Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gitarımdan diğerleri gibi distortion sesi çıkmıyor

GICIK2

Öne çıkan mesajlar

Benim amfim orta boy yeterli birşey ses gücü gayet iyi. Extra hoparlörlerim yok ses amfiden geliyor. Gitarımın markası Cort. İyi kötü çalmasını biliyorum ancak distortiona alınca tamam gene distortion sesi geliyor ama biraz kirli bir ses yani mp3 lerdeki gibi temiz distortion değil. Nasıl olacak bu iş?[hline]Speed cenneti XP:
www.geocities.com/hebelegebele/speeder.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

pedal alacan. :)[hline]WtF!?!?!
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Ati 29.4.2003 tarihinde saat 18.40 da demiş ki:
Kirk Hammett vokalde manyak bir ton yakalamış.

DiaBoLiC 4.9.2003 tarihinde saat 00.44 de Icq üzerinden demiş ki:
greatsword kullanıyosun ama halberd gibi böle dannn diye kafaya çakıyosun kesme hareketi fln çok olmuyo...
Sosyal ağlarda paylaş

gitarının kalitesi, amfinin kalitesi ve amfinin distortion kalitesi cok onemli,mesela bazı gitarlarda bazı teller cızırdar cleanda çalsan bile,sen de o unsurlara dikkat et..

Ha bu arada adamlar o yaptıkları mp3lerde hem iyi malzeme kullanıyolar hem de o mp3ler stüdyodan cıktıktan sonra elden geçiyo üstünde oynanıyor..[hline]I'm your truth telling lies
I'm your reason alibies
I'm inside open your eyes
I'm you sad but true
Sosyal ağlarda paylaş

gicik, oncelikle gitar calarken etrafinda calisan elektronik bir alet olmadigina dikkat et (bilgisayarin monitoru fena halde cizirti yapar).

Onun disinda dogru switch sound kullanip kullanmadigina dikkat et(switch sound : kullandigin manyetikler). Iyi distortion icin kopru kismina yakin olan manyetikleri kullan.

Onun disinda amfide hangi ayarlar var distortion icin?

misal, marshalllarda Gain1 Gain2 var, Gain1 i en sonuna kadar acip, gain 2 ki yari yola kadar acsan mis gibi distortion alirsin.[hline]If we die, we all die together.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw bilmiyorum hani amfinde bi on/off düğmesi var ama overdrive deniyoı galiba ona benim pek bir bilgim yok chorse/distortion/overdrive farkları nedir nasıl yapılır nerde kullanılır falan anlatabilirmisiniz bir zahmet?[hline]Speed cenneti XP:
www.geocities.com/hebelegebele/speeder.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

herhangi bi enstrüman çalmıyorum ama iyi anlıyorum maşallah :P prodüktor olmalıymışım :P olabilirim aslında daha gencim :P ay enerji bastı birden konuştukca konusuyorum neyse bas calmak isterdim abim işe girsin ondan istiycem artık :)[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

neyse bilemedin olayı aşarız online ders olayına geçeriz :PP neyse ben bi bas alayım da gerisi gelir muhakkak :) ay enerji bastı yaw noluyo bana yerimde duramıyorum :P[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...