Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

A Natural Disaster - Ilk Izlenim

Volfied

Öne çıkan mesajlar

Albumu sabah full indirdim (yani indirmem bitti)
10 sarkidan olusuyor, Anathema nin yeni albunm bu arada bilmeyenler icin soyliyim.

Hayatimin grubu dedigim Anathema'nin beni hayal kirikligina ugrattigi bir album oldu AMa gene de o kadar uzulmedim, cunku A Fine Day to Exit den sonra Anathema demisti ki biz alternatif e kayiyoz, doom metal beklemeyin, ve hatta bi Eternity bi Judgement beklemeyin bizden demislerdi.

Artilarini yaziyim:
Sarkilar gene Anathema iceriyor, normal olarak, bir duygu seli var icinde.
Ehem, artilari bu kadar desem, hatirladikca yazarim :)

Eksileri:
-10 sarki, sarkilarin bazilari cok bos, 10 dk lik bi sarki var, afedersiniz bos bir gitar ve bateri tekrari olmus. Violence da tam boole artik gaz olsun yeter bu kadar tom vurdugu diyip fragile dreams gibi bir giris bekliyorsunuz, naha, fade out oluyo, piyano giriyo bi tane, ve zombi halde dinliyorsunuz
-Sozler
Afedersiniz, toplam soz sayisi, Eternity de ki iki sarki kadar edemeyecek degerde. Yani ben kassam daha guzel sozler yazabilirim belki, ve cok tekrar var.
-Performans
Grup uyelerini hissetmiyorum hic bi sarkida,
bir One Last Goodbye dinlerken baterideki tinidan tutun, gitarin sesine, vokalin sesine kadar 3 kardeste de bir duygu duyabilirsiniz. Bu albume kendilerini vermemisler. Isteseler cok daha guzel yapabilirlerdi.

Genel olarak notlayayim:
Sozler: 7/10
Muzik: 8/10
Hayalkirikligi: 5/10 (O kadar uzulmedim, cunku Anathema farkettirmisti biz fanlarina alternatife kaydiklarini)
Sonuc:
Bence Anathema vazgecmeli bu alternatif sevdasindan (album son derecee Radiohead e benziyo, ne derlerse desinler) ve tekrar kendilerini bi iki seneligine studyoya kapatip, 3 kardes kafa kafaya verip, gerekirse gene kemanlar kadin vokaller bulup bol bol
soyle eternity gibi bir album cikarmali, ki agiz tadiyla anathema olmedi diyebilelim...

Cok uzuldum, cok...
*!Eternity albumunu koyar*[hline]Var var var.
-A Khajiiti Saying
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamlar ne kadar güzel lyric yazsa bizi tatmin edemez ki artık, geçmişteki albümlerinde bütün duygularımızı sömürdüler direk olağanüstü lyriclerle, artık ne yazsalar boş gelir yani bize.
söylenecek, yazılacak söz kalmadı hehe
are you there var bende sadece a natural disaster albümünden gayet güzel, tabi diğer şarkıları dinlemediğim için albüm hakkında bi yorum yapamıcam.
kazaa'da çıkmaya başladıysa diğer şarkıları çekiim bende hemen.[hline]Give me patience to accept the things i can not change,
Give me courage to do the things i can do,
Protect my mind to know the difference between them.
Sosyal ağlarda paylaş

BU arada, Anathema nin bir kac roportajinda giderek kotulestiklerine ve metali biraktiklarina dair soylentiler ilgisindeki sorulara cevaplari:
-Biz her albumde kendimizi gelistirmeye calisiyoruz, ve bu ise metal olarak baslasak da cok degistik, hardcore fanlarimiz istediklerini soyleyebilirler, bizim asil kisiligimiz bu...
gibi bi laf

eternity judgement belki bi daa olmaz
ama anathema hala pek cok gruba gore iyi, gene de zorlammislar kendilerini
ve iyilesme deidkleri buysa ben onlari kotu seviyorum :)[hline]Var var var.
-A Khajiiti Saying
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...