Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

clean vokalli melodik grup tavsiyesi ihtiyacı

RogueNoir

Öne çıkan mesajlar

şimdi aşşağıdaki koşulları sağlayan grup veya gruplar lazım

» clean vokal olucak
» brutal vokal olmiycak (böğürme sevmiyorum napim)
» melodik olması gerekli, doom veya goth tadında mesela
» keman, piyano türevleri şahane olur

biraz da örnek veriyim:
my dying bride ilk albümlerdeki gibi keman, ama;

mesela
my dying bride - the stance of evander sinoue
my dying bride - the whore the cook the mother
anathema - lost control
gibi olması gerekirken;

my dying bride - the snow in my hand
paradise lost - dead emotion
gibi olmaması gerekiyo.

yani özellikle my dying bride'daki güzelim kemanlı melodileri alıp, böğürmeleri çıkarın, geriye kalana şöyle clean oturaklı ağırbaşlı bi vokal ekliyin, ve bu tanıma uyan grupları söyleyin bana ki ben de dinliyeyim keyiflice
Sosyal ağlarda paylaş

brutal vokal'e alışamadım bi türlü, yoruyo beni. yani vokal, adı üstünde vokaldir, enstrüman gibi kullanılmasına alışkın diilim. bağırmayı bağırmadan ayırt edemiyorum çünkü, hepsi aynı geliyo. sonuçta adamın sesinin tonunu duyamıyorum, sadece detone bi böğür sesi duyuyorum ki, müzikteki diğer seslere yakıştıramıyorum bu sesi. yani keman, gitar, piyano, davul güzel bi uyum içindeyken, vokal tamamen farklı bi taraftan geliyo, blend olmuyo sanki ritme, melodiyi bastırıyo ve beni rahatsız ediyo bu. belki alışırım sonra, neyse. mesela bi johnny cash tonu duymak istiyorum, ama doom müziği eşliğinde.

Katatonia - For Funerals To Come dinledim, istediğim gibi bi vokal duyamadım, theater of tragedy için de brutal demiş biri. ama diğer adını duymadığım tavsiyeleri deneyip sonuçları yazıcam buraya. saolun
Sosyal ağlarda paylaş

şarkı şarkı gidelim temiz olsun

in flames - everlost 2
diary of dreams - blind in darkness
lacrimosa - alleine zu zweit
kythron - secret name
moonspell - ataegina
within temptation - mother earth
haggard - awaking the century

bu da dark wave gothic dedin keman dedin; crüxshadows - deception[hline]divine sarcasm
Sosyal ağlarda paylaş

Verdiğim iki örneğinde (haggard ve therion) brutal vocalli eserler içerdiğini biliyorum fakat ancak böle alıştırabiliriz arkadaşı :)

Arkadaşında dediği gibi therion un ilk bikaç albüm brutal diğerlerinde yok brutalden iz

Haggard ise kimi şarkıda brutal kimisinde deil ama böle kulağa batan cradle of filth ti marduk tu hödöydü gibi brutal deil
daha bi arkada, bi dene bence

Therion için To Mega Therion, Wine Of Alaquah
Haggard içinde Awaiking the Centuries derim[hline]Avatar...

[Bu mesaj Wulfgar tarafından 18 November 2003 00:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 17 November 2003 19:47 tarihinde demiş ki:
babacım bak şu an uzun bi aradan sonra gary peacock dinliyorum da.. yani napcan doomu gothu jazz varken babacım ya.
hati yap bi deişiklik.[hline] ..scripta manent

heheh, zaten değişiklik olarak bunları deniyorum, doom'dur goth'dur anlamam yoksa.. biri iki şey dinledim, dedim of müzik gerçekten güzel, ama bu vokal ne böyle. ordan çıktı bu arayış yani

tavsiyeleri inceliycem. slsk dl listem kabarık buaralar, deniyemedim bi türlü.saolun tekrar

buarada bi tavsiye de benden, my dying bride - roads cover'ı güzel olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...