Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bayan finansçılar/ekonomistler gün yaparsa neler olur?

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

*Yapacakları günün adı "Bono günü" "Hisse günü" "Tahvil günü" gibi hoş isimler olabilir.
*Çay yoktur sadece filitre kahve yapılır.
*Günü yapan bayan hiiiç kekmiş börekmiş uğraşmaz ya çin yemeği getirtir ya da hazır kek alır.
*Sürpriz bonolar, tahviller, hisseler; bu çin yemeği ya da hazır keklerin içinden çıkar.
*Hafta içinde İMKB de yapılacak olan spekülasyonları (dedikoduları) bir güzel konuşurlar.
Misal;
-Ay duydunmu Esat Holdingin borçları gelecek 3 sene için uzatılacakmış.
-Yaa peki sen biliyormusun Hede Hödö Holding de bir kaç hafta içinde halka açılacakmış
-Onlarda bi şey mi canım? Bilmemne Şirketler Grubunun başına Ahmet beyin oğlu değil sendikacı Genelmüdür Leklek Bey geçecekmiş.
-Aaaa!!!
-Yaaaa...

*Filitre kahve fallarına bakılır(!) gelecek yatırımlar bu fallara göre yapılır (ve nasıl oluyorsa tutar!)

-Şekerim 3 vakte kadar Fasafiso hisseleri tavan yapacak aman kaçırmayalım. Ayy bak Bilmemne şirketinin üstüde köpek çıkmış hemen elden çıkaralım bunları, üstelik önüne de bir yığın var bak görüyormusun işçi çıkaracaklar o kadar kötü olacaklar yani. Yürkcell'in önünde yol çıkmış bunlar Nivyork Wolsıtriiite açılacak herhalde...

*Eh biraz daha kurcalayacak olursak oyun oynayacak olsalar bu oyunlar da "Holding" "Monopoly" ya da Banker kaçtı" olacaktır.

*Sıra geldi günlerin olmazsa olmazına; göbek havası, şarkı, türkü. Bu olayı da şöyle gerçekleştireceklerini düşünüyorum;

*!Cebimdeee ucu ucuna yetecek bir dolar,
Ve peşimdeee hissedar,
Bir laptop ve bonolar koyuldum yola,
İMKB merhabaa...*

*!Ooooo wallstreet wallstreet,
Ooooo çuvalları doldur git,
Vereyim sana bir hisse iki bono,
Sorarım sana spekülatör kimdir o?*

BabacumMostors © 1984-2003[hline]Ve sen ben, değirmenlere karşı
Bile bile, birer yenik savaşçı
Akarız, derler gibi denizlere
Belkide, en güzeli böyle
Sosyal ağlarda paylaş

Zuzuuzuzuzz
tam olmus ha. :D[hline]Infernal_Reborn, 07 October 2003 17:28 tarihinde demiş ki :
bi garip hissediyorum walla kendimi
ne hayvani cazibem warmış yauw

turk frp yazarlarinin birle$tigi dunya
Hic bitmeyen Efsaneler (burasi)
(olurya bir aksilik olmadi burasi)
Grim Fandango Turkish Fan Club
Kilicim ve ben ve kullanim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...