROYUDA HAYLİ HAYLİ ÇALARSIN YAAVVVV' diye bişey yok.[hline]Level 12 Jedi
Level 15 topuk
Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
benim butun kız arklarım cok sevmisti ;) cok rahat alıolar ellerine ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...