Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TV'de Kedi Izgara İsyanı

karakedi

Öne çıkan mesajlar

ah ah ah ....
demek laf çeviriyorum ..... ozur dilerim your divine grace , your highness !!! ama bu noktaya kadar evinde oturup ahkam kesen halflife bebesi olmana izin verdim şimdi dur bakalim ...

ancak senin gibi seviye kaybi yaşamayip cidden İNSAN kalmayi beceren biri olduğumdan sana senin gibi cevap vermek yerine , 3 tane tavsiyede bulunacağim ...... sonrasi sana kalmiş ( hoş bu at gözlüklü tek tarafli bakiş açinda bi kulağindan girip bi kulağindan çıkar gibi gelio)

neyse

1) ASLA KARŞINDAKİNİN NE YAŞADİĞİNİ , NE GEÇİRİP BİLDİĞİNİ ÖĞRENMEDEN SİDİK YARİŞİNA GİRME , AHKAM KESME , BÖBÜRLENME....
şans eseri karşindaki kişi cebinde bi kuruş para kalmadan sırtında çantasi ile parkta bankta geceleri oturup (geceleri polis uyurmaz çünkü yasaktir gece uyumak ) gündüzleri uyumak zorunda kalmiş olabilir .... yada paranin bi anlami olmayan bir dağ başinda en yakin "civilized" köye azıcık yemek ile ( ah keşke 6 simit olsa) toplamda 16 saat yürümek zorunda kalmiş olabilir ...bak ozaman kedi köpek börtü bözük nasil en güzel fransiz yemeği gibi gelio sana ...... ( ama pardon senin 6 simitin ve evin vardi dimi ?? )

2) detaylara inilirse HAYATTA HERKES HAKLIDIR..... evet hayatta herkes haklidir .. hani o yok saydiğin , öcü muamelesi yaptiğin annene bacına bulaşirsa diye insanlara örnek verdiin o tinerci o sokak çocuklari var ya , hah onlar tiner çekmekte , çalmakta haklılar ... sende önünden sonundaki 0 lari sayamayacağin kadar pahali arabalar ( sayı saymayi kim öğretti ki adamdan sayip 0 lari sayacaksın ) geçip içlerine bol 0 lı kıyafetleri ile bolbol 0 li hesaplar odedikleri eğlence mekanlarina gitse , sende gözünü karartip ekmek alabilmek için o adama saldirirsin ( ne pardon sen saldirmassin özür dilerim ) ... ha nerden mi biliyorum ??? o ekmeği paylaşmak onlarla zorunda kalacak kadar şansliydim da o yüzden ...

3) SON SÖZÜ SOYLEYEN HER ZAMAN HAKLI DEĞİLDİR .. çoğunlukla tartişmalara kendini kaptirip gidenler hep son sozu soylemek için kasip dururlar , halbuki tartişmayi okuyan kişiler doğru zamanda doğru şeyleri soylerler .... son sozu soylemek için herkese cevap yetiştirmeye çalişanlar ise ne kadar komik duruma düştüklerini belki anlar , belki anlamaz.... .

çok sevdiğim bir laf ile bitiricem dediklerimi ...
HUMANIST olacak kadar ZENGIN DEĞİLİM......
bu lafi oyle kebapli börekli ortamlarda 2 gün gibi UZUN süre simit yiyen biri olarak anlamani beklemiyorum , sadece çevrendeki humanizm uzmanlarina bir bak , hayvanlari koruma konusunda panter kesilen kişileri bi gözden geçir ... bak bakalim kaçi akşam eve getireceği yemek ve ekmeğin hesabini yapiyor.. yada şöyle çeviriyim diğerleri eve getireceği ekmeğin hesabini yapamaktan başka birşey düşünecek , hayal edecek bir yaşam kurabiliyorlar mi ???

sen vejeteryan olarak yemek seçecek kadar lükse sahip bir yaşam sürdüğüne göre umarim ki hayatinda hiç "bu akşam eve ne yemeklik aş götürücem. bakkala manava ne yüzle bakıcam" sorularini kendine sormak zorunda kalmazsın ...

SAYGILARLA[hline]Vanity is my favourite sin¹
¹kibir en sevdiğim günahtır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hired_gun, 01 November 2003 02:55 tarihinde demiş ki:
ah ah ah ....
demek laf çeviriyorum ..... ozur dilerim your divine grace , your highness !!! ama bu noktaya kadar evinde oturup ahkam kesen halflife bebesi olmana izin verdim şimdi dur bakalim ...

ancak senin gibi seviye kaybi yaşamayip cidden İNSAN kalmayi beceren biri olduğumdan sana senin gibi cevap vermek yerine , 3 tane tavsiyede bulunacağim ...... sonrasi sana kalmiş ( hoş bu at gözlüklü tek tarafli bakiş açinda bi kulağindan girip bi kulağindan çıkar gibi gelio)

neyse

bu tur ukalaca laflari ilk postunda da ettin simdi de ediyorsun. al bakalim benim postlarimdan mukabil bir ukalalik alintisi yapabilecek misin. at mat gozluk, `bana 3 tavsiyede bulunmak` bir de tutup beni `your highness` diye yermeye calismissin sen once kendi `bakis acini` bir degistir.

said:

1) ASLA KARŞINDAKİNİN NE YAŞADİĞİNİ , NE GEÇİRİP BİLDİĞİNİ ÖĞRENMEDEN SİDİK YARİŞİNA GİRME , AHKAM KESME , BÖBÜRLENME....

SEN KENDIN ilk 'YASAMAK' temasi icerikli postunda niye yaptin o zaman bunu ? tek sen misin zorluk yasayan ? sen kendi yasadigin zorluklarini cok buyuk zannediyorsun herhalde ki ortaya kirkpinar pehlivani gibi atladin, sonra da 'your highness' moduna gecip tamami caps olan cumlelerle ukalalik edip ogut veriyorsun. GANDHI misin, RAHIBE TERESA misin, MARTIN LUTHER KING misin.

said:

şans eseri karşindaki kişi cebinde bi kuruş para kalmadan sırtında çantasi ile parkta bankta geceleri oturup (geceleri polis uyurmaz çünkü yasaktir gece uyumak ) gündüzleri uyumak zorunda kalmiş olabilir .... yada paranin bi anlami olmayan bir dağ başinda en yakin "civilized" köye azıcık yemek ile ( ah keşke 6 simit olsa) toplamda 16 saat yürümek zorunda kalmiş olabilir ...bak ozaman kedi köpek börtü bözük nasil en güzel fransiz yemeği gibi gelio sana ...... ( ama pardon senin 6 simitin ve evin vardi dimi ?? )

paranin anlami olmayan en yakin civilized koye 6 km uzakta ac kalmayi yasamak marifet degil, biz bunun 10 kilometrelisini yasadik. yuruduk, bindik otobusumuze sonra 30 km yol da yaptik. sen SANS ESERI parasiz kalmissin, biz SANS ESERI kalmadik. PARA YOKTU. OLMAYACAKTI DA. sansla da alakasi yoktu.

gel ben sana ayarliyim, 6 simitle turkiyede ilk 500 kisinin girdigi bir universitede 2 gun su ile yasayarak butun gun derslere girip millet zengin isi lokantalarda KEBAPLARI yiyip gelirken final doneminde MEDENIYETIN GOBEGINDE bi ders calis bakalim SANS eseri MEDENIYETTEN uzak olup da parasiz kalmaya benziyor muymus.

su yukaridaki paragraftan da anlasilabilecegi gibi 'sidik yarisi' dedigin muhabbete cansiperane atlamamayi once kendine tavsiye et.

said:

2) detaylara inilirse HAYATTA HERKES HAKLIDIR..... evet hayatta herkes haklidir .. hani o yok saydiğin , öcü muamelesi yaptiğin annene bacına bulaşirsa diye insanlara örnek verdiin o tinerci o sokak çocuklari var ya , hah onlar tiner çekmekte , çalmakta haklılar ... sende önünden sonundaki 0 lari sayamayacağin kadar pahali arabalar ( sayı saymayi kim öğretti ki adamdan sayip 0 lari sayacaksın ) geçip içlerine bol 0 lı kıyafetleri ile bolbol 0 li hesaplar odedikleri eğlence mekanlarina gitse , sende gözünü karartip ekmek alabilmek için o adama saldirirsin ( ne pardon sen saldirmassin özür dilerim ) ... ha nerden mi biliyorum ??? o ekmeği paylaşmak onlarla zorunda kalacak kadar şansliydim da o yüzden ...

o cok iyi o zaman DETAYLARA inilince haklilar diye ekmegini paylasmak zorunda kaldigin tinercilere tolerans gosterip MILLETI SISLEMELERINE musaade edelim, ne de olsa detaylar degil mi.

said:

3) SON SÖZÜ SOYLEYEN HER ZAMAN HAKLI DEĞİLDİR .. çoğunlukla tartişmalara kendini kaptirip gidenler hep son sozu soylemek için kasip dururlar , halbuki tartişmayi okuyan kişiler doğru zamanda doğru şeyleri soylerler .... son sozu soylemek için herkese cevap yetiştirmeye çalişanlar ise ne kadar komik duruma düştüklerini belki anlar , belki anlamaz.... .

burada ne demeye calismissin anlayamadim. burada tartisiyoruz. tartisma surekli olan, tez karsi tez seklinde giden bir olaydir. eger bunun ilmine vakif degilsen, beceremiyorsan bunu karsindakinin son soz soylemeye calismasi olarak algilama yanilsamasina dusuyorsan tartisma.

said:

çok sevdiğim bir laf ile bitiricem dediklerimi ...
HUMANIST olacak kadar ZENGIN DEĞİLİM......
bu lafi oyle kebapli börekli ortamlarda 2 gün gibi UZUN süre simit yiyen biri olarak anlamani beklemiyorum , sadece çevrendeki humanizm uzmanlarina bir bak , hayvanlari koruma konusunda panter kesilen kişileri bi gözden geçir ... bak bakalim kaçi akşam eve getireceği yemek ve ekmeğin hesabini yapiyor.. yada şöyle çeviriyim diğerleri eve getireceği ekmeğin hesabini yapamaktan başka birşey düşünecek , hayal edecek bir yaşam kurabiliyorlar mi ???

humanist olacak kadar zengin olsan da, olmasan da, toplumun KANUNLARI ve KURALLARINA uymak zorundasin. buna filanca tinerciyi soyle boyle durum
Sosyal ağlarda paylaş

son birşey daha soyliyeceğim , biraz önce unutmuşum....
her msg'a parça parça ayri ayri cevap veriyorsun , da bir türlü bütünde ne denmek istendiğini anlamiyorsun ....
ö yüzden bir tavsite daha
BÜTÜN , TÜM PARÇALARİNİN AYRİ AYRİ TOPLAMİNDAN BÜYÜKTÜR[hline]Vanity is my favourite sin¹
¹kibir en sevdiğim günahtır
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha bu ne yahu. butun parcalarin toplamindan buyuktur vesaire ?

burada bir mesajda bir cok tez antitez iceren postlar yapiyoruz. tutup da hepsine `manen` bir cevap yazarsak bu verimli bir tartisma degil, agiz dalasi olur.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 01 November 2003 02:17 tarihinde demiş ki:
biz burada o sahsin orada isledigi fiilin etik acidan kabul edilebilir olup olmadigini tartisiyoruz. kanunlar olsa da olmasa da, insan denilen hayvan toplumsal bir varlik oldugu icin toplumun olusmasini, ilerlemesini bu teknolojik ve sosyal imkanlari bize sunmasini saglayan uyum icerisinde olabilmesine imkan veren toplumsal hassasiyetlere dikkat etmek konusundaki konsensusa aykiri hareket etmek dogru degildir, toplum yapisini bozucu bir davranis arzeder diyoruz.[hline]

etigini tartisiyosan oncelikle o programin ne kadar hatali oldugunu soylemek gerekir.. ha insan acliktan olme durumunu irdeliyeceksek zaten o durumda kediyi yemesi normaldir ki hayatta kalabilsin...olum-yasam gibi bi durumda konsensus nasil kalsin toplumsal hassasiyet nasil kalsin?[hline][b][i]-->Four String Magic<--
yasasin copluk
Sosyal ağlarda paylaş

olum yasam durumunda dahi ilkel insan topluluklari birbirlerini yemeyerek, birbirlerinin kutsal saydigi degerlere tecavuz etmeyerek ve boylece aralarindaki guven ve bagi gelistirip stabil bir ortam saglayarak bugunku medeniyete erismistir. bak geri kalmis toplumlara, orada darda kalan adamin digerinin tarlasina atladigini gorursun. bak ileri seviye gorulen toplumlarin gemi kazalarindan kurtulanlarina, yiyecekleri paylastiklarini, mumkun mertebe birbirlerine yardim ettiklerini gorursun. neticede dogru olan birey olarak degil, bireyler olarak toplum icerisinde birlikte hareket etmektir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

durumla baglantisi su, insan darda kalinca 'yasamak' icin dahi olsa malina, mulkune, evcil hayvanina, haddizatinda karisina, coluguna cocuguna el uzatabilecek sahisla ayni toplumda yasamak istemez. yasamaya mecbur kalsa dahi bu sahisa guvenmez, aralarinda mesafe olur, isbirligi olmaz, iletisim olmaz. toplum eger bu mentalitede bireylerden olusuyorsa bu toplumun olusturdugu 'parcalari butununden buyuk olan toplamin' niteligini dusurur, etkisini azaltir. toplumlar kendi icinde konsensuslarla uyum sagladiklari oranda atilimlar yapar.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

unity, ben biraz senin takıldığın noktada birşeyler söyliyeyim. Kedi eti yemek illegal birşey değil. Yani bu suç değil. Ama sen kalkıp kedi köfte yapıp satarsan bu suç teşkil eder. Oda kedi eti sattığından falanda değil. "Insanların sağlığına zararlı gıdalar satmak" gibi bir kanundan ötürü.. Yani olay kanunsa, adamın işlediği bir suç yok ortada. Suç duyurusu boşuna...

Etik olarak doğruluğu/yanlışlığı tartışılır ama konu "etik doğrular" ise program baştan yanlış. Hatta televizyonlardaki klipler bile yanlış. Hatta hatta şarkı sözleri bile yanlış. Yani bukadar derine inmenin manası yok. Sonuçta adam her öğün kedi yiyen biri değil :)

ve eklemek istiyorum. Uzak doğuda şempanze,kamplumbağa, at,karınca (protein değeri çok yüksekmiş ve canlı olarak yiyorlar) eşşek ve KEDI(!) etinden yapılan bir çok yemek türü bulunmakta ve bu tür restoranlara giden sosyete kesimindeki insanımız ve avrupa insanı "aa bu çubukla nasıl yenir" derdini düşünürken bunları afiyetle yemekteler... Bundan yıllar önce bizler "deve kuşu yenirmiymiş" derken şu anda antalyanın bir çok yerinde deve kuşu çiftlikleri bulunmakta. "Örrg çiğ balık yenirmi diyen" karadenizli insanımız artık hamsiden suşi yapmakta. Fransızlar sümüklü böcekleri pişirip onları özel bir sosu,özel çatal ve maşalarıyla servis edip bunlarla "işte fransız mutfağı" diye övünmekteler. Orduda komando eğitiminde bir kurbağanın nasıl yenileceği gibi dersler verilmekte ve bunlar uygulanmakta.. Peki ya tavşanlar? Eğer olay evcil hayvanlıksa tavşanda evcil hayvan statüsüne girmezmi? Ben bir tavşanla kedi arasında fark göremiyorum ve artık Türkiye sınırları içinde de birçok hiper markette tavşan eti bulmak mümkün. Hemde derisi yüzülmüş olarak ;)

Ee bunların yanında adam bir kedi yemiş iyide yapmış. Zaten yenmeyen birşey değil..

Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

biz cinli degiliz. bu bir. ikincisi eger hepsi hayvan demeye kalkacak olursan, insan da hayvan. bilimsel siniflandirmada kedi tavsandan ne kadar farkli ise insan da ancak o kadar farkli, eger senin one surdugun gibi mutlu bir sekilde hersey yenebilirse kimse de cikip da insan yiyen adama da hicbir sey diyemez.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

hayir nasil kanuna aykiri degilmis kedi eti yemek ? turkiye avrupa uluslararasi sozlesmelerine avrupa birligi icin imza atti. bu sozlesmelerin hukumlerini yerine getirmekle de yukumlu, mahkemeler de turk kanunlarinda benzer bir madde olmasa da uluslararasi sozlesmelere uymayi turkiye buyuk millet meclisi adina temsilen gidip imza atan hukumetin bakani taahhut ettigi icin catir catir da bunlara uygun karar vermeye de mecbur.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

keske birisi unity i bizim gibi kaka kötü kol bacak koparan insanların olmadığı bir yer bulabilmesi için banlasa
eminim oda bizde mutlu olurduk
sonuçta biz caniyiz dimi?
hayatta kalmak için insan neler yapar hiç bilmiyorsun heralde unity
dünyada insanın canından kıymetli tekşey değerleri ama onlarda sadece bağnaz insanların ayak bağıdır bir asker karşısındaki adamı öldürürken kurbanının ailesini çoluğunu çocuğunu düşünmez neden?
çünkü o öldürmesse yerde ölü yatan o olur
hayatı tehlikeye girince insan özündeki vahşiliği ortaya çıkartır ha bu vahşilik nedir?insanın özündeki hayvandır bu hayvan dünya üzerindeki en vahşi hayvandır sen diyorsun ki
kediyi yeme öl çünkü bu bir değerdir eğer kediyi yersen nerde senin insanlığın erdemin değerin?
ulan ben ölürsem ne benim g.tü boklu değerim kalır nede insanlığım geberip giderim kedi aç kalıp beni yer bu doğanın döngüsüdür yanlışlığını sen söyliyemezsin milyonlarca yıllık doğa kanunu söyler sadece güçlü olan hayatta kalır değerler benim hayatta kalmamı engelliyorsa yemişim değerleri cehennemin dibine kadar yolları var[hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all
Kargy Necromancer is my bish

[Bu mesaj Glatheros tarafından 01 November 2003 18:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

evet, cocugu olmadan, sorumlulugunda olan kendisine muhtac insanlar olmadan boyle 'yasamam gerekirse her bir halti yaparim yapana da sicak bakarim' demek cok kolay. bir cocugun olsun bakalim 'acaba yasamak zorunda kalan tinerciler bi tarafini cizer mi' diye dusunmeden okula gonderebilecek misin. sor bakalim babana annene ne hissediyorlarmis sana bakarken hic kabullenirler miymis filanca adamin 'yasamak zorunda kaldigi icin ne gerekirse yapmak amaciyla senin cantani calmaya calisirken kafani kirmasini'.

sorumluluk, bakmakla yukumlu oldugu, baglilik hissettigi insan hayvan bitki canli yokken insan boyle rahat konusur, der ne gerekirse yaparim yapana da kotu bakmam.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 01 November 2003 13:17 tarihinde demiş ki:
biz cinli degiliz. bu bir. ikincisi eger hepsi hayvan demeye kalkacak olursan, insan da hayvan. bilimsel siniflandirmada kedi tavsandan ne kadar farkli ise insan da ancak o kadar farkli, eger senin one surdugun gibi mutlu bir sekilde hersey yenebilirse kimse de cikip da insan yiyen adama da hicbir sey diyemez.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

biz çinde değiliz.. Olayda norveçte olmuş. Demekki boşuna tartışıyoruz. Zaten bir insanla diğer hayvanları nasıl bir tutabildiğine hala akıl sır erdiremedim. Bilimsel olarak evet hepimiz hayvanız ama yine bilimsel olarakta ayrıldığımız birçok nokta var. Senin görüşüne göre madem kediden ve tavşandan bir farkımız yok ozaman et obur olduğumuza göre kedi dahil birçok şeyi yiyebiliriz.. Yani adam yine suçsuz işte...

Ben Tavşanı özellikle söylememin nedeni, artık insanların evlerinde tavşanda besleyebildiğini ama bunlarında yenildiğini söylemeye çalışmamdan dolayıydı. Yani evcil hayvan yenirmiymiş demene bir cevap niteliğindeydi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 01 November 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
hayir nasil kanuna aykiri degilmis kedi eti yemek ? turkiye avrupa uluslararasi sozlesmelerine avrupa birligi icin imza atti. bu sozlesmelerin hukumlerini yerine getirmekle de yukumlu, mahkemeler de turk kanunlarinda benzer bir madde olmasa da uluslararasi sozlesmelere uymayi turkiye buyuk millet meclisi adina temsilen gidip imza atan hukumetin bakani taahhut ettigi icin catir catir da bunlara uygun karar vermeye de mecbur.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

laf kalabalığı yapmışsın. Bu şekilde daha etkili olduğunu düşünme. Basit bir konuyu tartışıyoruz. Olayı avrupa birliğine kadar getirmişsin..

Hayır kedi eti yemek kanunen yasak falan değil. Sadece sağlığa zararlı olduğu düşünülen maddelerin/gıdaların satışı vs. yasak. Heleki bir adada açlıktan dolayı mecburiyetinden kedi yiyen bir adamın kılına bile dokunamaz kanunlar. Bu tüm dünyada böyledir. Ayrıca postlarını okuduğum kadarıyla herşeyi dramatize edip duruyorsun. Sanki "Cani adam zavallı minicik kediyi yemiş" deyip "ben koskoca 2 günü 4 simitle geçirdim, oda dayansın" der gibi bir hava yaratmışsın ama bana sorarsan, o adamın açlıktan çektiklerini izlemek caniliktir..
Sosyal ağlarda paylaş

Ee Norvecli gibi tipik modern avrupa erkegini Issiz bir adaya birakirsan, olacaklardan da o'nu sorumlu tutmayacaksin. Ne avlanmasini bilir, ne de vahsi yasami.. Hadi bir ögününü kediyle gecistirdi oteki gun ne yapacak, kameramanlar hala hayattamismis? onlari da yemediyse, g.t korkusundan istifa etmislerdir herhalde.. Eh hadi bu adami issiz adaya biraktin, hicmi sormadin yaninda 3 sey ne goturmek istersin diye? Yok sordularda adam kedi mi getirdi? Issiz adayi cevreleyen denizdeki baliklara ne oldu? Adam kediyi acliktan mi yedi yoksa baliklari kediden kiskandigi icin mi?

Birak bakalim Turk erkegini (Anadolunun bagrindan) issiz bir adaya yiyomu kedi, aclik bahane.. norveclinin bahanesi beceriksizlik olsa yakisirdi..

ha bu arada bir film izlemistim, yolcu ucaginin bir dagin tepesine dusmesinden sonra hayatta kalanlarin, acliktan ölenleri yedikleri, ölüler bitince birbirlerine sardiklari bir film... ben daha yazarim ama..[hline]Neymis? Aynen pretender'in dedigi gibiymis!
Sosyal ağlarda paylaş

vay be laf kalabaligini yiyim. uluslararasi anlasmalar laf kalabaligi yani. senin onundeki bilgisayarin parcalari o anlasmalar cercevesinde ithal ediliyor be. ne kadar onemsizmis uluslararasi anlasmalar.

'dramatize etmissin' demekle one surdugum savlar bu kadar kolay bertaraf oluyorsa ben de sana oyle diyim : 'dramatize etmissin'. sen bazi seyleri z.tlemiyor olabilirsin, herkes senin gibi duygusal acidan olu degil.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten hepsini belirtmedik mi ;

- ihtiyacim oldugunda herseyi yaparim demek ahlaki bir yanlis olmanin otesinde toplum icerisinde guvensizlik doguran bir bilinctir

- toplumun herhangi bir kesiminin hassas oldugu konulara tecavuz etmek toplum icerisinde huzursuzluk ve dusmanlik dogurur

- kisinin karakteri ve guvenilirligi zor sartlar altindaki davranislarindan belli olur

- turkiye cumhuriyeti avrupa sozlesmeleri ve anlasmalarina imza atmis adaylik surecinde bir ulkedir, uluslararasi taahhut verdigi anlasmalara uymakla yukumludur[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Unity'e
Bir insanın kedi yemesi bir çok toplumda hoş karşılanmaz ve yasaktır. Kimsede bir sapkınlığı yoksa sokakta kediyi kesip yemez. Fedaykinin, "kendi doğrularım kanunlardan üstün gelir, eğer çakışırlarsa hesabını sorarlar" mantığı cesur bir felsefe. Ben o kadar cesur değilim ancak kanunların altında kendime görede bir tüzüğüm mevcuttur. Doğrularımın ve yanlışlarımın belli olduğu, kanunda yazmayan şeylerin muhasebesini yaptığım ve ona göre yaşadığım bir tüzük. Ancak ne zaman ki normal yaşama koşulları biter bende iç güdüsel olarak sıkıyönetim kanunlarına geçerim. Yani birine yumruk atmak kanuna aykırıdır ama insanın gözü dönerse atar. Kedi yemek kanuna aykırıdır ama açlıktan gözü dönerse yer, gibi şeyler. Bunları yapmak insanca yaşamamak demek değildir. Her insanın zor durumlarda davranışı aşağı yukarı aynı noktaya gelir fark sadece bu davranışları ne zaman sergileyeceğidir. Atıyorum norveçli adam 3 gün aç kalmış kedi yemiş, ben 5 gün kalınca dayanamaz yerdim belki, başkalarının yerine atıp tutmam ama senin de o kediyi yiyeceğinden hiç şüphem yok, tek soru Ne zaman yiyeceğin...[hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

SMOKE 'a,

kisi kendi ic dogrulari lehine icinde bulundugu toplumun kanunlarini gozardi ediyorsa bu cesurluk degil uyumsuzluktur. bu kisinin goc edip kendine yeni bir toplum kurmasi gerekir. kimse birbirinin icsel dogrulari dogrultusunda yasamak zorunda degil.

daha once de dedigim gibi bir kisinin ozunde yatan nitelik hayati tehlikenin soz konusu oldugu sartlarda ortaya cikar. boyle durumlarda bir insan digerleri ugruna birseyler yapabilmek icin kendini feda etmeyi secebilirken baska biri digerlerinin hakkina hatta canina tecavuz etmeyi secebilir. her insan bu skalanin iki ucu arasinda bir yerdedir. norvecli denyonun durumunda soyle soyleyebiliriz ki bu sahis kendi hayati sozkonusu oldugunda toplumun ve toplumda oldugu surece kendisinin de kabullendigi herhangi bir moral degeri cignemekten sakinmayacaktir. bu da onun yeridir.

benim adima filanca ya da falanca seyden senin emin olman diye bir sey soz konusu olamaz, cunku sen sensin ben de benim. yok eger oyle degilse ben de senin parasiz kaldiginda hirsizlik yapacagindan emin olayim madem ? kedi yiyecegime kafaustu bir yerden atlarim.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

iyide bazı şeyler vardır kendin dahi tahmin edemezsin nasıl davranacağını şu anda kolay gelir belki kafa üstü atlarım demek ama o durumları daha önce hiç yaşamadığın için bilemezsin... Bildiğini iddia edersende yalan söylemiş olursun. Buda toplumumuzda suç teşkil eder :]

Sonuçta senin ısrarla anlamak istemediğin nokta anormal bir koşulda insan davranışlarının mantık aramadığıdır. Eğer arasaydı bugün cinnet geçirip ailesini öldüren iyi insanlar, çok zor koşulda kalıp bir birlerini yiyen insanlar olmazdı. Seni kedi yiyeceğine kafa üstü atlatan şey mantığın ama yaşama iç güdün mantığının üstüne çıktığı zamanlarda olabilir. İnatla anlamak istemediğin nokta budur bence.[hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...