Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ADSL vs Cable

paxdeity

Öne çıkan mesajlar

Son zamanlarda bu iki bağlantı tipi üzerine bir tartışmadır sürüp gidiyor.Ortalıkta dolaşan bazı haberler var, bunları sizinle paylaşıp düşüncelerinizi almak istedim.
- Adsl ihalesinin tamamının sonuçlanmasından sonra, hizmet tarifelerinin bir düşüşe daha uğrayacağı ve bağlantı kalitesinin artacağı.
- En başta Superonline olmak üzere, bazı şirketler Türk Telekomun özelleştirme sürecinin tamamlanmasıyla,TTNet'ten tamamen bağımsız bağlantı omurgaları kurmak üzere büyük yatırım planlarının olduğu.(ADSL için)
- 64 k'lık kablo kullanıcılarının şu anda sahip oldukları +64 k bonusun iptal edilecek olması. (64k ile ortalama 8kbs download yapılacak, şu anki oran yani 15kbs'ye 128k kullanıcıları erişebilecek)
Bu haberler doğrultusunda, Kablo kullanıcılarının sıkıntı çekeceği ortada.(bkz: ben)
Bu konudaki fikirleriniz, tavsiyeleriniz nelerdir?
Kullandığınız bağlantıyı ve performansı hakkındaki düşüncelerinizide yazarsanız, bağlantı değiştirecek arkadaşlara yardımcı olabiliriz.[hline]"And Shepherds we shall be
For thee, my Lord, for thee.
Power hath descended forth from Thy hand
Our feet may swiftly carry out Thy commands.
So we shall flow a river forth to Thee
And teeming with souls shall it ever be.
In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti."
Sosyal ağlarda paylaş

64 k cable kullanmaktayım Kablonet firmasından.

Fakat sanırm yanlış duyumlar almışsın. Turk Telekom Tekeli bırakacagından Yıl başından sonra Kablo da Hızlanacak.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlaCk_DmC, 29 November 2003 20:47 tarihinde demiş ki:
64 k cable kullanmaktayım Kablonet firmasından.

Fakat sanırm yanlış duyumlar almışsın. Turk Telekom Tekeli bırakacagından Yıl başından sonra Kablo da Hızlanacak.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Yanlış anlaşılma olmasın, bunlar duyum değil yapılan resmi açıklamalar.Türk Telekom'un tekelinin ortadan kalkması bağlantıyı hızlandırmaz sadece kalite artışı ve fiyat düşüşü yaşanır.Kablo'yu ilgilendiren en önemli konu +64k ekstra bağlantının kalkmasıdır ki Windshade arkadaşımız bunu yaşadığını ifade etmiş.Yapılan en inandırıcı tahmin, tüm 64k bağlantılarının hızın 7kbps ortalamasına çekilecek olması (olması gerektiği gibi) ancak 64knın şu anki ücretiyle ileride 128k'lık bağlantı temin edilebilecek olmasıdır.[hline]"And Shepherds we shall be
Sosyal ağlarda paylaş

said:
paxdeity, 30 November 2003 11:28 tarihinde demiş ki:
Kablo'yu ilgilendiren en önemli konu +64k ekstra bağlantının kalkmasıdır ki Windshade arkadaşımız bunu yaşadığını ifade etmiş.Yapılan en inandırıcı tahmin, tüm 64k bağlantılarının hızın 7kbps ortalamasına çekilecek olması (olması gerektiği gibi)

bu çoktan yapıldı bile. artık kablo kullanıcılarının hızı eskisi gibi 115 kb/s fln deil bütün downloadlarımız 6,7,8 kb/s ciwarında.

benim tahminime ve umuduma göre yakında kablonun fiyatı düşücek ve dolayısıyla artık 64 yerine 128 kullanıcaz böylece de avrupa standardına ulaşmış olucaz.
ha peki bunu türk telekomdan nasıl umuyorum?
şu en son temmuz-ağustos aylarındaki internet kesintisinin ardından baya bi takviye fiberoptik hedesi alınmıştı. bunların bi bölümü kablo kullanıcılarına verilip fiyat ucuzlamasına gidilicek. tabi bu sadece benim taminim ve umudum[hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Yanlış anlaşılma olmasın, bunlar duyum değil yapılan resmi açıklamalar.Türk Telekom'un tekelinin ortadan kalkması bağlantıyı hızlandırmaz sadece kalite artışı ve fiyat düşüşü yaşanır.Kablo'yu ilgilendiren en önemli konu +64k ekstra bağlantının kalkmasıdır ki Windshade arkadaşımız bunu yaşadığını ifade etmiş.Yapılan en inandırıcı tahmin, tüm 64k bağlantılarının hızın 7kbps ortalamasına çekilecek olması (olması gerektiği gibi) ancak 64knın şu anki ücretiyle ileride 128k'lık bağlantı temin edilebilecek olmasıdır.[hline]"And Shepherds we shall be

Yapılan resmi açıklamalarda Kablo kullanıcılarının hızlarının düşeceğğinimi sölemeye çalışıyorsun.Anlıyamadım tam.

Kalite artışı yaşanır demişssin iyide güzel kardeşim ben ne dedim sen benim mesajımı iyi okumadın galiba bende aynı şeyi söyledim.

Windshade'in yaşadıgı problem kendi hatlarıyla ilgili olması çok büyük bir ihtimal. Sorun olabilir. Bu tek bişeye bakılarak kanıtlanamaz zaten.

Benım Downloadlarım 15-16k civarında şu an Belirteyim.

64k Baglantı=8kb'e eşittir ama bunun neyi olması gerektigi gibi bana acıklarmısn?
Türkiyede Internetın gelismesi icin boyle seylerin olması gerektigi gibi deil. Yükselmesi gerekir demeliydin. Ha memnun olabilirsin belki 64kdan o ayrı heh.

Ben ileride Cableın hızının artıcağına inanıyorum. bu sektörün gelişecegini umut ediyorum.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlaCk_DmC, 30 November 2003 19:35 tarihinde demiş ki:
said:

Yapılan resmi açıklamalarda Kablo kullanıcılarının hızlarının düşeceğğinimi sölemeye çalışıyorsun.Anlıyamadım tam.

Kalite artışı yaşanır demişssin iyide güzel kardeşim ben ne dedim sen benim mesajımı iyi okumadın galiba bende aynı şeyi söyledim.

Windshade'in yaşadıgı problem kendi hatlarıyla ilgili olması çok büyük bir ihtimal. Sorun olabilir. Bu tek bişeye bakılarak kanıtlanamaz zaten.

Benım Downloadlarım 15-16k civarında şu an Belirteyim.

64k Baglantı=8kb'e eşittir ama bunun neyi olması gerektigi gibi bana acıklarmısn?
Türkiyede Internetın gelismesi icin boyle seylerin olması gerektigi gibi deil. Yükselmesi gerekir demeliydin. Ha memnun olabilirsin belki 64kdan o ayrı heh.

Ben ileride Cableın hızının artıcağına inanıyorum. bu sektörün gelişecegini umut ediyorum.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Arkadaşım, 64k bant'ın download oranı ortalama 7-8 kbps'dir hiç mi hesabın yok? Sen şu anda 15 ile çekiyorsan,yukarıda anlattığım +64k bedava havuz sayesinde 15 ile çekiyorsun.Ben bu kalkacak diyorum sen hala yavaşlayacak hızlanacak diyorsun.Mesajımın devamını okusaydın, ileride 64kbps bağlantıya verdiğin parayla 128 alabileceğini ver birşey değişmeyeceğini anlattım.Ha ama sen diyorsanki ben hayalperest adamım o zaman tamam derim sen ileride 64k'lık bant'la 1mbps download yaparsın..
P.S : 64k Cable kullanıcısı değilim.[hline]"And Shepherds we shall be
Sosyal ağlarda paylaş

İlk önce Forum kurallarını git oku sora adam gibi gel burda tartış.

Üstteki mesaja quote yapılmaz.

Daha msjlarıı bile dogru dürüst okumuyorsun.
Ben orda dedim 64=8kb'e eşittir diye. Sen Hala bana 64knın ne oldugunu anlatamaya calısıosun.

64k Kalır kalmaz gelişir gelişmez. Benim fikrim ilerleyecegi yonunde diye demistim sende aynı seyi dusunuosan neden karşı bi sav olusturmaya çalısıosun onu anlıyamadım.
ha diyosunki 8kbe inicek sonra artıcak. e tamam bende onu demeye çalıştım ama anlamadın ben napıyım.

Ayrıca 64k kullanıcı deılım dıyorsun. Ne kullanıosun bılmıorum ama iste buraya bilip bilmeden yazı yazınca boyle gereksiz tartısmalar baslıyo. pff.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 30 November 2003 22:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Eh anca gülersin zaten. Ayrıca gelipte bana forum kuralı falan anlatma istediğim mesajı quote'larım bir hata varsa gelir mod uyarır, seni bağlamaz bu.Ama asıl uyarılması gereken bir şey varsa o da senin "adam gibi" sokak ağzındır, önce sen seviye öğren biraz forum kurallarını okuyacağına.
Sav oluşturmak ne demek önce aç sözlüğe onu oku bu kadar heyecan yapmadan önce.Şurada birşey paylaşmaya çalışıyoruz onada pişman etmeyin adamı.
p.s : threade atacağım son mesajdır.[hline]"And Shepherds we shall be
Sosyal ağlarda paylaş

Evet güldüm orda komik geldi yazdıkların baya.

Bak arkadaşım buralarda yenisin daha kayıt olalı 15 gün olmuş bana akıl öğretmeyi bırakıp kendi hareketlerine çeki düzel ver. İlla Mod.lardan öğrenmen gerekmiyor bazı şeyleri. Üyelerdende öğrenemezsin diye bi kural yok. Benim orda seni uyarma nedenim o yaptıgın işin yasak oluşu hakınnda idi. Mod.lar tarafından uyarılmak mı daha iyidir yoks bir üye tarafından mı? Bunu Düşün biraz.

Benim uyarışım biraz sert olabilir ama asla kötü niyetli değil ama anlamıosun bunu işte direk saldırıya geçiyosun. Ayrıca Seviye olayına da girmişssin komik buldum yine ne diyim.

Paylaşacaın şeyleri adam gibi paylaş ozaman hır çıkararak değil.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

Uslupumda bi sakınca gormuorum benım amacım kotu diildi.

Anlayan anlar.

Ema aplayla alakasını çözemedim ama neyse. İlginç.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 01 December 2003 00:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Cevap yazmayayım dedim ama seviyesizliğin bu kadarı olur.Bu forumun başından beri burada olsan ne değiştirir ? Üye olma sürenin seni adam yapacağını zanneden çocuk akıllı birisin."hareketlerine çeki düzen ver" cümlene cevap yazmak çok mantıksız olur belliki medeni tartışmadan yada ahlaktan payını alamamış birisin herhalde ki gelmiş tam manasıyla "hödük"lük yapıyorsun.Sen forumlar kurallarıydı,üyelik tarihiydi geç bunlarıda insanlık öğren birazda böyle zavallı cümleler sarfedip rezil etme kendini.[hline]"And Shepherds we shall be
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam sen büyüksün tapıyoz sana. En iyi sensin hatta sen neymişssin be abi.

Yazık ya biraz insalık öğretmeye çalışaım dedik ama ne çare. Heh daha fazla konuşmucam daha fazla konuşusram bu benim yörünge dışına gitmeme neden olacak ve bunu senin gibi biri yüzünden olmasını istemiyorum.

Hakaretlerine devam et bakalım sen burada zaten kendini belli ediyosun. Muhattab dahi olmamak ne iyi çözüm. Takıl sen cicim.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
paxdeity, 28 November 2003 20:12 tarihinde demiş ki:
- En başta Superonline olmak üzere, bazı şirketler Türk Telekomun özelleştirme sürecinin tamamlanmasıyla,TTNet'ten tamamen bağımsız bağlantı omurgaları kurmak üzere büyük yatırım planlarının olduğu.(ADSL için)

Bütün forumu okumadım açıkcası ama bu cümle yanlış ISPler yapmak istiyor ama TTnet yaptıgı uygulamalarlan buna imkan kılmıyor en azından ADSL konusunda şöyle düşünün TTnet tamamen Türkiye üzerinde yayılmış bir hatta sahip adsl telefon üzerindne baglanan bir sistem ve bu sistem TTnet için çok kolay zaten altyapısı var Karsda istediği bir köye anına port koyabilir zaten telefon hattı var kendine ayit ama diğer şirketlerin öyle değil diğer şirketlerde bundan dolayı TTnetin kendi santrallerini kiralamaya çalışıyor ama ttnet adsl konusunda tekel olabilmek içinde pek imakn kılmıyor bundan dolayı sanırım ISPler bazı davalar açtı hatta.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...