Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sihirli soru ehu

jankis

Öne çıkan mesajlar

said:
eldar, 26 October 2003 22:14 tarihinde demiş ki:
deneme suretiyle diyo soruda deneme ve mantık yurutme suretiyle demiyo
o yuzden adam anahtarları tek tek deniyo ilk denemde bulsa sıfır deneme yaptı diyemicektik sonucta 5 deneme yapıyo 5. si basarılı oluyor.

Hey yavrum bee adamımsın :) işte 2 saattir demeye çalıştığım şey.[hline]"Üzgünüm dostum ama, sana tutkuyla bağlananlar bir gün seni terk edecekler. Çünkü onlar sana değil, kendi tutkularına tapıyorlar yalnızca. Bir gün gelecek, o tutkuları başka bir tanrıça bulacak. Senden daha güzel, daha güçlü, daha yüce bir tanrıça ! İşte o zaman sen unutulacaksın. Kendini onların öğütleriyle var ettiğin için de, unutulduğun zaman yok olup gideceksin."
Sosyal ağlarda paylaş

abi anlamıosunuz
ilk denemede bulsa 1 deneme olucaktı

ama 5. de denemesine gerek yokh
chunku bilio adam onun olduğunu..
farklı sheyler..

Abi
Bakın, evinizin bi anahtarı kayboldu bashkası alır eve girer die korktuğunuzdan kilidi deiştirdiniz.

Yeni anahtarınızla eve geldiniz kapıyı acıcaksınz daha önce hich o kilidi bu anahtarla achmadınıs.
Simdi, elinizdeki anahtarın o kilide ait olduğunu biliosunuz chunku size o kilidin anahtarı olarak onu verdiler.
Sizin o anahtarın doru olduunu anlamak için sokup denemenize gerekh yok..
ztn biliosunuz..

Aynı shey abi 4 anahtarı denedikten sonra
5. nin o kilidin anahtarı olduğunu adı gibi bilmeyen-anlamayan maldır ztn :Pp
denemesine gerek yokh *Bulması* için o anahtarın o kilide ait olduğunu..
Kilidi açmıycak abi sadece Bulucak..
şöle düşünün
o adam gidip başkasının önüne atıcak anahtarları sırasıyla shu anahtar shu kilidin die..

Bunu için 5. yi sokmasına gerek yok kilide.

chok uzun oldu karışık, anlamsız hatta garip-aptalca bi yazı olabilir kafam karmakarışık ztn kusura bakmayın :PP
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi en fazla dediği için adamın son derece şansız olduğunu varsayarak yapıoruz ki
ilk deneme:
1.yi denedi bulamadı
2.yi denedi bulamadı
3.yü denedi bulamadı
4.yü denedi bulamadı
ee noldu 5. kapı olduğunu anladı. anahtarı sokmasna gerek yok. yani 5 ihtimal varken bile en fazla 4 denemede bulabilir.

bundan bir çıkararak yaparsak
4+3+2+1= 10[hline]I wish you were rain, then i could go out and drown myself in you!
Sosyal ağlarda paylaş

Metboy madem öyle 1 i de saymayacaksın ! Son 1 anahtar ve 1 bulamadığıo delik kalıyor. Onu da "denemez" ?[hline]"Üzgünüm dostum ama, sana tutkuyla bağlananlar bir gün seni terk edecekler. Çünkü onlar sana değil, kendi tutkularına tapıyorlar yalnızca. Bir gün gelecek, o tutkuları başka bir tanrıça bulacak. Senden daha güzel, daha güçlü, daha yüce bir tanrıça ! İşte o zaman sen unutulacaksın. Kendini onların öğütleriyle var ettiğin için de, unutulduğun zaman yok olup gideceksin."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Deep-Night, 26 October 2003 22:42 tarihinde demiş ki:
Metboy madem öyle 1 i de saymayacaksın ! Son 1 anahtar ve 1 bulamadığıo delik kalıyor. Onu da "denemez" ?[hline]"Üzgünüm dostum ama, sana tutkuyla bağlananlar bir gün seni terk edecekler. Çünkü onlar sana değil, kendi tutkularına tapıyorlar yalnızca. Bir gün gelecek, o tutkuları başka bir tanrıça bulacak. Senden daha güzel, daha güçlü, daha yüce bir tanrıça ! İşte o zaman sen unutulacaksın. Kendini onların öğütleriyle var ettiğin için de, unutulduğun zaman yok olup gideceksin."

töbe töbeeee
abi o 1 son anahtar için değil ki ..
4.anahtar için !

4+3+2+1 diyoruz.
say bakim burda kaç adet anahtar var !? 4 di mi :)
heh .. 5.sini saymıyorum zaten
1 de şurdan geliyo, son 2 kilit kaldığında sen gene en fazla 1 deneme yapmaz mısın
heh o işte

kalem-kağıtla şunu adam gibi çözüp burda itiraz etseniz olmaz mı ?![hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
i have a wife and children, eat them."
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 26 October 2003 22:39 tarihinde demiş ki:
sonuncusu deneme sayilmaz. zaten sonuncu anahtar icin tek secenek oldugundan anahtarin oraya ait oldugu belli. soruda belirtilmemis. soru eksik. iptal edilsin.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com

tamam iyi haklısın söylediğin iki cümle çok doğru
ama o cümleler sorunun iptal edilmesi gerekliliğini oluşturmuyo arkadaşım ..
sadece cevabı bulduruyo sana[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infeqted, 26 October 2003 22:51 tarihinde demiş ki:
sonuncsonuncyu denemez 4 3 2 9 kerede[hline]

sonuncu değil o ..
4.
5.yi denemediği için 4 3 2 1 yani 10 kerede oluyo[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

Evet sizin sonuncuyu denemez mantığıyla 4 + 3 + 2 oluyor = 9

Yani ilk turda 1. kilit değil 2. değil 3. değil 4. değilse 5 der. Burda 5. yi saymadığın gibi 4 kilidin yerini bulunca sonuncusun u da saymıyacaksın. 9 olacak o zaman.[hline]"Üzgünüm dostum ama, sana tutkuyla bağlananlar bir gün seni terk edecekler. Çünkü onlar sana değil, kendi tutkularına tapıyorlar yalnızca. Bir gün gelecek, o tutkuları başka bir tanrıça bulacak. Senden daha güzel, daha güçlü, daha yüce bir tanrıça ! İşte o zaman sen unutulacaksın. Kendini onların öğütleriyle var ettiğin için de, unutulduğun zaman yok olup gideceksin."
Sosyal ağlarda paylaş

Abi en sondaki +1 nedir sen değilmisin 1 deneme diye birşey olmaz zaten 1 deneme yapacak pozisyondaysa onun o kilit olduğunu bilir diyen ??[hline]"Üzgünüm dostum ama, sana tutkuyla bağlananlar bir gün seni terk edecekler. Çünkü onlar sana değil, kendi tutkularına tapıyorlar yalnızca. Bir gün gelecek, o tutkuları başka bir tanrıça bulacak. Senden daha güzel, daha güçlü, daha yüce bir tanrıça ! İşte o zaman sen unutulacaksın. Kendini onların öğütleriyle var ettiğin için de, unutulduğun zaman yok olup gideceksin."
Sosyal ağlarda paylaş

hee kaldın tabi öle haklıyım.[hline]"Üzgünüm dostum ama, sana tutkuyla bağlananlar bir gün seni terk edecekler. Çünkü onlar sana değil, kendi tutkularına tapıyorlar yalnızca. Bir gün gelecek, o tutkuları başka bir tanrıça bulacak. Senden daha güzel, daha güçlü, daha yüce bir tanrıça ! İşte o zaman sen unutulacaksın. Kendini onların öğütleriyle var ettiğin için de, unutulduğun zaman yok olup gideceksin."
Sosyal ağlarda paylaş

bak abi aşama aşama anlatıyorum

5 anahtar ve 5 kilidin var ..
1 anahtarla 1 kilit için 4 kere denedin buldun tamam mı (elde var 4 deneme)

4 anahtar ve 4 kilit kaldı ..
yine aynı şeyi yaptın (4+3 elde var 7 deneme)

şimdi kaldı 3 anahtar ve 3 kilidin
yine yaptın denemeni (4+3+2 elde var 9 deneme

heh tam şu an 2 anahtar ve 2 kilidin var.
şimdi bi anahtarı alıp 1 deneme yapman gerekiyo ki doğru kilidi bulabilesin
işte o 1 de bu aşamadan geliyo

zaten en sonuncusuna gerek kalmıyo
yani o 1, 4.kilit için son kilit için değil[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

1. sini 2 de denerse 3 de deneme şansı olmayacağı için 5. siyle birlikte denemesel düzlemde birlik oluştururlar ve bu sayede ben 2. sini denememiş olsaydım 4. yü denemek le kalmayıp bulurdum sonuç olarak 2=3 den 1.deneme = değildir 5.ye 5.= değildir deneme bölece paradoksal denklem üzerinden cevap 10
Sosyal ağlarda paylaş

hayır.[hline]"Üzgünüm dostum ama, sana tutkuyla bağlananlar bir gün seni terk edecekler. Çünkü onlar sana değil, kendi tutkularına tapıyorlar yalnızca. Bir gün gelecek, o tutkuları başka bir tanrıça bulacak. Senden daha güzel, daha güçlü, daha yüce bir tanrıça ! İşte o zaman sen unutulacaksın. Kendini onların öğütleriyle var ettiğin için de, unutulduğun zaman yok olup gideceksin."
Sosyal ağlarda paylaş

hayır.[hline]"Üzgünüm dostum ama, sana tutkuyla bağlananlar bir gün seni terk edecekler. Çünkü onlar sana değil, kendi tutkularına tapıyorlar yalnızca. Bir gün gelecek, o tutkuları başka bir tanrıça bulacak. Senden daha güzel, daha güçlü, daha yüce bir tanrıça ! İşte o zaman sen unutulacaksın. Kendini onların öğütleriyle var ettiğin için de, unutulduğun zaman yok olup gideceksin."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...