Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rogue talent tavsiyesi

Rock

Öne çıkan mesajlar

Core ability olması gerektiğine tamamen katılıyorum. Hatta buff değil direk fix sayılıyor bence. Ne kadar sistem muhabbetinde geçtiyse hepsinde başka classlar bile hak verdi. Tahminimce 5 man setup göz önünde bulundurularak değiştirilmiyor çünkü öyle bir fix halinde rogue aranılan classlar arasında yerini alır. Bir combat rogue düşünün BF AR ile aoe gibi çalışabiliyor, evasion tanking yapabiliyor, silence ı var, snare kaldırabiliyor hatta fear stun resisti bile var ve yüksek, sustained dps. Buna bir de imp sap ekle olursun lord :D
Sosyal ağlarda paylaş

combatta atilirsa ucuk bi ability olur, akabinde sap'i atanr ogue out of combat olucaktir bu da sthealt demektir oda ambush demektir oda cirkin bisidir.

ayrica deathwish/power infusion/stormstrike/arcane power/adini unuttugun paladinleri kanatlari/ adrenaline rush bla bla acan isnanlari tek sapla sebek edebilmekte ayiptir gunahtir
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dediğim gibi partynin durumuna bakar ama imp. sap olmadığı için adamı partye almayan adamlar o zaman holy olmayan priesti da almayacak partye, demonology gitmeyen locku da almayacak vs.

Komik ama evet doğru düzgün heal atamıyor diye almıyorlar. 2 kere almadıklarını kendim gördüm. Daha doğrusu adam shadowum diyince kicklediler. Imp sap yok diye shadow labı bitirmek için 3 haftadan fazla uğraştım. Şimdi benim durumumda bir arkadaş var bildiğim kadarıyla o da uğraşıyor.

said:
snare resist pek tutmaz veya ben çok şanssızım eheh

Haklısın resisti pek tutmuyor. Gerçi ben onu yürüyüş hızını arttırdığı için almıştım ama sen söyleyince keşke expose verseydim diyorum(dün tankımız druiddi). Initiative'i almak zaten kafamda vardı. Onu almışken ambush almamk olmaz dedim. Seal of Fate le okadar çok combo point bırakıyorki bazen harcayamıyorum :). Deadened Nerves pek hoşuma gitmedi. Büyü dmglarını da durdursa bir noktaya kadar alına bilir ama sadece fiziksel dmgları durdurması pve'de pek bir iş yapmayacağının göstergesi bence. Aynı şekilde master poison için de geçerli. Oyunda rogue ve hunterdan başka aktif şekilde zehir kullana bilen kaç class varki?

Bu arada sap konusunda cidden pvp de combatta olan oyuncuya atılması çok kötü olur. Benim bile içim acır. Gerçi bir ayarlamayala oyuncular yerine sadece mooblara atıla bilse pve için cidden salam olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock o built güzel olmuş evet tam sana uygun olmuş hatta hem pvp hem pve çok amaçlı :)

Benim canımı sıkan tek nokta multilate'in poison'dan çok fazla etkilenmesi .. aslında ilk bakışta çok güzel birşey gibi ama şu an bana göre herb/mine farmı dışında en çok para getiren olay elemental kesip mote/primal fln satmak ki poison immune olan bu moblar çok canımı sıkacak gibi geliyor...

Çok kararsızım yaw.. bs'ye puan vericem sonra başka yerden açık vericem falan filan.. sonra zaten duel wield spec olmadığı için ordan da etkilenecek pff..

Hayır geçicem denemek için sonra 100g kaçıcak bi tarafıma :D epic mount almanın çingenliğindeyim :))
Sosyal ağlarda paylaş

@dEaThMooN

İki gündür oynuyorum yaklaşık olarak canını sıkan konuda gözlemlerimi anlatayım. Genel olarak solo kasarken hiç mutilate vurmuyorum. Genel olarak cheap shoot, backstab, kindney shoot ta stuneda tutat tuta kesiyorsun. Mutilate bonusu olsa belki birazdaha hızlı kesilir ama şart değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Cüce sap vurduğumuzda reveal olunca zaten stealth CD bekliyoruz, aynı hesaba geliyor. Nightelf ise meld basıyor işte rogue. O da camo varsa (ki bende genelde vardır) işlevini kaybediyor eheh. Fleet footed + camo = win :D hastasıyım. Subtletlye 21 den aşağı puan verdiğimde kesinlikle mod almıyorum. Delikanlı rogue stealth check e maruz kalmamayı bilir 2 sene o şekilde oynadım vs. rogue dueller dışında gayet rahat hehe.

Deadended nerves heavy assassination için düşünülmüş zaten,41 puanda pek yeri yok. Valla o buildle mis gibi ambush kidneyshot coldblood mutilate rupture vurulur, gayet zevkli eheh. Shiv i de sinister strike yaparsın nası olsa dagger ağır abi daggerı olacak mutilate nedeniyle :D

Mote farm da rogue musun derdin var ister backstabli mutilate ol ister combat rogue. En iyisi arkadaşın karakteriyle farmlamak :D Zaten nagrand gibi mobdan çok oyuncu olan mekanda ranged pull daha faydalı olacaktır eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

Komik ama evet doğru düzgün heal atamıyor diye almıyorlar. 2 kere almadıklarını kendim gördüm. Daha doğrusu adam shadowum diyince kicklediler. Imp sap yok diye shadow labı bitirmek için 3 haftadan fazla uğraştım. Şimdi benim durumumda bir arkadaş var bildiğim kadarıyla o da uğraşıyor.
Bakınız, geçmişte ifade ettiğim üzere ben bu işi biliyorum diye yola çıkmadım; ama main'im rogue, alt'ım priest.

Lvl70 olana kadar her instance'a girip çıktım, shadow priest healleyemiyor diye beni partye almayacak adama 2 çift sözüm olur, altından kalkamaz. Ha yapamayan priest vardır o da bir zahmet holy'e dönsün 70'den önce.

TBC'de LFG channel yok artık bunu da böyle bilesiniz. Tanıdığınız sizden yüksek lvl ya da itemlı adamlar var. Arenayı, pvpyi bilmiyorum henüz vakit ayırmadım. Drop item, instance istiyorsan artık dengeyi bulacaksın.

[ Mesaj 21 March 2007, Wednesday - 20:33 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle diyim

Armoryde bayağı zaman geçiriyorum, top high end guildlerin roguelarının gearlerini speclerini inceliyorum gördğüm kadarıyla çoğu 15 (Malice Murder Lethality Imp Backstab) 41 (Surprise Attack'a kadar standart) 5 (Oppurtunity). MH de Malcheezan offhand de ya feltooh eviscerator, ya botanica son bosstan düşen 1.3 speed dagger ya dirge ya da searing sunblade.
Sanırım ben de Dragonmaw ımı bırakıp dagger gidicem moroes dan dagger düşünce.
Ama sıkıcı kesinlikle combat dagger oynamak cycle bs bs bs bs bs snd bs bs bs bs bs snd olunca bayıyor + pvp de çok zayıf tabii
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu bırakmadan önce aylarca 120energy oynadım.Henüz lvl 70 olamadım o yüzden combatım ama 70de şöyle bir talent düşünüyorum.

http://www.wowhead.com/?talent=ihecoxMRVZZEM0sMGRs0o

Combat 0 talent point zaten eskidende sadece gouge ve ss'ye verirdim şimdi hemor oldugu için zaten ss gerekli değil ama gouge'suz oynamak biraz daha zor olacak tabiki.
Diğer taraftan hem premeditation,preperation,hemor hemde seal fate oldugu için çok hızlı cp toplayabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Quick recovery al. Initiativesiz sokağa çıkma. Elusiveness da lazım. Imp. Expose da fena olmaz hani. :D

http://www.wowhead.com/?talent=ihecRx0oiZZE0ccRGRc0o
gibi. Ben olsam hemo almazdım, sen alırım diyorsan setup -1 hemo +1

Heightened senses böyle tam rogue avlamalık. Amaç o ise serrated yerine setup, expose yerine master poisoner.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Dün Gladiator Slicer imi aldım, mongoose bastım, Drakefist i attım çöpe, fireguard ı aldım oh e

19 42 yle sinisterlar belki daha az vuruyor drakefistten ama sword proc çok deli (eski haline kıyasla hiç gerçi ) raiddeki en iyi gearli benim ama karazhan ilk 3 bossta 300k dmg fark attım 2. olan shadowprieste

PvP de de her ne kadar şansa dayansa da, "millet Sword sucks, Fist alın" dese de ben çok sevdim mace spec e göre yine. Bir arena da magein üstünde sword spec ardarda 3 kere proclayınca ve bunların 2si 1k critleyince çok eğlendim.

Eğer siz de daggerin positioning olayını sevmiyorsanız benim gib Combat Swords efenim
Sosyal ağlarda paylaş

combat sword güzel ama pvp'de hosuma gitmiyor ondansa hemor swordu tercih ederim.

Aslında en güzeli dagger oynamak ama son 1 aydır latency hep kırmızı ben de adamın arkasına VUR VUR HADİİ AAAAA die bögürmekten bıktım o yüzden sworda yöneldim :D

Daha yeni 70 oldum 18 crit 1400ap var cok ezik su anda char ama 1900 civarı ap ve iyi bir crit rate ile talentımın yardıracagını düşünüyorum :)

Wispy gladiator sword almak için kaç gün ortalama nekadar kastın acaba?

[ Mesaj 19 Nisan 2007, Perşembe - 13:20 tarihinde, numberten tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Şu patch geldikten sonra asagıdaki talent i dusunuyorum. Su an heroic kastıgım icin imp sap dan vazgecemem.

http://www.wow-europe.com/en/info/basics/talents/rogue/talents.html?0053031054501025010510230540100500000000000000000000000000000000000

main hand de
http://www.wowhead.com/?item=28768bu var

offhand icinde
http://www.wowhead.com/?item=29275 buna kasıyorum hala
yada
http://www.wowhead.com/?item=29346

[ Mesaj 20 Nisan 2007, Cuma - 16:16 tarihinde, aKuMa tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...