Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2008

Aragorn

Öne çıkan mesajlar

cm 01/02 de beşiktaşla 5 sezon şampiyon oldum üstüste, 2 tane türkiye kupası, 2 tanje şampiyonlar ligi kupası, bi tanede uefa kupası aldım bu 5 sezonda :P
fm de denesene bunları hehe
/bide fm 2007 daha kolaydı sanki 2008den. 2007de de beşiktaşla iş yapıyodum. mesela mascheranoyu alıyodum, 2-3 sezon sonra chealseye satıyodum 60m dolara falan. aynı şekilde carvalhoyu alıyodum aynı şekilde satıyodum milyonlarca dolara :)
fm2008de böyle adamlar bulamadım ben. ilerde klübü zengin edicek genç yetenekler lazım hehe. bide finansal feeder olayı daha fena işliyodu 2007 de. bi kaç sezon sonra 3 tane falan finansal feederın oluyodu, merchandisingden parayı vuruyodun.
/ha ayrıca 01/02 de o yaptıklarımı 2 günde yaptım, fm2008 de o kadar zamanda en çok 2 sezon bitirirdim herhalde çok hızlı gidersem :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben dediklerini fm 2005 te yapmıştım sanırsam. youla filan vardı ya. onda sanırsam. berbatov u almıştım free- ilhan ile tüm kupları aldırmıştı bana.

pletikosa

hübschman - toraman - biri (hatırlamıyorum)

yasin karaça- matuzalem- sergen(emre bel.) - üzülmez (şaş)

youla- berbatov- i.mansız

hasan şaş 8 ile sezonu kapatmıştı. :(

ben eski cm4 atalanta ss imi koyucam bir ara buraya. ne oyuncular keşfetmiştim. cm 4 filanda güzeldi ya
Sosyal ağlarda paylaş

yeni öğrendiğim birşeyi türkçeye çevirip size de öğreteyim dedim bilmeyenler vardır belki diyerek..
oyuncularımız yuvarlaklar halinde gözükmesini pek sevmiyorsak birileri oturup 2-3 tane değişik grafik yapmış..önce onların nasıl gözüktüğünü göstereyim sonra da nasıl yapıldığını tarif edeyim..

ss 1

http://i6.tinypic.com/8f00nyh.jpg

ss 2

http://i16.tinypic.com/6yejupd.jpg

ss 3

http://i10.tinypic.com/871rpsh.jpg

beğendiysek burdan da indiriyoruz rar dosyamızı :

click!

http://www.sendspace.com/file/bgowxy

Şimdi nasıl yapıldığını tarif edeyim :

1.Eğer FM08'iniz açıksa kapayın.Aşağıda verdiğim şekilde klasörleri oluşturuyoruz :

a.Eğer normal skin'i kullanıyorsanız : My DocumentsSports InteractiveFootball Manager 2008graphicspitchiconskit

b.Custom,sağdan soldan beğenip aldığınız bir skini kullanıyorsanız : My DocumentsSports InteractiveFootball Manager 2008skinsgraphicspitchiconskits

DİKKAT
Belki gözünüzden kaçabilir diye söylüyorum default skini kullananlar son klasörü "kit" diye ; custom kullananlar son klasörü "kits" diye oluşturacaklar.

2.İndirdiğimiz rar dosyasında beğendiğimiz 2/3d modellerden birinin klasörüne giriyoruz orda artık Medium,Large,Small isimlerine sahip klasörlerden hangileri varsa alıyoruz yukarda dediğim klasörlerin içine atıyoruz.

3.Şimdi FM08'imizi başlatıyoruz ama oynumuzu load etmeden ana ekrandan direk Preferences'e gidiyoruz.Display & Sound'a gidiyoruz.USE SKIN CACHE'nin yanındaki tick'i kaldırıyoruz ve ALWAYS Reload Skin'in yanına tick koyuyoruz.Comfirm edip ana ekrandan oyunumuzu Load ediyoruz.Takımımızın kadro ekranında(f3) Assistant Advice'a gelip Get Team Report diyoruz burda yüklediğimiz grafikler gözükmesi gerek.

4.Eğer öyleyse preferences'e gene gidip Use Skin Cache'yi tekrar aktif edip,Reload Skin on comfirm'in de tick'ini kaldırıyoruz (istemezseniz kaldırmayın farketmez).

5.Bazı durumlarda bu 2d ikonlar gözükmüyormuş.Bu durumlarda Preferences'e gidip "User Data Folder" ın doğru klasörü gösterip göstermediğini kontrol edecekmişiz. (C:/My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2008/ )

bukadar.

edik : typo
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bunların dışında asıl güzel bi skin varmı bildiğiniz? Sıkıldım defaulttan. Bide yeni oyun açtım ondan bahsedeyim topic şenlensin :P
Wolves u aldım championshipten. Sezonun son 7-8 maçı falan kala kovuldum :P Denemediğim taktik kalmadı resmen şahanın parodisindeki teknik direktör gibi oldum rakı falan açtım böle :P
Neyse sonra sheff wed. istedi beni onlara gittim, sezon sonu 5 maç falan kalmıştı, süper defansif bi taktikle oynadım o maçları bodoslama oldu biraz hehe. 3-4 beraberlik bide yenilgi aldım. Ama yeni sezona acayip transferlerle girdim. Defansa Brian Mclean ve Wayne Thomas, forvete ise Steven Thompson ve Lee Miller. Bu 2 forveti bedavaya aldım kontratları bitiyodu. Lee Millner özellikle çok iyi. Thompsonda hava toplarını hiç acımıyo indiriyo :)
Hatta üşenmeyip yeni sezonun ilk maçlarınıda koyayım;

Son maçlarda bi salaklık var performans düştü bööle anlamadım hehe.
(yalnız resme bakarken farkettim maçım readingleymiş, ne ara küme düşmüş lan bunlar :P)

Sosyal ağlarda paylaş

Yau saçma bi problem var. Marmaris belediye sporla bi oyun açtım, registration window kapanırken işte son kadroyu istiyo ya senden, tüm oyuncularımı numaralandırıyorum, ama yarısı lne oluyo :L
Anlamadım nedir bu ya saçmalık resmen.
(kadro numaralarını istemeden önce her oyuncuyu lig maçında oynatabiliyorum, registration window kapanınca lne oluyo yarısı :L)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...