Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FM Meslekleri

Unbreakable

Öne çıkan mesajlar

önce bölüm yani meslek, sonra şehir seçin. adam gibin okursanız -bende okursam- sonrası çok problem değil.. ODTÜ ye girip okuyamayan, bitirip adam gibi para kazanamayan veya tam tersi normal bi okuldan mezun olup kamyonnan para kazanan kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar çok..

Bilgisayar mühendisliği okumuyorum ama gördüğüm mühendisler programcılık açısından çoook ileri seviyede değiller anladığım kadarıyla elektronikle daha fazla ilgileniyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

Lise3'de okuyan biri olarak unidekilere ve/veya bitirenlere soracak benim de birkaç sorum var:

1- Bilg. mühendisi hakkında okuyanlar ne diyorlar? Okuduktan sonra?

2- 1. soru elektrik/elektronik veya okuduğunuz herhangi bir mühendislik bölümü için de geçerli.

3- FM alanındaki konulara müthiş bir merakım vardır konu beni çekti mi peşinden giderim, ama herkesin üzerinde durduğu olay emek. İşin önemli kısmı ne kadar emek? Vodan, biz kantini göremiyoruz demiş, bu ne kadar doğrudur? Bunu biraz meraktan soruyorum, tamam itiraf ediyorum biraz da korktum galiba. Neyse feda olsun diferansiyeller en yakın dostumuz olur :) .[hline]Uuma ma' ten' rashwe, ta tuluva a' lle

Don't look for trouble, it'll come to you
Sosyal ağlarda paylaş

1) bilemicem
2) ben elektronik muhendisiyim, bogazicini bitirdim, su anda amerika'da doktora yapmaktayim, halimden memnunum. Benle beraber mezun olan arkadaslarim da ya turkiye'de guzel islerde calisiyorlar ya da benim gibi yurtdisindalar. Buraya kadar cok guzel, gerisini 3. maddede yazayim :)
3) ne kadar emek: bu senin ne istedigine bagli olarak deisir, yani ben elle tutulur bi ortalamayla (mesela 3 gibi) 4 senede bitirecem diyosaniz anneniz belleniyo, hani buyukler derler ya insan hayatinin en guzel gunleri universitedir falan diye, bizim icin yalan, odevlerle projelerle sinavlarla bogulursunuz, yani biz hic mi gezmiyoduk, tabi ki de normal bi insan evladi kadar geziyoduk, ama bunun icin ileriki gunlerdeki uykundan feda etmen gerekli olur. ama dersen ki yook ben kasmam bitiririm 7 senede, o zaman rahatsin, ama tabi o zaman da duzgun is sansin ve de yurtdisi sansin yokolur gibi bisey
Sosyal ağlarda paylaş

Anlıyorum, ben birincisini tercih ettigim icin biraz daha kendimi korkutayım o zaman. Benim için önemli olan konunun ilginç olması, o oldu mu gerisi de geliyor.

Yurtdışı hangi universite? Başvuruyorum da birçok yere, şansına başvurduklarımdan birinde isen soru bombardınına tutacam hazırlıklı ol :)

Bu arada yakalamışken sorayım. Bunu etrafından görüyorsundur, tanıdıkların vardır: Önce TR'de uniyi okumak sonra master'ı burda veya yurt dışında yapmak mı, yoksa uniyi yurt dışında okumak mı daha iyi?[hline]Uuma ma' ten' rashwe, ta tuluva a' lle

Don't look for trouble, it'll come to you
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...