Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir eve 2 kablo net hattı?

EagleEye

Öne çıkan mesajlar

4 bilgisayarlık minik bir network te, hub da kullansanız, switch de kullansanız kablonet'in performansını etkilemez.. Zaten kablonet'in performansını etkileyen o değil, router makinanızda yapacağız paket dağıtım kurallarıdır.

2 hat almanıza ise gerçekten gerek yok. Onun yerine 256 'lık bir ADSL veya Kablonet alın, bir tane de baya eski bir bilgisayar alın. Şöyle 486 veya Pentium 75 falan.. Oturun güzel bir Unix veya Linux kurun. Hoş bir firewall rule ları ile güvenliğinizi sağladıktan sonra, güzel bir paket management yapın, internette bir sürü döküman var korkmanıza gerek yok. Sonra da güzel güzel herkes eşit şekilde kullansın kablonet'i. Ben evimde 1 bilgisayara bile bu sistemi uyguluyorum.[hline]There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't..
Ethernass Sys. Adm., Sys. Security Prv., Ethernass Rsp.
www.ekohost.net
]www.ekohost.net
Sosyal ağlarda paylaş

bende 2 bilgisayara tek modem yaptım..onu ayarlıolar.bende mesela ana pc die bi olay yok.2si birbirinden bağımsız bağlanabilio tek modemle.yani birinin bağlanması için ana pcnin açık olması gerekmio..sende bnce bitane 256k al ve 4e böldür.snrm hub olayı oluo bu ama ekstra para verirmisin bilemiyorum...[hline]Diadan Locke blesses you!..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...