Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ezbere dayalı derslere nasıl çalışırsınız?

WinterWolf

Öne çıkan mesajlar

Sosyoloji (IR 105) isimli bu heavy ezber yeteneği isteyen dersle başım dertte:). Sorun şu ki herbiri birbirinden spastik kelimelerle kurulan birçok tanımı bir türlü ezberleyemiyorum(Ders inglizce bu arada). mesela chapter 1 i bitirip 2 ye geçtikten bir süre sonra chapter 1 den aklımda çok az şey kalıyor. Tabi ki o kadar ezberledikten sonra söz konusu şeyin ne olduğunu tam olarak biliyorum ama hocamız(polonyalı oda) kendi cümlelerimizle yaptığımız tanımlara genelde eksik puan veriyor. Mesela 3 puan üzerinden yapılan 1 quiz de çoğu şeyin tanımını kendi cümlelerimle wede çok mantıklı bir şekilde yaptım ama yinede quizden 2 aldım. Hani hesap kitap işi olsa yapacayık:). Kısacası nedir bu ezberin sırrı? (Kopya diyeni vururum:))
Sosyal ağlarda paylaş

önemli noktalari bir kagida yaz.. ondan sonra o kağıdı kopya hazırlar gibi 2 kere yaz dikkatlice. okuyarak anlayarak. bitti.[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına bende karşıyım

Her şey forum için! Her şey forum için!
Sosyal ağlarda paylaş

ehe ben çalışamıom artık ezber falan eskiden lisede en azından her önemli gördüğüm ieyi yazardım 10 sayfayı 3 sayfaya kadar falan indirirdim öyle öyle çalışırdım ama artık baydı. Çalışamıorum ezber mezber. (bkz.çrş günkü tarih sınavım)
çrş günü tarih sınavım vardı 60sayfa lık yerdi. Çok fazla sayılmaz 60 sayfa ama yok çalışamadım ,ite sınav günü paşa paşa gittim 2 tane soru vardı ztn sınavda, ne geliosa aklıma yazdım çıktım.sonucu merak ediorum eheh
ama benim için en iyi yöntem yazarak çalışmak..
Sosyal ağlarda paylaş

0 almayı dene. Sokarım tarihe yaw ne ezberlicem de...
Mesela bugün öle yaptım 25 bekliyorum (kopya kasmam hiç)

He tabi bunu sık sık yapma sadece iice dalgın olup çalışamaz olunca yap. Onun dışında önemli kısımları yazarak tekrarla yazdıkça görsel olarak aklında kalıo.Çok önemli olmayan yerleride arkadaşın dediği gibi hafta öncesinden kasmaya başla[hline]Avatar
Ben Şeytanın yeryüzüne düşen gölgesiyim]Ben Şeytanın yeryüzüne düşen gölgesiyim
Sosyal ağlarda paylaş

Wulfgar benim durumumu da düşün.. salı günü tarih sınavı çarşamba biyoloji sınavı ardından biyoloji uygulama 2 ezber dersi ard arda hangisine çalışayım kardeşim ya bide bu ortak sınav olayı yokmu temelli deli oluyorum..[hline]KinGpiN the striked sazan
uleaa şülü şülü fülfülü bülbül..
Sosyal ağlarda paylaş

valla hiç bişi deme çünkü bizim bu hafta şöleydi
Pzt - Resim (sanat tarihi olduğundan italyanca ezber)
Salı - Bioloji (oda italyanca bırak türkçeyi ezberlemeyi bide
italyanca gramer kasıoz)
Çrş - Latince (fiil çekimi ezberle işin yoksa)
Bugün - Tarih (osmanlılar, ki kasmadım ezberlemedim
ezberleyemedim!)[hline]Avatar
Ben Şeytanın yeryüzüne düşen gölgesiyim]Ben Şeytanın yeryüzüne düşen gölgesiyim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Raid3r, 13 November 2003 20:41 tarihinde demiş ki:
abi boşver sen bu önerileri :PpP

sınıfın ineğinin yanını kap sınavda saldır kağıdına aehueah

bunun dışında paso sallıcan işte

bir de kitabı şöle bi okursun işte yeter :P

muahah buda bir yöntem tabii ;)[hline]Yakın Olmak İcin Uzak Dur Benden...
Othranx, 28 October 2003 17:45 tarihinde demiş ki: Helikopter Nasıl Uçar ?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mosquito, 13 November 2003 20:27 tarihinde demiş ki:
ehe ben çalışamıom artık ezber falan eskiden lisede en azından her önemli gördüğüm ieyi yazardım 10 sayfayı 3 sayfaya kadar falan indirirdim öyle öyle çalışırdım ama artık baydı. Çalışamıorum ezber mezber. (bkz.çrş günkü tarih sınavım)
çrş günü tarih sınavım vardı 60sayfa lık yerdi. Çok fazla sayılmaz 60 sayfa ama yok çalışamadım ,ite sınav günü paşa paşa gittim 2 tane soru vardı ztn sınavda, ne geliosa aklıma yazdım çıktım.sonucu merak ediorum eheh
ama benim için en iyi yöntem yazarak çalışmak..

mosq iyice bozulmuşun olum
lisede 90'dan aşağı almazdın :)
uahaha aklıma geldi ya destroyer la ne kopya çekerdik senden lise1'den muhauha
senin sayende geçtim denilebilir[hline]CsnFrp
What is Regulus?
AssassiN, 05 October 2003 22:15 tarihinde demiş ki:
regulus azman gibisin masallah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...