Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Böyle birşey var mı yaa? Kusmak istiyorum böyle insana.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

• Admin
said:
Bathory, 29 November 2003 20:21 tarihinde demiş ki:
radiohead'in frekans kac bende dinlim
dumur ;)

rofl 666 bir şarkısında Radio Santadigo lafı geçiyordu kendi kendime mırıldanıyordum birgün arkadaşımda dayanamayıp senin kız gibi sormuştu :d[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

yok ölep erpektif falan..istediini dinner ona bişi demem ama nası 360derece objektifli fotomakinesi yoksa bööle geniş perpektifli adam gibi adam da yoktur(zannımca)
kısaca bu aadam adam diildir(kanımca) deli muhabbette cevirse tek bi cumleyle kafasına kafasına vurup gözünden yaş getirme isteği uyandırabilir mazallah...(sanıyorum ki)
Sosyal ağlarda paylaş

aranızda şerbetli adana kebap,reçelli mantı yiyen yada tuzlu çay içen biri varmı? Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bunu yapanda yoktur sanırım.. Buda aynı ona benziyor işte. Müslüm gürses dinleyip kendini jiletleyip sonrada oturup cannibal corpse dinleyen birine hasta gözüyle bakarım ben :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ra_d iyi örnek valla =)

Bende her tarzdan müzik dinlerim, Hail and Killle arkadaşlarıma tekme tokat girerken, Gülüm Benimle zıplayabilirim, yada New kids on the block la step by step diye dansederken, Sezen Aksuyla hüzünlenebilirim... ne var ki yani, illa bi müzik tarzını dinleyeceksin, metal dinlerken pop dinleyemezsin diye bi kural mı var? Balıkla yoğurt yenmez veya alkolle antibiyotik alınmaz gibi bişi mi bu? Allah aşkına çıkarın şu at gözlüklerinide iki rekat rahatlayın. Yada başlıkta ki gibi gidin sessizce bi köşede kusun rahatlayın.[hline]rtc

[Bu mesaj SM0KE tarafından 01 December 2003 13:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben de çok geniş bi müzik zevkine sahibim,önemli olan dinlediğin türün en iyilerini dinlemek..ama bu söz konusu arkadaşın dinlediklerine bi bakın..hepsinin çok popüler olması ve çoğu aptal insanın bunları dinlemenin "cool" olduğunu düşünmesi tesadüf müdür acaba???? yani farklı türlerde müzik dinlemek insanın kulağını ve müzik zevkini geliştiren bişeydir ama burdaki farklılık sanki biraz.....[hline]dağılın burda görülecek bişey kalmadı,herşey kontrol altında!!!
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen şunu yazan adama kıl olamazsın ne yapsın ki? önüne bişey sunulmamış ona verilenle yetiniyo ki orda yazdıklarının hepsini ben de severek dinliyorum... eminemin hastasımıyım? yooo ama Opeth de dinlerim gerektiğinde Eminem de dinlerim çünkü eminemin müziği bayaa kaliteli bence...[hline]İmza dediğin nedir ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Ki ne biliyim iyi müzik yapanı dinlerim müzik tarzı seçmem... pop müzik de de sevdiğim tipler var metal de de ama metalciyim diye tüm metal gruplarını sevcem diye bişey yok... nerde distortion + brutal vocal + double cross duyduğumda headbang yapmam gibi bir zorunluluğum da yok...[hline]İmza dediğin nedir ki?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Natural_Jedi, 29 November 2003 12:20 tarihinde demiş ki:
bu diyologların hepsi yaşan mıştır...bu tip insanların çoğu metallica we linkinpark tan başka grup bilmemektedirler
sorun da bu zaten... normalde metal falan sevebilecek insanlara sunulan pek birşey yok... bilmiyolar ki sevsinler ve ya sevmesinler... MTV de Number One da ne görürlerse onla yetinmek zorundalar... bence müzik bilgileri yok diye acınmalılar belki de...[hline]İmza dediğin nedir ki?
Sosyal ağlarda paylaş

ya dinlediğim bikaç alakasız şeyden örnek veriyim, en az ilk mesajda sayılanlar kadar alakasız. ama öyle kusma tepkisi yaratmaz, çünkü yukardakilerin bazıları gibi tek tek ele alındıklarında bikaç popüler tarzı temsil eden (hiphop dur numetal dir) ve bu yüzden bi kesimin anlayarak ve beğenerek dinlediği, bi kesimin sırf kendilerini bi kalıba sokmak için, kendilerini dinlemek zorunda hissettikleri için dinledikleri, o tarzdan haz almayanların da doğal hedefi haline gelen ve sevilmeyen isimler değil.

kidneythieves
amon tobin
astor piazzolla
nick cave
infected mushroom
dire straits
Dj Shadow
philip glass
ligeti
hooverphonic

bunlar da gayet alakasız bi şekilde sınıflandırılabilirler. ama birine bunları dinlediğimi söylediğimd bana kusmak istemez.

söylediğim şudur ki, olay farklı müzik türlerinden bişeyler dinlemek mi, yoksa farklı müzik türlerinden bilindik ve birilerinin çok sevdiği, birilerinin de hiç sevmediği bişeyler dinlemek mi.

yani sırf eminem'i sevmiyorum diye, hem metal hem eminem dinleyen birine 'sen nası hiphop dinlersin bilader' dememeliyim bence.

adam sağda solda adını duyduğu her popüler müziği anlamadan dinliyosa, yine bişey diyemem, cahildir

ama adam sağda solda adını duyduğu her popüler müziği anlamadan dinliyosa, ve bunu kendini 'cool' bi havaya bürümek için yapıyosa, ona bişey derim, adam maldır

..nasıda özetledim ya..[hline]video barbam et pallium, philosophum nondum video
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ra_d, 01 December 2003 02:19 tarihinde demiş ki:
abi gayet normalki

adam istediğini dinler.
-hangi renkleri seviyosun?
-mavi,kırmızı bide turuncu
-a böyle bişi varmı ya!..ıgk igrenç kusmak istiyorum sana.

böyle bi diyalog size mantıklı geliyomu[hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim

Renk örneği bu olayı yeterince açıklamıyor. Çok basit bunun yanında. Zaten maviyle turuncu kontrast renkler. Yani uyumlu renkler :) Neyse konu bu değil

adamın biri bir cafeye gider

müşteri:Ben bir bardak kola, yanında tuzlu kahve, acılı salata,kaymaklı tost ve mümkünse biraz küflenmiş ekmek istiyorum
garson:hrmm peki tabi....

Bu olay doğrumu sizce? Bu nekadar abzürtse aynı şekilde eminem üstüne six feet under üstüne ricky martin üstüne cradle of filth üstüne ibrahim tatlıses dinlemek abzürt. Kimse bana kalkıp zevklerden bahsetmesin. Bunun nedeni özentilik, ruhsal bozukluk,kişilik problemleri vs. olabilir. Zevk falan değil
Sosyal ağlarda paylaş

tam tersine senin örneğin saçma oldu.
kimse tuzlu kahve veya küflü ekmek yemez.

illa örnek vereceksen herkesin yediği farklı tarz yemekleri örnek vereceksin.yani bi gün pilav üstü kuru ile beşamel soslu pekin ördeği yemek dersen anlarım.

ama onla bile kimse bişi diyemez. adam yer istediği şeyi.

yani bigün pilav üstü kuru çeker canı başka bi gün beşamel soslu pekin ördeği çeker.

pink floyd hastasıydım bi aralar.ama her zaman depeche mode'uda çok sevdim.bununla birlikte hüzünlü olduğum zamanlarda hep neşet ertaş,ahmet kaya dinlerim çünkü hiç bir gitar yada başka bi enstrüman melodisi benim hüzünümü böyle anlatamaz.sabah eğlenceli kalktığımda yada hava güzel olduğunda pop hip hop yada r&b severim.ders çalışırken (müzik dinliyosam eğer) r&b veya radyo odtu dinlerim. eğer hızlı araba kullanacaksam(zevk için olduğunda) dmx, tupac shakur falan yada linkin park dinleim.eğer sadece müzik dinlemek için müzik dinliyosam nirvana dinlerim.üstelik faihtless hastasıyım.zaten mfö'nün hepimiz hastasıyız.dido severim.urfalıların sıra geceleri güzel olur rakı içerken.tiesto falan güzel müzik yapar...[hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Sosyal ağlarda paylaş

ra_d ozaman senin durumun muzigi pek ciddiye almaman

Sahsen bende pink floyd cok severim, ancak insanin o teenage gunlerindeki muziksel zevk tabanin olusmasinda her tur muzik yer alir, o sirada belirli bir yol secilir ve o categoriye gore belirgin seyler dinlemeye baslar insan.

rock/metal dinliyerek buyuyen insanlar ('90 larin jenerasyonunu varsayalarim) genelde metallica megadeth iron maiden ve manowar gibi gruplarla buyumus olup melodik bir tadi vardir, ondan sonra tabi, rnb yada rap gibi muzik turlerini dinlemek bu jenerasyon icin cok zor, kac yasindasin bilmiyorum hadi 20 diyelim, ozaman zamaninda her turlu seyi dinliyerek buymussundur, normaldir. ancak daha genc isen bir ustteki paragraftaki biryerlerdesin, yasini bilmedigim icin belirli bir yorum yapamicam.

ancak ben, twilight, deep-night ve bu forumdaki bircok insan gibi belirli bir muzik turu dinliyerek, belirli bir yasa gelince, baska insanlarin bu tur zevkleri garip gelebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...