Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kampanya....

WindShade

Öne çıkan mesajlar

Aklima guzel bir fikir geldi ve akabinde sizlerle paylasmak istedim.
Fikrim sudur:
Hepinizin bildigi gibi forumlarda duzgun Turkce kullanmamaktayiz. [ bende dahil] Kendim bi karara vardim ve bundan sonra forumlara ve bunun gibi her ortam duzgun ve devrik olmayan cumlelerle kendimi ifade etmeye gayret edicem. Bana katilir misiniz ? Her tarafta duzgun Turkce guzel olmaz mi ?

Saygilarimla...[hline]Hepsi Gercek...!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
WindShade, 16 May 2003 01:08 tarihinde demiş ki:
Ayiptir soylemesi Kanada'da nerde Turkce klavye bulabilirim ?[hline]Hepsi Gercek...!!!

Bulamazsin.O zaman ne diye boyle bir istekte bulunuyorsun ki?
Turkce harfler olmadigi surece nasil "Guzel Turkce" olacak?
[hline]tHe Original fi$h

Join My Army

[Bu mesaj -Wissy tarafından 16 May 2003 01:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Fikrim su idi :

1: ya simdik ben bi ay once bi orderda bulundmum ama siperas gelmedi ne yapmam ,alzmim

2: Bir ay once bir sipariste bulundum fakat elime ulasmadi. Ne yapmaliyim ?

Aradaki farki ve yapmak istedigi mi ? gosterebildim mi ?
2. secenege uyarak yazilarimi yazmak istiyorum ve sizleride davet ediyorum...[hline]Hepsi Gercek...!!!

[Bu mesaj WindShade tarafından 16 May 2003 01:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ReaperXS, 16 May 2003 01:10 tarihinde demiş ki:
İnternette sipariş edebileceğin yerler vardır heralde :).[hline]®The roof is on fire, we don't need water, let the motherf**ker burn©
Turkiye'den Kanada'ya hangi firma bir adet klavye yollar ? Tam anlami ile astari yuzunden pahaliya gelir benim icin.[hline]Hepsi Gercek...!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
WindShade, 16 May 2003 01:25 tarihinde demiş ki:
Benim sahsi dusuncemdir. Katilmassan saygi gosteririm ve bir sey demem fakat seninde bana saygi gostermen ve fikrime itiraz etmemen gerekir. Yalnis mi ?
Istemiyorsan katilmazsin olur biter. Karsi cephe almana gerek yok.[hline]Hepsi Gercek...!!!

Yalnis degil.Yanlis.
Ayrica fikirine saygi gostermek ona katilmak demek degildir.Fikrine saygi gosteriyorum.Ama katilmiyorum.Aksini iddia ediyorum.Itiraz ediyorum.Bu saygisizlik degildir.Ki$isel fikrim ve kendi goru$umdur.Biraz daha du$un..[hline]tHe Original fi$h

Join My Army
Sosyal ağlarda paylaş

windshade güzel bir düşünce ama uygulamada bazı sorunlar yaşanır. her dilin günlük konuşma dili ile yazım dili farklıdır.

mesela gitcem gelcem denir, ama gidicem gelecem şeklinde yazılır.

yani pratik olması açısından dil birazda katledilir :)

forumlarda sohbet ortamı olduğundan daha çok günlük konuşma dili kullanılır. bu pek yanlış degil, en azından bence.

ama eğer sürekli olarak yazıma dikkat ederseniz o şekilde yazarsanız bilin ki en doğrusunu yapmaktasınız, sizi engelleyende olmaz hiçbir şekilde hatta desteklerizde :)[hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

Hoş bir fikir kanaatimce.. Sen başkalarının ne düşündüğüne o kadar da aldırma, kendin elinden geldiğince düzgün bir Türkçe ile yazılarını yazmaya çalış, en azından bazılarına örnek olabilirsin.. Pekçok kişi karşı gelebilir ama en azından sen güzel birşey yapmış olursun...[hline] MCP | MCSE | CCNA
--------------------------------------
Haradrim lvl50 Warden RR5+ [R.I.P]
Rnz lvl50 Skald RR5+ [R.I.P]
Ezzz lvl42 Runemaster [R.I.P]
Currently in Progress Cleric Celine
Excalibur | Albion / EU

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...