Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DeFacto Progress

Miraul

Öne çıkan mesajlar

Jonny aka for invadoriacı

kıskanclıkta bu kadar olsa gerek yaw. Nedir bu cekememezligin insanların senden daha iyi oldugunda egonu tatmin etmek icin millete laf sokup off gece gece ne güldüm demek falanmı acaba?
yoksa aaa adamlar progress yapmıs ben nerdeyimm idemek yoksa hiçbirisi ben hiçbişi beceremedim bari hasetimden çatlıyımmı demek?

Kendini komik durumuna düşürüp insanlara kendini güldürtme gogo invadoria chat for invadoria

en azından elinde insanlara laf atıcak bi yonun olsun bea

[ Mesaj 02 Ekim 2007, Salı - 11:31 tarihinde, go2hell tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

jonywayt demiş ki:
"omg wtf
Unléashéd reload revolation :P

ahahah ne guldum gene yaa
"

Selamlar ben Hilla, eski DeFacto Raid Leader'ı, officerı.
Öncelikle baştan söyleyeyim, tüm bu mesajın icerigi Jonyvayt denilen Invadoria'lı paladin arkadasımız içindir.
Paticik accountum olmadığı için (ne zamandan beri alım yapmadıkları hakkında bi' fikrim yok) arkadaşımın accountu aracılığı ile bir kaç cümle bi' şey yazmak istedim.
Konu zaten çok sapmış onlara girmeyeceğim ama ilk olarak bence kendi konunuzu gidin bi'; başlık açın orda tartışın, bu forumu boşuna kirletmeyin. Unutmayın ki bu forumun eşi benzeri 3 tane var Türk Guild tarihinde, daha da başka olacağını sanmıyorum çünkü diğer Türk guildlerinin durumu ortada ( ozellikle ally )
DeFacto'nun başarısının tartışılmaz olduğunu da bi' yana koyalım, bi' yerlere gelinmiştir başarılı olunmuştur guild dağılır dağılmaz bunlar ayrı şeylerdir, tartışılması gereken şeylerdir belki ama konuyu bu kadar saptırarak forumu 3 sayfa kirletip saçmalamışsınız zaten DeFacto'yla zerre ilişkisi olmadan yazdıklarınızn. Gidin bi forum açın Invadoria Catas Ghaza tartışın biribirinizi yiyin neyse, asıl amacım bunları söylemek değildi bunu bi' kere söyleyeyim..
Asıl amacım Jonywayt denilen şahıs hakkında 1-2 kelime laf etmek:

"omg wtf

ahahah ne guldum gene yaa"

Madde madde gidelim istedim:

1. Arkadaşım neye gülüyorsun, ortada komik bi' şey mi var? Basarılı bi'; guild dağılmış.
2. Ok herkesin düşüncesi kendine, gülmek isteyebilrisin belki güzel. Ama kendi bulunduğun guildin ( ki benim eski guildimdir ) progressi ortada, yapabildikleri ortada, yapamadıkları ortada. Belki senin ömrün boyunca göremeyeceğin bossları kesmiş olan bi' guildin dagılmasının seni neden bu kadar sevindirdiğini eğendirdiğini anlamamak zor değil aslında. Sonuçta sen de kendini bu şekilde tatmin ettin, egonu besledin, "oh be nerdeyse BT ye giriolardı" düşüncesini benimsedin.
3. keşke bunları açıklarken biraz da ingilizcen olsaymış, "unleashed reload" degil "reloaded" , "revolation" degil "revolution"dur onların asılları. Sözlük falan karıştır hiç bilmiosan ne biliim.
4. "ahahah ne guldm gene" hayatını dagılan guildlere bakıp gülmekle falan mı geciriosun sen? "Gene"; nedir abicim, isin gücün yok bizi mi takip ediosun, guildimiz dagılınca gülmeyi meslek mi edindin. Bizi bu kadar takip edicegine kendi guildinin gelisimi, progressi, ileriye nasıl gidebilecegi hakkında biraz fikir yürütsen belki siz de bugun SSC de Vashj falan gidiyordunuz. Ama sizin sorununuz hep başkalarının ne yaptığına bakmak olmuş demek, ya da senin en azından genelleme yapmayayım şimdi.
5. ben eminim ki sadece senin degil birçok türk guildinin hosuna gitmiştir dağılmamız, ben eminimki onlar da senin gibi cook çok gülmüşlerdir, ama onlar en azından "ne güldüm yine dagılmıs reziller" tarzı mesaj atmıyorlar foruma kışkırtıcı. Yani iyi giden guildin dagılması icin dua etmektense kendi progressini düşün, boss kes ona sevin falan ne biliim.
6. yine tekrarlamak istiyorum sevinmek senin hakkındır, git party ver istersen ama gelip de bunu guildin dagıldıgını acıklayan mesajın altına yazıp bizi kıskırtmak istiyorsan, gel bizzat bana anlat derdini.

Sen bi' guildin 3 sene ayakta durmasının basarı oldugunu düsünüyosundur, ben de bi' guildin yeni ne kadar boss gördügünün basarı oldugunu düsünüyorum, arkadaslık dostluk adına da inan bana DeFacto fazlasıyla basarılıydı, hala saglam dostluklar var ve O Lady Vashj kill kadrosunun 25 inin 20 si şu anda bizimle aynı guildde, ve biz yine toparlanacağız sabırla, haftalar sürücek olsa da.

Ve inan Jony sizi progresste yine geçeceğiz cünkü baktığım kadarıyla Invadoria da officer sın ya da class lider'sin sanırım ama aklın fikrin seni progresste aşşalamış guildlerin dagılmasına sevinmek party wermek ve "ahaha gene cok güldüm" demekte. Eger sen Invadoria'da class lidersen ne bileyim önemli biri oldugunu düsünüosan ve o guilde katkın olsun istiyosan, ve bunu cidden -hakettigini düşünüyorsan, o guildin proggresi için çabala bırak böyle olaylarla kendini avutmayı, sevinmeyi :)

herkese saygılar, lüften şu alakasız catas ghaza inva tartısmasını bu topic altında bitirelim

Hilla, Burning Legion - EU

[ Mesaj 02 Ekim 2007, Salı - 12:34 tarihinde, go2hell tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Jonny aka for invadoriacı

kıskanclıkta bu kadar olsa gerek yaw. Nedir bu Çekememezligin insanların senden daha iyi oldugunda egonu tatmin etmek icin millete laf sokup off gece gece ne güldüm demek falanmı acaba? yoksa aaa adamlar progress yapmıs ben nerdeyimm idemek yoksa hiçbirisi ben hiçbişi beceremedim bari hasetimden çatlıyımmı demek?

Kendini komik durumuna düşürüp insanlara kendini güldürtme gogo invadoria chat for invadoria

en azından elinde insanlara laf atıcak bi yonun olsun bea

1-Sen kimsin nesin belli degil beni tanırmısın şüpheli.(altında belirttiğin Rebellion adli nick BL de bulunamıyor)
Muhtemelen yanlıs yazılmıs uyarıyım dedım.
2-Ne kıskanırım nede çekememezligim vardır insanları istedigin herkese sorabilirsin.Beni bilen bilir.
Msg da yazdıgım bır oncekı arkadasların eksıklerını belirtmekti.Dikkatli okursan anlarsın.
3-Adamların progresinle alakalı en ufak bir zedeleyici söz söylemişliğim bulunmamaktadir bk. postlar.
4-oyun için oynamakla oynamak icin oyun arasındakı cizgi inan yapılan progressden daha onemli benim için.

"omg wtf

Madde madde gidelim istedim:

1. Arkadaşım neye gülüyorsun, ortada komik bi' şey mi var? Basarılı bi'; guild dağılmış.

"Arkadaşım ben defacto hakkında 1 tek kelime etmişligim yoktur.Orada belırttıgım yeni kurulan guild hakkındaki dusuncelerim."

2. Ok herkesin düşüncesi kendine, gülmek isteyebilrisin belki güzel. Ama kendi bulunduğun guildin ( ki benim eski guildimdir ) progressi ortada, yapabildikleri ortada, yapamadıkları ortada. Belki senin ömrün boyunca göremeyeceğin bossları kesmiş olan bi' guildin dagılmasının seni neden bu kadar sevindirdiğini eğendirdiğini anlamamak zor değil aslında. Sonuçta sen de kendini bu şekilde tatmin ettin, egonu besledin, "oh be nerdeyse BT ye giriolardı" düşüncesini benimsedin.

"Dedigim gibi yazmış oldugum yeni olusum hakkında olan dusuncelerımden dolayı hiç progress polemiğine girmiyorum.Eski Defacto guildi olarak yapılanlar ortada tabiki taktiri şayen bir olay.ama konu bu değil.Ayrıca boss görmeyi mubah bişey zannediyorsan dort atlı flanda gormedik oturup aglıyalım mı?"

3. keşke bunları açıklarken biraz da ingilizcen olsaymış, "unleashed reload" degil "reloaded" , "revolation" degil "revolution"dur onların asılları. Sözlük falan karıştır hiç bilmiosan ne biliim.

"Zaten ingilizcem olsa su anda bu topicte bu şekilde bir tartısmada olmam ve muhtemelen seni tanımazdım bile.
Ne şekilde yazacagımıda senden ögrenecek egilim.Ayrıca o kelimeler bilerek o şekilde yazıldı,içlerinde kinaye
olması bakımından."

4. "ahahah ne guldm gene" hayatını dagılan guildlere bakıp gülmekle falan mı geciriosun sen? "Gene"; nedir abicim, isin gücün yok bizi mi takip ediosun, guildimiz dagılınca gülmeyi meslek mi edindin. Bizi bu kadar takip edicegine kendi guildinin gelisimi, progressi, ileriye nasıl gidebilecegi hakkında biraz fikir yürütsen belki siz de bugun SSC de Vashj falan gidiyordunuz. Ama sizin sorununuz hep başkalarının ne yaptığına bakmak olmuş demek, ya da senin en azından genelleme yapmayayım şimdi.

"Başkalarının yaprıklarını tabıkı takıp edeceğiz izleyecegiz öğrenecegiz.Evet gene kelimesi için sizi takip etmeme gerek yok boy boy guild kuruldu konuları acılıyorda oradan takip ediyoruz hepberaber guildlerinizi."

5. ben eminim ki sadece senin degil birçok türk guildinin hosuna gitmiştir dağılmamız, ben eminimki onlar da senin gibi cook çok gülmüşlerdir, ama onlar en azından "ne güldüm yine dagılmıs reziller" tarzı mesaj atmıyorlar foruma kışkırtıcı. Yani iyi giden guildin dagılması icin dua etmektense kendi progressini düşün, boss kes ona sevin falan ne biliim.

"Gerçi dediklerin dogru dogru soyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.Guildlerin dagılmasına karsıyım tabıkı ama olusumlar onceden tartılmadan şipşak kuruldugundan dolayı cicim ayları cabuk gecıyor.

6. yine tekrarlamak istiyorum sevinmek senin hakkındır, git party ver istersen ama gelip de bunu guildin dagıldıgını acıklayan mesajın altına yazıp bizi kıskırtmak istiyorsan, gel bizzat bana anlat derdini.

"geffen
üye § 11 Temmuz 2007, Çarşamba - 15:11 [ özel msj ]

--------------------------------------------------------------------------------

hadi bakalım hayırlı olsun. unleashed II olmayın da sonunda.

--------------------------------------------------------------------------------
i am dead and i am pissed "

sizi tanıyan bir arkadasınızın sozlerı bu şeklindeyse zaten benim bir derdim yoktur.Ayrıcada sevinmem için bir neden yoktur.

Sen bi' guildin 3 sene ayakta durmasının basarı oldugunu düsünüyosundur, ben de bi' guildin yeni ne kadar boss gördügünün basarı oldugunu düsünüyorum, arkadaslık dostluk adına da inan bana DeFacto fazlasıyla
basarılıydı, hala saglam dostluklar var ve O Lady Vashj kill kadrosunun 25 inin 20 si şu anda bizimle aynı
guildde, ve biz yine toparlanacağız sabırla, haftalar sürücek olsa da.

"Zaten bu kadar polemik bu kadar tartışma fikir ayrılıklarından kaynaklanmaktadır.Konumuz defacto veya
geride bırakılanlar degıl"

Ve inan Jony sizi progresste yine geçeceğiz cünkü baktığım kadarıyla Invadoria da officer sın ya da
class lider'sin sanırım ama aklın fikrin seni progresste aşşalamış guildlerin dagılmasına sevinmek party wermek ve "ahaha gene cok güldüm" demekte. Eger sen Invadoria'da class lidersen ne bileyim önemli biri oldugunu düsünüosan ve o guilde katkın olsun istiyosan, ve bunu cidden -hakettigini düşünüyorsan, o guildin proggresi için çabala bırak böyle olaylarla kendini avutmayı, sevinmeyi :)

"Kenancım birinle konusurken mazisini bulundugu yeri ogrenip yazı yaz lütfen officer degilim Cl yim
(nasıl ben seni eclips den beri player ve defacto da gm lik yaptıgını biliyorsam.)Buyrun Kenancım istersen illidianı kes ister top on a gir.Bu olay sizin siz oldugunuzu bizimde biz oldugumuzu değiştirmez. Ayrıca aklım fikrim senin sözünle "aşşalamış guildlerin" dagılmasına sevinmek değil yukarıda belirttim.Kimse emek verdigi
şeyin parçalanmasını istemez.Ama genelde parçalayanlar bu duyguyu bilemez.

herkese saygılar, lüften şu alakasız catas ghaza inva tartısmasını bu topic altında bitirelim

Alper bu arada sana bir iki sözüm var. Senin i si bile kalmamış olan guildde kazandıgın real arkadaslıkları su anda bulundugun guılddede yasarsın inşallah.Oga lar devo lar tolgalar ve ismini buraya sıgdıramayacagım diger butun arkadaslar.Her zaman başımın uzerinde yerin var ama bizi tanıştıran bu oluşuma,her ne olursa olsun bu şekilde hitap etme.Çunku hala içerde seni seven ve hatta raidlerine çagıracak kadar sayan çok insan var.

Lütfen konuyu burada kapatalım. Çunku bu şekilde bu kadar uzun yaşanan polemiklere karşı çekişmelere işimden dolayı yeterince boş vakit ayıramıyorum.İsteyen istedigi şekilde düşünebilir.Birine komik gelebilir birine genemi dagıldılar yazık oldu diyebilir.Burası ozgür bir platform yazdıgım postun uzerınden 10 gun gecmıs konu hortladı.Ayrıca Kenanında dediği gibi catas ghaza inva tartışması yeri değil ya bitirelim elbirligiyle yada başka konuya geçelim.

[ Mesaj 02 Ekim 2007, Salı - 15:42 tarihinde, jonywayt tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Jony demiş ki:
"omg wtf

- Defacto hakkında 1 kelime etmişliğim yok diyosun, yorum yapamıcak kadar sacma diorum.
- "Boss gormek progressi muhab sayıosan" demişsin, evet muhabdır bunlar ve arkadaşlık dosttluk kardeşlik ortam geyiği yapıcaksan bunun üzerine, bende sana derim ki o progress yapan guildlerde de war benzer ortamlar, sadece invadoria'ya mahsusu değil yani :)
-ingilizcendeki kinayeyi görememem benim salaklığım demek :)
-olay başkalarını takip etmek değil ordaki, düzgün okumamışsın 4. maddeyi malesef. Miraul un ve bizim guildin dagılmasıyla komik duruma düştüğümüzü düşünüp bunu bi'; eğlence kaynağı olarka alman zaten pathetic.
- "Gerçi dediklerin dogru dogru soyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.Guildlerin dagılmasına karsıyım tabıkı ama olusumlar onceden tartılmadan şipşak kuruldugundan dolayı cicim ayları cabuk gecıyor" demişsin;
Önceden araştırılıp da kurulan guildler de sonsuza kadar karazan yapabiliyor malesef, öyle ihtimaller ve örnekler olduğu müddetçe çok fazla düşünmeden iyi oynayan bir topluluk oluşturmak daha mantıklı.
- "baktığım kadarıyla Invadoria da officer sın ya da
class lider'sin sanırım"; yani 2 sinden birisin dedim sanırım, officer'sın demedim dogru okuyalım once. Cünkü bu yanlış okuma hatanın üzerine 5 satır yazı yazmışsın emeğine yazık.
- senin de dediğin gibi herkesin istediğini yazma özgürlüğü war, ben de zaten ondan cevap verdim çünkü cevap erilmesi gerektiğini düşündüm.

Senin böyle düşüünmen beni açıkcası üzdü zaten, ama normaldir bizden çıkıp gittiler allahından bulsunlar hesabı sen "gene"; gülmeye devam edicen sanırım biz her guild değiştiğimizde ya da disband olduğumuzda vs :)

PS: acc hillaya ait degildir

[ Mesaj 02 Ekim 2007, Salı - 16:26 tarihinde, go2hell tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...