Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Secret "Sır"

SpiderS_DangeR

Öne çıkan mesajlar

insanların olmasını isteyeceği şeyler için savaşması başka olay da.. bunları ne biliim kitaptan okuyunca veya bir seminerde görünce kanan insan modeli ayrı bi olay.

ee şimdi dasaaa gene bana saydırmış diyebilirsin(iz) ey inanmış kişi.. yok kazın ayağı öyle değil.. birincisibu olay NLP olayı ile hemen hemen aynı ve daha öncede bi sürü "pozitif düşünün pozitif olsun" hedesi vardı..

"toplu halde pozitif düşünelim bi daha kriz olmasın, seminerini öpeyim sana bişi olmasın" dediydim zamanında.. şimdi de aynı tavrı sürdürüyorum evet.. ^_^

Pozitif düşünme ve güdüleme (ve pozitif düşünce ile güdülenme) iyi bi olay ve başarıya ulaşma yolunda sağlam adımlar atmanızı sağlar. oke. ama bu kitaplar, seminerler ne biliiim bi donnie darko, bi butterfly effect havası ile veriyorlar ve sizi kandırıyorlar bi güzel.. reel hayat içerisinde iyi de var kötü de ve çabalayacaksınız! gerçek olan bu.. olmayacak şeyler bir anda "olur" hale dönmeyecek. isterseniz gidip "inanarak" zam isteyin.. bunun için çok çalışmış olmanız falan önemli değil. babayı alırsınız.

ikinci olarak ise "ben beğendiğim kızı düdüklediğimi düşünüyorum oh yeah" demeniz ve inanmanız ve bunun peşinden deliler divaneler gibi koşturmanız bi boka yaramayacaktır kızın gönlü sizde olmadıktan sonra.. kızında "ben şu sarışın hollandalıyı kapakladığımı düşünüyorum ve inanıyorum bunu yapacağıma oh yeah!" demesi halinde ise sizin avucunuzu yalayacağınız ve avucunuzla mutlu mesut olacağınız garantidir. tabi böle bi durumda da kitap fos çıkacaktır hede hödö..

basın gazı verince tozunu yutan ve "ne güzelmiş" diye haykıran bi kesimimiz var ne yazık ki.. bunların sayesinde gereksiz zamazingolar büyüyor, büyütülüyorlar. bu kitabın ve bunun gibi tonla kitabın size söyleyeceği şeyleri ben size söyleyebilirim ve siz de kendinize söyleyebilirsiniz.. ki esas sorun da burada ortaya çıkıyor.

kitap size ne diyor? siz bunu bilmiyor muydunuz? farkında değil miydiniz?

son olarak inanan kesim hakkında bi iki kelam.. inanmak istedikten sonra nereya bakarsanız inanacak bişi görürsünüz.. duvarda çıkan su lekesinde hz. isa'nın suratını seçmeyi, bir gökgürültüsünü tanrının bir mesajı olarak algılamayı, annenizin dondurma almasını..

Ben eski kafalı mıyım? evet! ben hedefine yüzünde gülücükler saça saça beetle'ı içinde saçlarını rüzgarda dalgalandıra dalgalandıra giden biri değilim.. safsatalara da inanmam doğal olarak
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa sok lafı sok
valla ben olanları anlattım garıp geldıgı ıcın
yoksa cekim yasasına tapmak gıbı bır durumda degılım yanlıs anlamıssınız benı :)

ben hala kitabın dedigine inanmıyorum sadece basımdan gecenler o anda bana garip geldi yazayım dedım.

[ Mesaj 29 Temmuz 2007, Pazar - 22:40 tarihinde, LasT_SuRviVoR tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Kitabı çok yanlış anlayanlar var, kötü olmuş. Kitap hakkında biraz olumlu düşünenlere "saf, inanan" gözüyle bakılması da garip. Kitabın hatalı olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü benim bi psikoloji eğitimim var, benzer okumuş kişiler de kitabın ne demek istediğini tam olarak anlıyor veya tartışıyor. Ama normal bir vatandaş, klasik pozitif enerji zırvalıkları gibi davranıyor kitaba. Sanırım kitabın içeriğini oluşturan insanlar bunu yakalamış kişiler (ki kitapta aynen bunu söylüyor). Sadece düşünce tarzlarını, hislerini anlatıyorlar. Aslında kitapta yazanların hepsinin bilimsel açıklaması var. Çekim yasasına direkt düz mantık yaklaşırsak çok saçma bir şey tabii ki. Öyle bir şey yok, ama anlatılmak istenen de çok farklı bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...