Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üniversitede İngilizce fizik Gören varsa yardım Acil!!!!!

Dark_Soul

Öne çıkan mesajlar

Yaw benim şimdi yarına fizikten 4 soru ödev var,bende ne de olsa 4 soru en fazla 30-45 dakka bitiririm diyerekten ödevi bu akşama bıraktım ama gel görki soruları anlamak için 20 dakka harcadım hala tık yok,bi de 1sn hazırlık okudum:) ama sorudaki kelimeleri hayatım boyunca duymadım..neyse sorulara geçiyorum,abilerim ablalarım lütfen bi el atında daha ilk ödevden 0 almiyim, bu sorularıtercüme edebilecek birisi varsa çok iyi olur, ha bi de olurya çözerseniz falam çözümleri de kısaca açıklarsanız zevkden 4 köşşe olurrum...biliyom çok şey istedim ama yaptım bi eşşeklik...
ahanda 1. soru:
1)
The radius of a circle inscribes in any triange whose sides are a,b and c is given by r=[(x-a)(x-b)(x-c)/s](köşeli parantezin üstünde 1/2 var-köşeli parantezin karakökü yani)where is an abbreviation for (a+b+c)/2.Check this formula for dimensional consistency(hee tabii anlıyom)

2)The mass of the Sun is 1.99*10"30(10 üzeri +30)kg and the mass of an ataom of hydrogen of whichthe Sun mostly composed is 1.67*10"27(10 üzeri -27)How many atoms are there in the Sun

3)A pyramid has a heigh of 481ft,and its base covers an area of 13.0 acres.ıf the volume of a pyramid is given by the exppression V=1/3 bh,where b is the are of the base and h is the heigh find the volume of this pyrmid in cubic meters.(1 acre=43560ft"2(ft nin karesi yani)----öhm bu soruyu yapabileene ayrıca Samatyada kız arkıyla birlikte yemek masraflarını karşılayacam,çatlayana kadar yiyebilirsiniz,ha bi de ankarda olmanız kazım tabe:))

4)aha bu da son----------One cubic meter(1.00m"3(metre küp yani)of aliminum has a mass of 2.70*10"3 of iron has a mass of 7.86*10"3(ha yıldız çarpı bu arada)kg.Find the radius of a solid aluminum sphere that balances a solid iron sphere of radius 2.00 cm on equal-arm balance...

eveeett bitti uğraşan arkadaşlara kolay gelsin ,kimsenin uğraşaçağını sanmıyom ama 1-2 kişi çıkar belki benim gibi garibanı sevindirmek isteyen:))
ha bu arda sorularda geçen bildiğim 1-2 kelimeyi yaziim
Mass=ağırlık-m yani
equal=eşit yada eşitlik
triangle=üçgen

yaw düşündümde bu yazıyı yazcama sorularla uğraşsam belki 1 tanesini çözerdim saatde 10 olmuş yarın 7 de kalkacam daha 4 tane kol gibi soru var yarın ilk derstde fizik poku yedim allam yardım et ühühüüh...

[Bu mesaj Dark_Soul tarafından 01 October 2003 22:22 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Dark_Soul tarafından 01 October 2003 22:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya 2 ve 4 cok basit sadece basit bölme islemleri ama 1 ve 3 teki squarefeet ve karekökle hic ugrasasim yok acikcak...2.de sun/hydrojen sana sorunun cevabini verir 4. soruda is demirin yogunlugu/aliminyumun yogunlu x 2m sana aliminium kürenin capini verir[hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

evet 2. soru çok kekmiş şimdi anladım,Vampire 4. soruda yoğunluk demişsinde soruda mass ları vermiş,bnm bildiğim mass-kütle değil mi m yani yogunluk için bi de hacim lazım onu nası bulacaz???d=m/v yani dimi??
burdaki d yi diyosun dimi?bide 4. soruda tam olarak ne sorduğunu açıklarmısın 2m ne bu arada??

[Bu mesaj Dark_Soul tarafından 01 October 2003 22:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bahadir, 01 October 2003 22:55 tarihinde demiş ki:
2 cm yarıçaplı demir kürenin ağırlığını bul.
bu ağırlığa sahip aliminyum kürenin yarı çapını bul.
soru çok kolay bence hadi yaparsın sen.
*!gaz verir*[hline]When arguing with a stupid person, make sure he's not doing the same.

Bilmiyom abi ben kürenin ağırlığının formülünü falam bu sene 1. sınıfa yeni geçtim,geçen senede hazırlık okudum sırf,lisedeki tüm formülleri unuttum abe bi yardım etsende formülleri falam yazsan hade be abim aslan abim gözün yağını yiyim abe hade be..
Sosyal ağlarda paylaş

(4/3)*(pi)*r3 (/-hacim)
4*(pi)*r2 (/-dış yüzey alanı)
yeditepe üniversitesi bilgisayar mühendisliği.[hline]When arguing with a stupid person, make sure he's not doing the same.

[Bu mesaj bahadir tarafından 01 October 2003 23:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

d=m/v
m=d*v
m(aliminyum)=m(demir)
d(aliminyum)=2700/1
d(demir)=7860/1
d(demir)*((4/3)*(3,14)*(0,02)*(0,02))=d(aliminyum))*((4/3)*(3,14)*(r)*(r))

r=?

özel ders ücretimi peşin isterim. 8-)[hline]When arguing with a stupid person, make sure he's not doing the same.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...