Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu Nasıl Oluyor???(Küre olayı)

Moncain

Öne çıkan mesajlar

Buradaki kürede 0 dan 99 a kadar bir sayı tutuyorsunuz.Tuttuğunuz sayıdan iki rakamının toplamını çıkarıp yanındaki şekile bakıyosunuz.Sonra oradaki işareti aklınızda tutup küreye tıkladığınızda işaret kürede çıkıyor.Mesela:
95 i tutuyorum.9+5=14
95-14=81 çıkıyor.sonra küreye tıklıyorum ve 81 in yanındaki işaretin kürede çıktığını görüyorum bu nasıl oluyor??
Sosyal ağlarda paylaş

farkındaysan bu xy => xy - (x+y)
olayından yalnızca belli sonuçlar çıkabilir, bu da 9un katları..
O yüzden farkındaysan 9un katlarında hep aynı işaret var[hline]a.k.a wicked

How much longer till I hit the ground?
I can't tell you why I'm breaking down.
Do you wonder why I prefer to be alone?
Have I really lost control?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 16 November 2003 20:58 tarihinde demiş ki:
teker teke rbak
9 un katlarindaki resimlere bak surekli
xy sayisini tutuyon
10x - y - (x + y) = 9x =9 un kati
aha budur ksiaca
5 defa acildi onceden[hline]Var var var.
-A Khajiiti Saying

10x + y - (x + y) = 9x =9

olcaktı gibi geldi bana yalnız yazmışsın sanırım[hline]a.k.a wicked

How much longer till I hit the ground?
I can't tell you why I'm breaking down.
Do you wonder why I prefer to be alone?
Have I really lost control?
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne alaka arkadasım 33 un sekline bak bi istersen 33 9 un katı deil ama dusununce biliyo. sonra birisi yazmıs 12 diye arkadasım zaten yuvarlaklı bisi olcak ne kitabı?[hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts

Yeniden Baslasak , Patates mi yesek?

Deli Etmeyin Beni

We Are The Chosen
We've Been Chosen Of All
We Must Keep It.
We Are The Ones Who Are Saps
Dals
Woods
Sosyal ağlarda paylaş

abi saçmalama biz ne diyoruz? 9 un her katında aynı işaret var... bu demek değil ki dokuzun katı olmayan bir sayıda o işaret olamaz? 2 basamaklı bir sayıdan rakamlarının toplamını çıkarırsan her zaman 9 un katı gelir bu bilinen yıllar evvel kanıtlanmış bir olgudur...
aptallar için anlatıyorum XY sayısı X onlar Y birler basamağı ise;
bu sayı 10x+y ye eşittir çünkü misal 72 sayısı 7.10+2= 70+2= 72 dir mantıklı bir şekilde.... eğer sen x+y toplamını yani rakam toplamını çıkarırsan 10x+y den elde etceğin sonuç 10x+y-x-y= 9x dir x e hangi tamsayı değerini verirsen ver 9x 9 un katıdır... bu yüzden de her zaman senin bulduğun sonuç 9 un katı yani işaret de aynı...[hline]Forumlarınızda kullanılan imzam:
Sosyal ağlarda paylaş

pardon arkadaslar simdi mantıgı anladım. butun 9un katları aynı ama her defasında 9ve katlarının sekli deisiyor dolayısı ile hep farklıymıs gibi gozukuyo ancak her seferinde aynı sey.

bagirimtrak konustugumn icin ozur[hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts

Yeniden Baslasak , Patates mi yesek?

Deli Etmeyin Beni

We Are The Chosen
We've Been Chosen Of All
We Must Keep It.
We Are The Ones Who Are Saps
Dals
Woods
Sosyal ağlarda paylaş

said:
karpuz, 16 November 2003 21:38 tarihinde demiş ki:
abi saçmalama biz ne diyoruz? 9 un her katında aynı işaret var... bu demek değil ki dokuzun katı olmayan bir sayıda o işaret olamaz? 2 basamaklı bir sayıdan rakamlarının toplamını çıkarırsan her zaman 9 un katı gelir bu bilinen yıllar evvel kanıtlanmış bir olgudur...
aptallar için anlatıyorum XY sayısı X onlar Y birler basamağı ise;
bu sayı 10x+y ye eşittir çünkü misal 72 sayısı 7.10+2= 70+2= 72 dir mantıklı bir şekilde.... eğer sen x+y toplamını yani rakam toplamını çıkarırsan 10x+y den elde etceğin sonuç 10x+y-x-y= 9x dir x e hangi tamsayı değerini verirsen ver 9x 9 un katıdır... bu yüzden de her zaman senin bulduğun sonuç 9 un katı yani işaret de aynı...[hline]Forumlarınızda kullanılan imzam:

şunu bi okuyun yaw.
çook eskiden ben de yaw beaa!! adamlar yapmış! falan diyodum ama baydı artık.[hline][i]
qu est ce que c'est:viande
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...