Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marka giyememe takıntısı(Psikolojik)

SbNN

Öne çıkan mesajlar

Bu bende 2-3 sene önce başladı örneğin timberland marka botu etrafımdaki bazı şahısların alabilme imkanı olmadığı için giymemiştim.Yani şöyle ayıp oluyor onlara diye düşünüyorum.
Alma imkanları olmadığı için.Şimdi ise bir bot almayı düşünüyorum sınıfta bazı kişiler giyiyor bu tür botlar ama yine ben karar veremiyorum.Giysem mi giymesem mi?Ama başka şeylerde olmuyor örneğin tommy hilfiger tişört,nike spor ayakkabı,diesel saat vs vs vs Niyedir yaa???[hline][imzanız gözü rahatsız ediyor/karakedi]
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe bu olay benim bi arkadaştada var. Bi çanta aldı geçen, aldığı yer de sirkeci. Çantanın markasını hatırlamıyorumda bu uzakdoğudan gelenlerden bitanesi. Öle tanındık bi marka olmamasına rağmen çantayı alır almaz koca plastik etiketini söktü, etiket dikişli fln olunca rezalet bi görüntü çıktı ortaya ama eleman böle mutlu oluyor :)[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Adaxe Wiabolih of Eclipse, Rifleman/CH
Liga Sonega of Bloodfin, Weaponsmith/Architecth
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel bir şey bence. takıntı deme bence buna. Bu cevrendeki kişilere duyduğun saygıdan kaynaklanır. Bu davranışından dolayı seni ne yapıyorum ;

Alkışlıyorum[hline]Kibir En Sevdiğim Günahtır....
Othranx, 28 October 2003 17:45 tarihinde demiş ki: Helikopter Nasıl Uçar ?
Sosyal ağlarda paylaş

Tmam da saygı biyere kadar yani aldığım şeyi saygıdan dolayı giyemeyecek miyim[hline]Her nekadar cimbomu inönüde yenemediysek bile rövanşı unutmayalım bekleyin 80 bin gsli futbol mabedinizde size bir güzel ko*mamıza tam olarak 3 ay kaldı...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 01 November 2003 14:43 tarihinde demiş ki:
said:
amarcord, 01 November 2003 14:34 tarihinde demiş ki:
Güzel bir şey bence. takıntı deme bence buna. Bu cevrendeki kişilere duyduğun saygıdan kaynaklanır. Bu davranışından dolayı seni ne yapıyorum ;

Alkışlıyorum

bu ne bicim bir dusunce ya abi onlar alamior tamam kotu bisi belki ama ben'İm canim barbour giymek istiyor insanlar alamior yazik onlara diye giymicem mi abi o zmn sen'in su anda yedigin yemegi yiyemenler veya ustundeki 2 parca quiksilver zart zurtun dukkaninin onunden gecemeyenlerde var sacma sacma dusunme abi cibildak cikcan o zmn ac gezicen cunku ac gezen ciplak gezenlerde var tobe estafulah ..[hline] Devlete baş,eve ekmek aş bulunamadiginda ; işte o zaman başlar Kabadayilarin Dunyasi

Eeee tabi buda bir düşünce. Yorumun icin saol Lol' ita :)[hline]Kibir En Sevdiğim Günahtır....
Sosyal ağlarda paylaş

bone'a katılıyorum da istisnalar oluyor: Mont alacaksın diyelim, adamlar montu öyle bir yapmışlarki sırtında ya da yakasında mutlaka markayı belirten bir simge oluyor. Söküp atamıyorsun, giyiyorsun efendi efendi. Ortama girip "baaak benim barbourım vaaar , balina derisinden yapılmış bak içime de Tomiiii giydim " diye gösteriş yapmadıktan sonra istediğin markayı, istediğin giysiyi giy. Giysi adı üstünde giyinmek, insan vücudunu çevre şartlarından korumak içindir. Karizmama +1 yazılcak diye giysi giyilmez. Ama güzel giyinmek, görünüşünü temiz tutmak da bir yerde kendine verdiğin değerin simgesidir... Aşırıya kaçmamak lazım! bahariyede giydiğiyle imaj yapmaya çalışan onlarca insan var, öldüresim geliyor[hline]Hergele Nejat arsız karısını keserle rendeledi
Sosyal ağlarda paylaş

ehühe.. ama bu marka giyememe takıntısı bence komunüzme doğru bir gidiş gibi geliyor. Eşitlik. O giyemiyorsa bende giyemem. :P

Saka bir yana bu kiyafet olayinn konusuldugu her topicte söylediğim gibi

''Nice kıyafet gördüm içinde adam yok. Nice adam gördüm üzerine kıyafet yok''

-Mevlana-[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına bende karşıyım

Her şey forum için! Her şey forum için!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 01 November 2003 14:43 tarihinde demiş ki:
o zmn sen'in su anda yedigin yemegi yiyemenler veya ustundeki 2 parca quiksilver zart zurtun dukkaninin onunden gecemeyenlerde var sacma sacma dusunme abi cibildak cikcan o zmn ac gezicen cunku ac gezen ciplak gezenlerde var tobe estafulah ..

+1

[Bu mesaj Salieri tarafından 01 November 2003 15:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
amarcord, 01 November 2003 15:05 tarihinde demiş ki:
neye +1 lem. öle herşeye +1 felam aman ha!! Allah muhafaza adamı cizerler. ona göre :)[hline]Kibir En Sevdiğim Günahtır....

LoL +1 işte..adamın düşüncesi hoşuma gitti abi o zaman çıplak ve aç dolaşın..
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada quote yaptığım yere dikkatinizi çekmek istiyorum..belki canım barbour giymek istio kısmına değil..o zaman yicek yemek giycek elbise bulamayanlarda var aç ve çıplak gezin kısmına quote yaptım..

yannış anlaşılmasın yane aldığım şeyin üzeerinde ki marka değil hoşuma gitmesi önemlidir benim için..
Sosyal ağlarda paylaş

Peki ya buffalo???(Onun fiyatıda sizce çok mu astronomik?Cat ten daha ucuz...[hline]Her nekadar cimbomu inönüde yenemediysek bile rövanşı unutmayalım bekleyin 80 bin gsli futbol mabedinizde size bir güzel ko*mamıza tam olarak 3 ay kaldı...

[Bu mesaj _NoelBaba_ tarafından 01 November 2003 15:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ulen ben nokta koymamışmıydım konuya?

Neyse madem öyle işte böyle...Valla genelde toptancilar falan da kiyafet almak için iyi yerler oluyor.[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri

Sosyal ağlarda paylaş

Birde unutmadan anarşizm yaratalım diyen arkadaşa anarşizmin ne olduğunu ögrenmesini tavsiye ediyorum. Anarşizm bir yönetim şekilidir...

Konuyu kapattırmazsanız böyle olur.[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri

Sosyal ağlarda paylaş

said:
_NoelBaba_, 01 November 2003 15:17 tarihinde demiş ki:
Peki ya buffalo???(Onun fiyatıda sizce çok mu astronomik?Cat ten daha ucuz

Şimdi şöyle bi durum var biz; bir markayı üretimlerini beğendiğim(n,z,dikleri) için giyeriz(n,z,ler). ama öyle duruma geldik ki insanlar için marka kişinin kişiliğinden önemli oldu bu bunu giyiyo böyledir, bu marjin giyinmiş böyledir vb.(ha bende yokmu bende de var :)) toplumda yer edinmiş bazı markalar var
bunlardan biri buffalodur; bir buffalo giymiş kişiye karşımı ön yargılı oluruz yoksa catli bir vatandaş için mi?

barbır irenç kokar niye giyilir.. bir kaç marka gerçekten bi boka benzemesede giyilio.. ha güzel olanları yok mu var ama neden o kadar para veriyim ki daha güzelini az fiyata bulma imkanım varken..

Fakat biz o tür markalardan giyinmiş şahısları görünce onlar gözümüzde -10 charisma alıosa onlar gibi giyinenlerin gözünde de +5 alıyorlardır.. onların istediği de bu zaten..

Noelbabacım zaten seni bu kadar düşündürcek kadarsa arkadaşlığın sınıftakilerle(iyi birşey bu), istediğini giy onlarla aran bozulmaz bence, seni sen olduğun için seviolardır, bazı şeyleri giymediğin için değil..[hline]Estel_Anorien, 26 June 2003 20:31 tarihinde demiş ki:
hayatinizi hep hayatinizin son saatindeymişçesine yaşayin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...