Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Böyle birşey var mı yaa? Kusmak istiyorum böyle insana.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

yaşım 22 ama müzik daha nası ciddiye alınırki.yani sonuçtan ben müzik yapmıyorumki.bana bi anlatın.bi yemek,o yemeği güzelce yemekten başka nası ciddiye alınır.yada bi renk nasıl ciddiye alınır.

zevk işi abi bu beğendiğimi dinliyorum.bu kadar basit. karmaşıklaştırılacak bişi yok.[hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Sosyal ağlarda paylaş

abii bende onu diyorum işte sonuçta ben müzik yapmıyorum.ben dinleyiciyim beğendiğimi dinlerim.

renklerlede resim yapılır. onunla karşılaştıralım. bir resim karşısına geçilip izlemekten daha nası ciddiye alınır.yada tiyatro,yada sinema. hatta o diyaloğu söyle değiştirelim

-hangi filmleri beğeniyosun.
-schindler's list, american pie bide donnie darko
-iyy iğrenç.kusacam.[hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DoGMeaT, 29 November 2003 09:28 tarihinde demiş ki:
olabilir,okulda sınıfımda 3 eleman beden derslerinde fln korn tshirtleri giyip sonra hip-hop,rap dinliyolar discmanle,sorunca black metal dışında müzik dinlemediklerini,en sevdikleri black metal grubunun korn olduğunu anlatıylar,sonra kızlara hava atmak için break dans figürleri deniyorlar ve birbirlerine takma isimlerle hitap ediyorlar,idda ettiklerine göre bu isimleri hep takıldıkları hip-hop camiası vermiş onlara,tiplari gördüğümde midem bulanıyor.[hline]tık!we dont die!we go to hell and regroup.
And when he gets to Heaven
To Saint Peter he will tell.
One more soldier reporting, Sir
I've served my time in Hell!

Al bendende o kadar..
Hrrr..Uyuz olurum ya..birde
-Dostum naaaaber yaa
-Heeyaa

salak salak özentiler..Tanıyorum böyle tipler..Allah Kurtarsın..Ne diyim..

"-Olm brek dans yap fecii kız bulursun" diyen ezik bir danscı arkadaşım vardı(bu sözü diyene kadar) Yazık dedim ve kaçtım bir an önce..Telefonunu sildim-irtibatı kestim.Naş!

Ben Metallica-İM.-Megadeth-Simon&Garfinkıl-Soad-POD-LP-BG-D&Wizards-Saves The Day-Evanescence-PapaRoach vs vs.. bir yığın alayını dinlerim..Ama ne Paparoachın elemanlarının ismini ezberlerim nede Evanescencedaki Amynin vücut ölçülerini bilirim :P
Dinlerim,Moda girerim...

Ama ne zaman ki,Evanescence ı gelir bir DOĞAN arabada duyarım.Ozaman dinlermekten nefret ederim!..
LParkında Canına Okudular..Nedense bütün hoşlandığım gruplar git gide iyi olup,ünlü olup piyasayı basınca,bilinmeyen taraflarda "hurraa süper" diye atlayıp alıyorlar..Adama Linkin Park dediğin zaman "Haa biliyorum bir cıstaklı parçası var 3. parça sanırım..O mükemmel!" diyorsa,o adamın yanından kaçıyorum...

direk olay bu..

Ra_d ve Draven ,Bence ikinizde bir bakıma haklısınız...
ama şöyle bir kesin kanı var bence;

müzikte emek geçer,dinlemek isteyen-istediğini seçer..

heh :)[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
incoming...010104
Sosyal ağlarda paylaş

niye kendinizi katogerize ediyosunuz? kendinizi kısıtlıyosunuz?.
bi yaştan sonra müzik zevki şekillenirmiş tek bi yoldan gidermiş. niyeki, bana güzel gelen her türlü müziği dinlerim. bukadar basit. daha fazla kurcalanıcak bi tarafı da yok konunun.[hline]video barbam et pallium, philosophum nondum video
Sosyal ağlarda paylaş

Birçok türü dinlemenin ne yaşla başla alakası var nede mideyle.
Olay tamamen açık görüşlü ve yeniliklere açık bir insan olmak ile alakalı. Eğer yeni karşılaştığınız bir şeye karşı önyargısız ve tarafsız yaklaşan bir insansanız her türü dinlemek mümkün.

Bu arada başkalarının zevklerine veya dinlediklerine sadece ıyy ne biçim müzük bu beh diye yaklaşırsanız örümcek kafalı bir adam tablosu çizmiş olursunuz.

Modern müzik zaten budur yüzlerce türün birbiri içine geçmesi ve türden çok kaliteye önem verilmesi (MTV empozelerini saymazsak tabi) ön plandadır.

Sonuç olarak kimse zevklerini başkalarını mutlu etmek için edinmiyor kendini mutlu ettiği için ondan zevk alıyor dolayısı ile ne beni ne sizi ilgilendirir.[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.
Sosyal ağlarda paylaş

aslanım sad negzel yazmış işte.

ha bi de yani, kimdir bu ilk mesajdaki adam? bize nedir? bize giren çıkan var mıdır? bunlar ilginç sorular...

şahsım adına şunu söyleyebilirim:
mp3 arşivim tam bir çorbayı andırıyor. hatta arada sırada pörtleyip paticik radyoda yaptığım programlarda bile bugün zort çalıcam, bugün zart çalıcam diye tek bir türde kalamıyorum ben, programın sonunda bi bakıyorum, altı kaval üstü şişane olmuş programın. ehe, belki bu yüzden ratinglerim düşük olabilir :))

şaka bi yana, midesiz olduğumu hiç zannetmiyorum. midesiz olmak değişik müzikleri değişik zevkler alarak dinlemeye muktedir olmak değildir ki, midesiz olmak kötü müzik dinlemeyi, hatta şöyle söyliim kötü müziğe tahammül edebiliyor olmayı gerektirir.

deseniz ki eminem, evanescence, ve orda yazan diğer gruplar boktan müzik yapar, işbu sebepten bu adam midesizdir, bi yere kadar anlıycam (bi yere kadar! çünkü bu konuda üzerinde uzlaşılmış bir "doğru" zaten yoktur. benim doğrularım, senin doğruların ve 3. tekillerin doğruları vardır). ama midesizlik argümanını götürüp çok çeşitliliğe dayandırdığınızda, eğer şaka yapmıyorsanız yanlışlardasınız bence :/

sad'in çok çok haklı olduğu bir noktanın özellikle altını üstünü sağını solunu çizmek isterim:
birbirinden farklı müziklere kucak açabiliyor olmak, önyargısız, açık görüşlü olmakla ilgilidir. "bu hip hop anacım, dinlemeye gerek yok kesin boka benziyordur" dediğiniz noktada "iyi müzik"i ıskalama ihtimaliniz her zaman vardır :)

cesaretimi toplayıp son bir fikrimi daha eklemek istiyorum:
insanın gençken tek-tük tür dinlemesinin sebebinin de bence bu durumla alakası var. ben de eskiden "metal" dinlerdim. diğer müzikleri bööle bi nevi racona/karizmaya/isyanıma ters bulurdum.
o dönemin şahane pop parçalarının tadını çıkarmaya daha yeni başlamış sayılırım (öeh, baya oldu ama hala yeni sayılırım banne! zaten daha 14 yaşındayım :P). geç kalmışlık söz konusu değil, zararın neresinden dönülse kardır çünkü, ama o zaman tadını çıkarıp yerinde deneyimleseymişim ne de güzel olurmuş valla :)

demem o ki, nacizane kanaatimce, daha gençler daha tutucu oluyor bu konularda, çünkü müzikten beklentileri sadece müzik olmuyor genelde. bir nevi "dava" oluyor müzik çoğu zaman. zamanla geçer...

aynı playlistte hem dire straits, hem apoptgma berserk, hem twisted sisters, hem madonna, hem linkin park, hem entombed, hem alphaville olmasının tadına varacaksanız bir gün, anlaşılıyor ki burada görüş belirten bazılarınız için bu biraz zaman geçtikten sonra olacak.

ha, bazılarınız bunu hiç yapmayacakmış gibi hissediyor olabilir, ama ben derim ki yine de büyük konuşmamak lazım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslında ben değişik tür müzik dinlenmesine karşı değilin aynı olay bende de vardı o metalden başka dinlememe olayı da.. O benim için de eskidendi. İstediğini dinlerim hoşuma gideni de. O örnek verdiğim türden insanlarda böyle bir beğeni söz konusu değil. Benden tikky olmaz.. hmm ne olsam ne var ki aha punkçu [müzik insanı olarak anlarlar] olayım em ti viide vardır bişiler diyip sonra Linkin Parkı hede hödöyü eminemi görüp bunları "dinliyormuş gibi yapan" halbuki gerçekten müziği takmayan, ilgilenmeyen [gerçekten ilgilense bu kadar sığ olmazdı beğenileri] bir insan olur ancak. Bir nevi imajına aksesuar yani.

said:
Fragrant, 01 December 2003 16:03 tarihinde demiş ki:
abi ben de çok geniş bi müzik zevkine sahibim,önemli olan dinlediğin türün en iyilerini dinlemek..ama bu söz konusu arkadaşın dinlediklerine bi bakın..hepsinin çok popüler olması ve çoğu aptal insanın bunları dinlemenin "cool" olduğunu düşünmesi tesadüf müdür acaba???? yani farklı türlerde müzik dinlemek insanın kulağını ve müzik zevkini geliştiren bişeydir ama burdaki farklılık sanki biraz.....

said:
karpuz, 01 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
abi sen şunu yazan adama kıl olamazsın ne yapsın ki? önüne bişey sunulmamış ona verilenle yetiniyo

said:
karpuz, 01 December 2003 18:40 tarihinde demiş ki:bilmiyolar ki sevsinler ve ya sevmesinler... MTV de Number One da ne görürlerse onla yetinmek zorundalar... bence müzik bilgileri yok diye acınmalılar belki de...

said:
RogueNoir, 01 December 2003 19:48 tarihinde demiş ki:yukardakilerin bazıları gibi tek tek ele alındıklarında bikaç popüler tarzı temsil eden (hiphop dur numetal dir) ve bu yüzden bi kesimin anlayarak ve beğenerek dinlediği, bi kesimin sırf kendilerini bi kalıba sokmak için, kendilerini dinlemek zorunda hissettikleri için dinledikleri

adam sağda solda adını duyduğu her popüler müziği anlamadan dinliyosa, yine bişey diyemem, cahildir

ama adam sağda solda adını duyduğu her popüler müziği anlamadan dinliyosa, ve bunu kendini 'cool' bi havaya bürümek için yapıyosa, ona bişey derim, adam maldır

Tam da böyle insanlardan bahsediyorum işte.[hline][ no pain, no gain ! ][/i]
ne güzeldir yastık dağının içine zıplamak..
the most charismatic.
[/i]
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle deep-nighta hak weriorum bi insan müziği popüler veya bi gruba girmek için dinliosa o kişi maldır ve eziktir çünkü kendini kendi olarak kimseye kabul ettirememiş ve insanlara dinlediği müziği kabul ettirmeye çalışmıştır ama asıl suçlu onlar diil onları dinlediği müzikten dolayı yargılayanlardadır bence[hline]Still, Caine knew what he must do, and a
young man
named Enoch, who was the most beloved of
Seth's kin,
begged to be made Son to the dark Father.
And Caine, mindful though he was of
Uriel's words,
seized Enoch, and wrapped him in the dark
Embrace.
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle deep-nighta hak weriorum bi insan müziği popüler veya bi gruba girmek için dinliosa o kişi maldır ve eziktir çünkü kendini kendi olarak kimseye kabul ettirememiş ve insanlara dinlediği müziği kabul ettirmeye çalışmıştır ama asıl suçlu onlar diil onları dinlediği müzikten dolayı yargılayanlardır bence[hline]Still, Caine knew what he must do, and a
young man
named Enoch, who was the most beloved of
Seth's kin,
begged to be made Son to the dark Father.
And Caine, mindful though he was of
Uriel's words,
seized Enoch, and wrapped him in the dark
Embrace.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse Ayy ben pop dinliyorum veya ben metal dinliyorum hastasıyım dememeli...Çünkü bu kendini kısıtlamaktan başka bişey diildir. Kendini kısıtlayanlar sığ insanlardan başka kimseler değildir bu herkes olabilir az önce dediğim gibi ben metal dinniyom yok klasik müzik,pop dinlemem demek(ki popu lütfen abuk sabuk klavye ritmi ile müzik yapan insanlarla karıştırmayın) veya ben pop dinlerim metalciler satanis aha ben bunları dinlemem demek ben öküzüm yobazım le eş anlama gelir.Kötü müzik yoktur yalnızca üzerinde uğraşılmamış notalar veya yeteneksizlik yada amacından dışarı çıkmak vardır...[hline]Elros Lúinwë
Lord Nimphelos Lúinwë
Est Sularus Oth Mithas; Onurum Hayatımdır
Sosyal ağlarda paylaş

peki biri bana sorduğunda ne dicem ?
''-ya aslında ben metal dinliyorum ama her şeyi dinlerim''
yalan mı söyliyim abi metal hoşuma gidio şu anda metal dinliorum 10 sene sonra bu değişe bilir tabi ama şu anda dinlediğim müzik tarzı metal'in türleri.[hline]Level 12 Jedi
Level 15 topuk
Küçüktüm Ufacıktım Top Oynadım Acıktım...
Sosyal ağlarda paylaş

ee..
terbiyeni takınsan diyorum?
Ha Elrosum benim. Anladım ben de karşıyım filan diyip aferin bekliyosun ama olmamış yani...[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Elros, 05 December 2003 19:11 tarihinde demiş ki:
Sadece onu dinliyosa başka şeyi dinlemiyosa zaten dalga geçmek lazım hatta bi yere koyup hep beraber kıçımızı açalım buyrun "NıhAhaHHahahaHA"[hline]Elros Lúinwë
Lord Nimphelos Lúinwë
adam sadece jazz dinliosa dalga mı geçmek lazım sadece metal sewiyosam dalga geçilcek bi yanı mı war bunun?[hline]Level 12 Jedi
Level 15 topuk
Küçüktüm Ufacıktım Top Oynadım Acıktım...
Sosyal ağlarda paylaş

Acıkliim ben öle bişi demedim adam başka tatları tattıysa ama beğenmediyse onun suçu deil tabi tattıysa... ama sadece jazz dinniosa ben baska şey dinnemem dinlemedim dinlemicem huah diyorsa, dalga geçilir[hline]Elros Lúinwë
Lord Nimphelos Lúinwë
Sosyal ağlarda paylaş

ups yanlış anlama...
saygı saygı. ben burda abimden bahsediyorum. ha abim olmasa bile bi insan yani. kime ne ne dinlediğinden yahu. sen kendi içinden gül beğenme ama herkesin açık fikirli olmak kadar kapalı fikirli olma hakkı da var. sana ne..[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim

[Bu mesaj horacegoesskiing tarafından 05 December 2003 19:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Açık veya kapalı fikirli olmakla ne alakası var? Bi insan ya sakat düşünür yada sağlam, açık veya kapalı fikirli olabilir. ben sadece sakatla sağlam arasındaki farkı söylüyorum...[hline]Elros Lúinwë
Lord Nimphelos Lúinwë
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...