Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konyalıdan başkasına BASStırmam

CwzX

Öne çıkan mesajlar

Bas gitara başlıycam acemiyim yani gitarı da sizin önerilerinizle almak istiyorum ekonomik olsun istiyorum iyi olsun istiyorum anfi istiyorum istiyorum oğlu istiyorum ama toplam meblaa 300 doları geçmesin istiyorum yeni başlayanlar için nası gitar ve anfi önerirsiniz nası bişey olsun manyetiği nası olsun sapı gövdesi nası olsun bişeyler yazın iişte özellikle kombinasyonlarınızı bekliyorum bas anfi-ikilisi için

Öneriler için şimdiden teşekkürler (sana da solonor bası aldığım ay her gün on saat kasçam yetişemiyceksiniz ayrıca Cliff Burton u da saygıyla anıyoruz)
Sosyal ağlarda paylaş

Herşeyi anladık ta cliff i karıştırma bari. ;)[hline]WtF!?!?!
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Ati 29.4.2003 tarihinde saat 18.40 da demiş ki:
Kirk Hammett vokalde manyak bir ton yakalamış.

DiaBoLiC 4.9.2003 tarihinde saat 00.44 de Icq üzerinden demiş ki:
greatsword kullanıyosun ama halberd gibi böle dannn diye kafaya çakıyosun kesme hareketi fln çok olmuyo...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada yazmayı unuttum, anfi olarak eski forumlarda Peavey Anfi öneriliyor. Sanırsam (horace önderdiği için ;)) güzel anfidir. Anfi peaney alırsın ama gitar, manyetik, sap, gövde falan onları ben bilmem. :D. Ayrıca eski forumlarda gözüme çarptı cort gitarlar iyi diyolar sanırsam 2. el cort gitar alınabilir ama kim satar ki sahibinden de de yok. Aslında ben de öprenmek istiyorum şu manyetiklerin hangi tarz olanına ne deniliyor. Artık hocace ı saygıyla bekleyebiliriz. ;)[hline]WtF!?!?!

greatsword kullanıyosun ama halberd gibi böle dannn diye kafaya çakıyosun kesme hareketi fln çok olmuyo...

[Bu mesaj Solonor tarafından 23 September 2003 17:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Guys don't cause any trouble.[hline]WtF!?!?!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delanoresse, 23 September 2003 17:19 tarihinde demiş ki:
arkadasimda cort action bass 5 telli var bi de peavey amfisi var
parasi o kadardi gittik aldik

simdi jaco vs. gibi adamlarin pesine takilip gitmeye basladi slap tonum kotu o bu demeye basladi

girip alabilecegini alcaksin, 2000$im var ne alayim dersen daha iyi cevaplar gelir.

abi zaten adamın parası az olduğu için ve ilk gitarı olacağı için yeter de artat bence bu para. Zaten benim anladığım bilgi almak için açtı threadi de. Benim merak ettiğim şeyler var bissürü manyetik var şunların adlarını bi yazsanız(humbucker, single gibi. :)) bi de özelliklerini tabii...[hline]WtF!?!?!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
AMO, 23 September 2003 17:20 tarihinde demiş ki:
Bass aranıyo die forum acacağına Solonor.Bence Bass-cı aranıyo dıe forum acsan daha ıı olur

Ben mi açmışım forumu bakarsan bi sevinirim. ;)[hline]WtF!?!?!

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada daha fazla atışmalarınızı pm den yapın ki konu dağılmasın. Sağolun.[hline]WtF!?!?!

Sosyal ağlarda paylaş

eheh horace ı bekliyelim. :D[hline]WtF!?!?!

Sosyal ağlarda paylaş

300 dolara hepsi beraber zor.
Bass Amfisi ikinci ele zor düşüyüo. Patlamadan satılmıo. Peavey veya Vox bulamıyacağın için tercihini ucuz olan Drive veya optimal olan behringerden yana kullanabilirsin. 35 watt işini görür. 12" olması da tercih sebebidir. Bass gitar dersen.. Cort alınabilir. Curbow almamanı tavsiye edicem yalnız. Jazz veya Precision tarzında üretilmiş Cortlar işini görebilir. Yine bulabilirsen OLP MusicMan kopyası gayet iyi bi gitar olduğu söylentilerini ortada dolaştıran güzide bi bass gitarımızdır.

Mümkün mertebe Squier hatta MIM fenderlerden uzak duruyoruz. Mümkün mertebe S.B. Dreamsden de uzak duruyoruz. Stagg den de hakeza. Cort veya ikinci el bişiden başka bi tercih görünmüyo sanırım.

Sahibiden'de şöyle bi precision pickuplı yamaha var olabilir mesela. Ama biraz daha para biriktir desem?..
Arkadaşlar bu kadar büyütmeyin beni de be :utaniem:[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...
Sosyal ağlarda paylaş

:lol: horace sen kendini büyüttün valla biz bişey yapmadık. :) Senden bi ricam daha var bu manyetikler hakkında, nasıl manyetiğe ne ad veriliyo bi sölersen muhteşem olur ya. :)[hline]WtF!?!?!

Sosyal ağlarda paylaş

ben büyüttüm kendimi tabi. 120+ kilo olmak kolay diil :D

Şimdi o olay da şöyle.
.==
..==

böle olanlar precision split pickup genelde single coil olurlar.

ince düz hatta bazen çapraz duranlar jazz pickup 99% single coil olurlar.

Büyük bir çubuk gibi olanlar soapbar. Ekseriyet humbucker olurlar. Bartolini EMG gibi (Onların jazz pickupı da var ki demez kimse umarım...:P)

Bi de o çubuun üstünde noktaları olanlar var ki onlar da MusicMan pickupları. Eşsiz benzersiz... Mmm. Manyetik alanlıdırlar. Leo Fenderin tasarımı. Musicman ve G&L de bulunur sıklıkla. Bir tan pickup "perfect spot" a yerleştirilir...

Hope it helps..[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...
Sosyal ağlarda paylaş

ya iyce kafam karıştı sende 1000 tane bass gitar resmi vardı şunlardan birer örnek koysana buraya ya. :)[hline]WtF!?!?!

Sosyal ağlarda paylaş

curbow alma demis muhtemelen wood govde olmadigi icin dedi ama hastasiyim curbowumun hatta ozleminden yanip bitiyorum bide tunelde senkopa 5 telli fretless koymuslar bi caliyim dedim ona da bayildim.. ama alma diyosa bi bildigi vardir.
bi notta ben ekliyim 300 dolar cok az 2si icin.
behringere gelince senkopun karsi sirasinda kucuk oda gibi bi dukkan var orda 25 wattik bi behringer vardi gectigimiz aylarda bi sor oralara cok guzel amfiydi gerek ses gerek gorunus olarak.[hline][i]-->Four String Magic<--
[b]I am ah maachine!!
Sosyal ağlarda paylaş

su an okulun bilgisayarindan giriyorum resim koyamam
evde biraz nette dolasmam lazim onun icin...

bana kalirsa onceligi amfiye verin cunku gitar iyi de olsa amfi kotu oldumu pek ise yaramiyo
fender fln denmis jackson denmis bunlari 300-400 dolarlik bi butceyle almak pek mumkun diil..
6ay -1sene calarsin kotu bi gitarla; sonra onu satip iyi bi tane alirsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...