Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

duyarlılık duyarlılık az da olsa duyarlılık

irin

Öne çıkan mesajlar

taksimden karaköye inan o guzide yokustan iniorduk ki mor saclı bi ablam cıglık cıglıga kurtarın su kediyii die bagırmaya basladı...kediciğin kafası bir dardanel konserve kutusuna sıkısmıstı ve hayvan can havliyle kacıordu..hiç bişi gormediği için saga sola carpıyordu...hayvanı tutmak da oldukca zor oldu,hiç bişi gormediğinden rastgele penceler savuruodu.neyse en sonunda mor saclı ablayla bir dirhem bir cekirdek giyinmiş bir abi kediyi yakalayıp kurtardılar...hayvan kafasından konserve kutusu cıkmamıscasına deli hareketlerle gozden kayboldu...

acıkcası şişeleri agzı acık cope atmamam gerektiğini biliordum.(kusları gagası sıkısıp,aclıktan ölmesinler diye) ama konserve inanın aklıma gelmezdi ama bundan sonra aklımdan cıkmayacak gibi,sizlerinde aklında bulunsun istedim...
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bi kere kafasını poşete sokmuş (ama ön ayaklar dışarıda) deli gibi daireler çizen bi kedi görmüştüm.. çok komikti ^_^

asıl doğru olacak şey, çöplerin sadece belli saatlerde alınması ve evsel çöplerin ulu orta açıkta bırakıldığı çöp konteynerlerinin sadece o saatlerde çöp kamyonları gelene kadar sokakta kalması gibi zor bişi olacaktır.

böyle dışarıda evsel çöp olmaz, çöpünüzü karıştıran adamlar olmaz, çöpten falan beslenen sokak kedileri ve köpekler de olmaz (evet sokakta habire hayvan olmasına feci gıcığım.)

he tabi yapması zor, dolayısı ile bööle uygulama hayatta olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

bende cam kapagı kapatılabılır ancak atan vatandas tarafından kapatılmamıs bı kavanoza kafasını sokan daha soora cıkarmak ıcın saga sola kafayı sallarken kavanozu kırıp ama dıp kısmını,hatta kapagın kapatıldıgı yerınde sıvrı svrı uclarla hayvanın bogaz ve ense kısmına gırdıgını gordukten soora tuylerım dıken dıken olmustu..ama veterıne uyutarak fılan camı kırmıs hayvanı kurtarmıstı..fakat o cok kotu bır goruntu ıdı..hıc unutmııcam bıraz daha dıkkatlı olmak lazım ha tabı hayvan bu gıder copten bulur belkı yıne de ama atarken cope atmak hatta posetlerle atmak lazım..taa olayın basına donersek ayrı renklı kutularla cop bırıktırme sıstemımız olması lazım..
--saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Sokakta yaşayan hayvanları kısırlaştırarak, bir bakıma soykırıma gitsek (bu kelime biraz ağır gibi, ancak kastettiğim yaşayanları öldürmek değil) daha mantıklı bir iş yapmış oluruz,

konserveyide istediimiz gibi atarız.

Diğer bi çözümde, daha kalın plastik çöp torbaları, kedilerin yırtamadığını? söylüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...