Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kirk'ün Sololarındaki Harmonik Tarzı sesler..

sadbutTrue

Öne çıkan mesajlar

Kirk Hammettın sololarını herkes bilir ovmeye gerek yok :) fakat anlamadıgım birkaç ses var ki harmonik oldugunu bıldıgım ama nasıl yapıldıgını bılmedıgım sesler bunlar.. Mesela Master of Puppets da Kick Some Ass dedıkten sonra soloya gırıyor bıraz attıktan sonra arada sanki bend yaparmış gibi 6 kere nota basıyor ve gitarı konuştururmuş gibi ses cıkıyor..Bunun nasıl yapıldıgını ve teknigini bilen bir arkadaşımız yardımcı olabılır mı??[hline]I'm your truth telling lies
I'm your reason alibies
I'm inside open your eyes
I'm you sad but true
Sosyal ağlarda paylaş

Yok denedım olmuyor, o ses cıkmıyor sınır oldum.Tremolo kullanmıo dumduz bend yapıo vıdeosu var live ama o sesın nası cıktıgını ne yaptıgını goremıosun..Neyse dur ben kirk e bı tel acıym bari meşgul etmiim dedim ama ondan ogrencez artık :P :)[hline]Then they summoned me over to join in with them. To the dance of the dead
In to the circle of fire I followed them. In to the middle I was led
Sosyal ağlarda paylaş

solo başlıo da ılk kısım bitermiş gibi oluyor yani sanki biten bi kısım varmış gibi geliyor, ve ardından da daha ince bı notadan o sesı cıkarıyor yani solonun başından bahsetmıorum..Bende de aynı neckten war cıkmıor cıkmıor cıkmıor :)[hline]Then they summoned me over to join in with them. To the dance of the dead
In to the circle of fire I followed them. In to the middle I was led
Sosyal ağlarda paylaş

tremolo kullaniyo, ama o tiz sesi cikartan tremolo degil, telise vurus seklin, penayi oyle bir tutucanki bas parmaginin yan tarafi disari cikik halde olucak, once pena tele degdikden sonra hemen artindan parmaginla surtmus olucaksin, o zaman pinch denilen olayi yapmis olup o tur tiz tonalara ulasabiliriniz.

basdada degidim gibi tremolo kesinlikle kullaniyor, o sirf bendle olucak degil, kesin titretiyor tremolo barini biraz.[hline]Best trick the Devil ever played....was convincing the world he didn't exist.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...