Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

adsl alımı

Othranx

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Şimdi kendine özel hat çektiren tanıdıklarımda oldu tek hattı paylasanlarda.

Ben ogrenci evindeyken 3 kisi 256 sınırsızı paylasıyorduk.

1mbit sınırsız yada 2mbit sınırsız alıp 3 kisiye hubdan paylastırın. Hem daha ekonomik hemde hız acısından cok daha avantajlı olur. Download yapıyor iseniz çektiklerinizi paylasımlı klasörlere alın ve ağdan kontrol edin, başkası aynı dosyayı cekmek için kasmasın. Bazı gunlerde evde tek kisi olur digerleri biryerlere gider hat tamamen o tek kisiye kalır cok avantajlı olur mesela. Herkes aynı anda evde ise ve hız gerektiren islemler yapıyor ise(örnegin birisi web cma acması gerekti digerleri download kasıyorlar, dl kasanlar netlimiterla sınırlandırırlar web cam acan kiside takılmalar olmaz)

En ideali bence tek ve saglam bir hat + hub la paylaşım.

Ama ev arkadaslarında anlasamıyorsan sürekli tartısıyorsan ne muhattap olcam diyip ayrı hat da cektirebilirsin :)

Gereksiz masraf olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Misal ev arkadaşların Knight Online oynayan 3 dingilse ve sen en başta çılgınlarcasına download yapabilmek için sınırsızı seçtiysen, tek hattı kullanmak gayet stresli olabiliyor.

Ev Arkadaşı 1 : Abi download mu var ya? Lag'dan yattım yine bak
Sitemkar Ben : E birader var tabii download, bir haftadır birşey indiremedik sizin yüzünüzden.
EA 2 : Abi kapatıver bi zahmet ya, valla bak boss kesecez
Kızgın Ben : Fesupanallah...
EA 3 :Olm sana da alalım bi account valla bak, biz kasarız hem seni
Cinnet Geçiren Ben : Sigigit!!!
Sosyal ağlarda paylaş

en kötü ihtimal, tek hattı herkese eşit paylaştırın, sonucta herkesin kendine hat cekmesinden cok daha ucuza gelir.

ama en mantıklısı ortak kullanım, verimlilik acisindan.
dl yaparken bi clientın ortalama yedigi bandwith kadar ayırıp, dl hızını sınırlandırın olsun bitsin.

nisandan itibaren 2mb bit hatlar oldukca cazip fiyata geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...