Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ADSL protesto kampanyası (PCNet)

DoruK

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Hiç olmamasındansa 1 gram olması iyidir. Memnun değilseniz ve bunu bildirmek istiyorsanız bu tip protestolar iyidir. En az zamanı ayırıp en etkin şekilde böyle yapılır zaten.

Biryerlerden başlamak lazım hem örgütlenmek ve bu tip protestoları gerçekleştirmek için öncelikle sitelerde bitiyor işler. Oraya bugun 12000 yarın 15000 1 ay sonra 30000 kisi katılır. Sonra bunu sokakta yapmak için gereken işlemleri gerçekleştirenler çıkar( malum memlekette devleti protesto etmek için devletten izin alıyoruz). Sonra sokakta da yaparsın protestonu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Pankartları alıp şehir şehir telekomu protesto etme işini kim ayarlıcak. Vahiy mi gelicek herkese, hep birlikte nasıl haraket edicekler. Hepsi bir kenara kaç kişi destek vericek bu islere.

Sitede 20000 kişi msj atar. Bakarlar katılım yüksek demekki insanlar hakikaten protesto ediyor. Protestonun şekli değişir daha etkin ve reel çözümler üretilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Peki gereksiz bulunuyor ise buna alternatif nasıl bir çalışma içindesiniz?

Turkiyede en cok satan bilgisayar dergilerinden birisinin yaptıgı bir girişim. İşporta internet oylamaları gibi de durmuyor. Basın organı olduklarından yaptırım güçleri de diğer alternatiflere göre oldukça fazla. Ülke geneline ulaşması için de en etkin yol yani internet kullanılmış. İleriki tarihlerde yapılması muhtemel protestolara da bir temel oluşturabilecek düzeyde ki katılımın yüksekliğinden de anlaşılıyor.

Bunlara alternatif neler yapıldı neler planlandı yada akılcı çözümler neler var aklınızda?

Yani üstü kapalı şekilde aman boşboş işlerle ugrasıyorsunuz ben size bi site yapım tıkla dur aşada counter olsun artsın rakamı boş işler peşindesiniz demek kolay.

1- Ne yaptın
2- Ne yapabilirsin
3- Mümkündür akılcı çözümlerin vardır uygulanabilir yaptırım gücü yüksek fikirler vardır sende memnun değil isen telekomun hizmetinden paylaş da uygulamaya dökelim tartışalım
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bu kafayla protesto degil sandivic bile yapılmaz arkadasım.

Ben de memnun değilim durumdan ama birşey çıkacağına inanmadığım işe neden gireyim ki?

said:

1- Ne yaptın
2- Ne yapabilirsin
3- Mümkündür akılcı çözümlerin vardır uygulanabilir yaptırım gücü yüksek fikirler vardır sende memnun değil isen telekomun hizmetinden paylaş da uygulamaya dökelim tartışalım

Bu işten sonuç çıkmaz demek için illa ki bir alternatif mi üretmem lazım?

Ha illa ki alternatif gerekiyor ise, buyrun. ADSL üyelerinin önemli bir kısmı bağlantılarını iptal ettirirse Telekom böyle giderse zarar göreceğini anlar, en azından birşey yapmak zorunda kalır.

Protesto yapıyorsun ama müşteri sayısında, Telekom'un gelirinde falan oynama yok, eylem veyahut imza toplama vs. yoluyla da böyle birşeyi başarmıyorsun. Adam parasını alıyor, keyfine bakıyor.

edit: yeter lan bir cümleyi toparlayamadım

[ Mesaj 03 March 2007, Saturday - 18:33 tarihinde, Werewolf tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Hayır tabiki sonuc cıkmaz demek icin illa alternatif üretmene gerek yok. Amma velakin varsa bir alternatifin bilelim, desteklemiyorsan sacma buluyorsan destekleyenleride bos isler pesindesiniz diye psikolojik olarak engellemeye neden olacak mesajlarla münakaşaya sürüklüyor isen demekki bir düşüncen var.

Bu düşünceyi fikirleri bilelim ki forumda tartısılan konuda bir kalite olsun. Yoksa her uye rahat rahat boş iş bunlar diye yazabilir. Ama cıkıp da bir hakikaten yapıcı fikirler getirebilecek kisiler, bunlar gereksiz bunun yerine sunlar sunlar düsünebilir diye yazar ise o zaman tartısmanın kalitesi artar.

Forumda atılan mesajların aksi halde bir amacı olmaz. Boş yere mesaj kirliliğinden öteye gitmesi için ben birkaç madde belirtip bu çerçevede tartısmanın daha yararlı olacagını belirttim. Bunları protestoyu destekleyenlerde desteklemeyenlerde dikkate alıp mesaj atmalıdır. Her şekilde daha olumlu bir tartısmaya götürecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

brigand, önce bir sayfayı okusaydın üşenmeyip keşke.. burada haybeye oy verilmiyor.. ismini, adsl bağlı telefon numaranı sapıklık yapmak için istemiyorlar.. ayrıca geçerli bir sebep olması lazım adamların indirim yapması için.. herkes halinden memnun görünüyorken neden indirim yapsınlar? sen memnun gözükmemek için birşey yaptın mı?

kurtlar vadisini de kaç milyon kişi izliyor ama kaldırılma bahanesi 20.000den az kişinin rtük'e şikayet etmesiydi..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
brigand, önce bir sayfayı okusaydın üşenmeyip keşke.. burada haybeye oy verilmiyor.. ismini, adsl bağlı telefon numaranı sapıklık yapmak için istemiyorlar.. ayrıca geçerli bir sebep olması lazım adamların indirim yapması için.. herkes halinden memnun görünüyorken neden indirim yapsınlar? sen memnun gözükmemek için birşey yaptın mı?

kurtlar vadisini de kaç milyon kişi izliyor ama kaldırılma bahanesi 20.000den az kişinin rtük'e şikayet etmesiydi..

1) Ben sana Türkiye'de binlerce adsl numarası buluvereyim. İstemediğin kadar, çok basit. Hack warez'e girer açıklamıyım burada. Bulurken zaten isim soyisim de alıyorsun.
2) Ben halimden memnun olmadığım için internetimi kapattırıp kabloya geçiyorum haftaya.
3) Azcık düşün arkadaşım, Türk Telekomu denetleyecek bir Radyo ve Televizyon Üst kurulu gibi İnternet ve Telefon Üst Kurulu yok. Kurtlar vadisi kendi kendini kapatmadı, ama sen türk telekomdan kendi kendisine indirim yapmasını istiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

1) E-mailden onay gerekiyor. Kimse oturup binlerce adsl numarası için binlerce mail alıp tek tek onaylamaz.
2) Güzel.
3) Bunu anlamsız buldum. Sonuçta TT özelleşti ve tüm özel şirketler gibi, kendisine yöneltilen müşteri tepkilerini daha iyi dinlemeli, dinleyecektir..
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuyla bağlantılı bir bilgi aktarayım.

Bazı ülkelerin ADSL hızları ve buna bağlı fiyatları

Japonya 47 Mbit 38$
Isveç 24 Mbit 35$
Fransa 20 Mbit 35$
Almanya 16 Mbit 36$
Hong Kong 10 Mbit 16$
Singapur 10 Mbit 48$
Kanada 7 Mbit 52$
Ingiltere 4 Mbit 53$
Italya 4 Mbit 48$
ABD 2 Mbit 30$
Sri Lanka 2 Mbit 68$
Türkiye 2 Mbit 202$
Finlandiya 1 Mbit 35$
Ispanya 1 Mbit 45$
Bulgaristan 0.5 Mbit 21$
Sri Lanka 0.5 Mbit 23$
Brezilya 0.5 Mbit 36$
Arjantin 0.5 Mbit 45$
Türkiye 0.5 Mbit 75$
Iran 0.5 Mbit 221$
Sosyal ağlarda paylaş

@DoruK
Her özel şirket gibi artık daha acımasız ve daha para gözlü. Devlet şirketleri özel şirketler kadar acımasız ve paragözlü değildir.

@DynamicK
Kablo Türksatın biliyorsun. adsl'den tt 29 ytlnin 23 kağıdını cebe atıyorsa Kabloda 29 ytlnin 5 kağıdını cebe atabiliyordur. Evet bende bundan rahatsızım ve şu anda kendi içimizde çelişirken ve birbirimize karşı çıkarken "kablo da türk telekomun" diye bi yargıda bulunursak bence kuşanalım kazma küreği bi fiber de biz çekelim rakip olalım tt'ye. not düşelim çekmişken havadan çekelim de o denizaltında balinaların fibelerin üstüne oturmasından kaynaklanan sorunlar olmasın.

Ben size bu yapılanın pek bir işe yaramayacağını, türk telekomun buna aldırış etmeyeceğini söyledim. ve hala da öyle düşünüyorum. Siz farklı düşünüyorsunuz ama haklı çıkmanızı bende sizden daha çok isterim. paul gelip de "aaa bilmem kaç bin kişi pcnetin anketine katılmış ucuzlatalım şu adslleri" demez. Bana kalırsa ordaki anket boş iş, ama içimiz rahat tutuyor "adsl'in fiyatları konusunda en azından bende küçük bir katkıda bulundum" gibisinden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Şöyle birşey var ki aslında tr de kablo olsun adsl olsun hangi firmadan alırsanız alın aslında neticede her şekilde Telekoma baglıyız. Bir bakıma asıl firma Telekom, diğerleri de onun distribütörleri.

Yurt dısı cıkıs olsun, port ücretleri olsun tekel söz konusu. Her kosulda son aşamayı telekomda noktalıyorlar. Bu nedenle Tekelin ve tekelciliğin dünyanın heryerinde yasak olmasına ragmen ülkemizde böyle göz göre göre uygulanıyor olması zaten olayı noktalıyor.

Tekel= seçim için tercih yapma şansınızın olmaması. Mecburen internete telekom üstünden cıkacaksınız diyorlar. Lüks tüketim vergisi alıyorlar. Bune perhiz bu ne lahana turşusu yani.

öncelikli yapılacak olan şey bu tekelciliğe son verilmesini sağlamak. ondan sonra zaten görün bakalım nasıl fiyatlara deli gibi hızlı ve sorunsuz bağlantılar alınıyor. vericeksin superonline a tamamen bagımsız internet erişim saglama yetkisi. adamlar çekicek kendi kablolarını getiricekler yeni teknolojileri. bu firmalar 1-2 derken 6-7 tane olunca da fiyatları ve hız avantajlarını gör bakalım.

ama adamlar telekomdan port alıp da bunun icin telekoma para ödedikten sonra sana satınca ne hızda ne fiyatta iyileştirmeye gidemezler.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK kablo şu anda adslden daha ucuz. Kablo sadece yurtdışı çıkışları bakımından türk telekomu kullanıyor onun dışında evlerde biliyorsun kendi hatları var internet için.

Ayrıca elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. fiber çekemeyeceğimize göre yada bir şirket açık ttye rakip olamayacağımıza göre kablo şu anda gayet güzel bir alternatif.

Bakınız kablo indirim yaptı tt yapmıyor tınlamıyor bile. Neden? 2 milyon adsl kullanıcısı var neden yapsın. Biz böyle devam edersek zaten yapmaz. adsl ilk çıktığında kablo yapar yapmaz arkasından tt indirimi basardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynamick de Brgiand da çok güzel anlatmış derdini mantıklı gerekçelerle uzun zaman sonra böyle seviyeli bir tartışma görmek güzel oldu sağolun arkadaşlar.=)

Konuya gelince bence yapabileceğimiz her yerden yapmalıyız protestomuzu. Yani internet'teki anketler halkın ne oranda katıldığını görmek için faydalı fakat orda kalmamalı. Ordaki birlik sokaklara taşınmalı daha fazla dikkat çekmek için. Malesef sadece yazıda kalması bu ülkede yeterli ve geçerli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...