Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[GuildHall] Rebel PA - Eclipse

abc

Öne çıkan mesajlar

said:
unity100, 07 September 2003 15:53 tarihinde demiş ki:
vallaha arkadaslar, ben askerligimi yaptim. emir altinda olmaktan da emretmekten de hiic hoslanmadim. bu saatten sonra da oyun olsun, boyun olsun kimsenin hukmu, tohmeti hele hele emri altina girmeye niyetim yok. hele hele tutup da rebel gibi demokrasi, cogulculuk, ozgurlugu savunan bir tarafta oynarken. zaten savunulan seye ters.

bazi arkadaslarimizin tarzlarindan ben bu hoslanmayacagim sekilde bir olusuma niyetli olduklari gibi bir hava sezinledim. ben boyle bir olusumda yokum. ancak demokratik, herkesin beraber karar vererek hareket ettigi, esitlik ve uyum temeline dayali muhabbetlere varim.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com

Amacımız kesinlikle bir emir komuta zinciri oluşturmak değil, gerekirse bir çeşit demokratik konsey oluşturulur, takım liderleri atanır.. Bunlar gayet eğlenceli şeyler rp bakımından kanımca.[hline]Lott Ifock of Eclipse
Death is more universal than life; Everyone dies but not everyone lives.
Sosyal ağlarda paylaş

rp konusunsda bencede beyler hakli freelancer takilacam demistim,rebel olacam demistim ama ne rebel olmanın zevkini yasayabılıyom ne de freelancer olmanın, xp kaygısı ıcerısınde oyun bıttı bıle hayvan oldurmekten gına geldı ,eee olay da bıttı expansıon mı beklıcez, kısacası bu oyunu bu sekılde oynadıgım takdırde gercek hayatımdan bı farkı kalmıyor gorev iste, sabah kal ıse gıt aksam gel yat uyu arada keyifli bisi yaparsan altı ay anlatırsın. simdi rp nin ne demek oldugunu daha net anlamaya basladim. farklı bır tad haz alabılmek kendımı bır surelıgıne de olsa o muhtesem galaxide hissedebilmek icin, rp sart gıbı gozukuyor. arnaya katılıyorum ve rebel pa kurulursa kesınlıkle katı rp olacak dıyorum.

acıkcası son 1 2 gundur farklı bısı bulamazsak oyunu bırakmayı dusunmek uzerıne konusyoruz arnayla.
Sosyal ağlarda paylaş

acıkcası bu konunun ozgurlukle kısıntıyla bı alakası da yok, illa bı komutan gerekmıyor yada ben ozgurum dıe kafana esenın yapılması da gerekmıyor. demokrası gelınce olayda zaten demokrası var cumhurıyetcıyız rebelız daha ne olsun.senatonun verdıgı karara bu benım ozgurlugumu kıstlıyorsun dıyemezsınız kı, demokrası hanı, herkes dınlenır en uygun karar verılır, ve herkes de ona uyar onemlı olan burada ne ıstenıldıgıne karar vermek. ben rp ıstıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 08 September 2003 14:16 tarihinde demiş ki:
o zaman iki tane pa kurulsun biri rp olsun biri serbest.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

Pek mantıklı değil. Enako şu yıkılmayan gardını biraz gevşetip, daha anlayışlı olmalısın bence..

Sadece kendini değil diğer insanları da dinle, demokrasi olacak diyorsun.[hline]Lott Ifock of Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

lott, kasdettigin sey demokrasi degil. ben bir tarza oynamak istiyorum, bazi arkadaslar bir tarzda. oyun bu yahu ! herkesin istedigi gibi oynamaya hakki var. imkan da var ortada, 2 tane pa kurulsun, herkes istedigi gibi oynasin. hatta birinden sikilan digerine girsin, ondan sikilinca da oburune girsin.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lott_Ifock, 08 September 2003 14:53 tarihinde demiş ki:
Enako Eclipse'te toplasan kaç Türküz Allahaşkına? 2 PA daha açılınca 35 türkü kim neresiyle paylaşacak?[hline]Lott Ifock of Eclipse

PA belli sayıda olucak diye bi kural yok ki! Ben kursam bi PA, Revhas, Sgecca, Muhendis yeter... Ufak bi PA olur ama idare eder işte... :-)

Ben de yeni PA'lar kurulmasına destek veriyorum, imperial olur rebel olur farketmez...[hline]Devvo Ki'yyst, Novice Ranger, Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

aziz diye kendi amacimizi, tarzimizi birakip `strict rp` mi yapalim zorlaya zorlaya bu nasi mantik. e neden o zaman rp yapmak isteyenler fedakarlik edip serbest oynamaya zorlamasin kendilerini de serbest oynamak isteyenler zorlasin kendilerini ?

boyle mantik olmaz. bu bir oyun, herkesin maksimum zevk almaya hakki var. herkese hitap edecek sey olmali. iki tane pa acilsin, 17 ser kisi olsun, ama herkes zevkini alsin ve secme imkani olsun. napicaz tum turkleri bi cati altinda toplayip iktidari ele gecirerek inkilaplar yapmiycaz neticede oyun bu.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

valla beyler 1 ,2 gundur okumuyodum forumu, ama iyide olmus enakonun dedıgı gıbı herkes istedıgını yapabılır. ama bız bu oyundan keyıf alabılecegımız sekılde pa kurulusuna baslıyoruz arnavısca ıle. acıkcası herkesı de alıcagımızı sanmıyorum,istedigi kadar turk olsun. bu oyunu bızımle aynı dogrultuda oynayacak (rp yapacak) kısılerle bır grup olusturmayı ıstıyoruz cunku bu oyundan alabılecegım keyfı baska turlu alabılecegımı sanmıyorum. tum arkadaslara, fıkırlerıne saygım sonsuz,pa sıstemı uzerıne gunluk konusmalarımızı yapıp,hazırlıklarına devam edıyoruz. dedıgım gıbı pa mızın kalabalık olması degıl , aynı dogrultuda keyıfle vakıt gecırebılecegımız bır oyuna ve sanal bır gerceklıge sahıp olabılmek icin birlikte olabılecegımız insanları belırlemek.emir komuta dizimi , konseyi, askerleri ki herkes sonucta bu askeri organızasyon ıcınde yer alacak. kısacası hıyerarsısı olacak, bır pa nın bır devlet yonetımınden farkı yok. aramızda kıskanclık olmayacak o ole su sole gb. kelımelere de hıc mı hıc tahammulumuz olmayacak, unutmamak lazım jedılerın bıle bellı bır hıyerarsısı vardır. ve bu bızde de olacaktır. squad lıder savas alanında emır verdıgınde hıc kımse kalkıpdsa ben pa kurucusuyum sen bana emır veremezsın dıyemez bu bır savastır ve emır nettır yerıne getırılır p alanda liderin kim olduguda bellidir. kısacası pa uyemız gerektıgınde dusunmeden cumhurıyet ve pa ıcın canını verecektır.bla bla rp yapılacxak ve rp yapmayanda pa da olmayacaktır . gıbı bu konuyla ılgılı baslangıc dusuncelerı kafamızda olusmakta. bu temel uzerınde boyle bır pa yı dusunenler ıcın tell sad... yada tell arnaviscaa.... komutları ıle ulasabılrsınız. acıkcası kurulus sonrası ınsanlardan bellı mesleklere sahıp olmalarını dahı ısteyecez eger mumkunse onları yonlendırmeye calısacaz. pa uyelerı evlerını pa yanına kuracaklar ıstısna durumlar pa ıcerısınde tartısılıp pa ıcın en hayırlı olanına karar verılecektır. oy coklugu kararın alınmasında ana etkendır. daha cok sey var ve katı gıbı gozukuyor bılıyorum ama bu boyle olmak zorunda olayın cılkı cıkıyor, malesef doru durust bı forum tartısması bıle yapamıyoruz. mevzuya bakıp sız kım oluyosunuz dersenızde 30 yasında hala oyun oynuyorsam sanane dıyebılen 2 elemanız ve bundan cok keyıf alıyoruz ve bu keyfın bıtmemesı ıcın caba harcıyoruz o kadar. dedıgım gıbı bızım fıkırlerımız bu yonde aynı dogrultuda dusunenler le konusalım dıgerlerıylede oyunda goruselım takılalım ama pa mızın olayı bu olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

`askeri organizasyon`...`hiyerarsi`...`emir`....brrrrrrrr....

Long live the freedom ! Long live the Alliance ! Long live the Republic !!!

en dogrusu da bu. tamam o zaman madem biz de serbest dusunen arkadaslarla birlikte calisalim, kendi serbest pamizi kuralim. demokratik bir sekilde emir demir yemir olmadan, yapilacak seylerde topluca oy verip karar verip planlayarak, muhalif olup baska bir hareket yapmak isteyenlerin yapacaklari hareketleri de topluca tartisip oylayip, kabul edilebilir bir plana baglayip haddi zatinda 4-5 koldan harekete gecerek calisacak arkadaslik, uyum, hurriyet, dayanisma ve eglence prensipleriyle imparatorlugu galaksiden kaziyacak bir pa planlamaya baslayalim.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 08 September 2003 15:36 tarihinde demiş ki:
`askeri organizasyon`...`hiyerarsi`...`emir`....brrrrrrrr....

Long live the freedom ! Long live the Alliance ! Long live the Republic !!!

en dogrusu da bu. tamam o zaman madem biz de serbest dusunen arkadaslarla birlikte calisalim, kendi serbest pamizi kuralim. demokratik bir sekilde emir demir yemir olmadan, yapilacak seylerde topluca oy verip karar verip planlayarak, muhalif olup baska bir hareket yapmak isteyenlerin yapacaklari hareketleri de topluca tartisip oylayip, kabul edilebilir bir plana baglayip haddi zatinda 4-5 koldan harekete gecerek calisacak arkadaslik, uyum, hurriyet, dayanisma ve eglence prensipleriyle imparatorlugu galaksiden kaziyacak bir pa planlamaya baslayalim.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

Yanlis anliyorsun. Hiyerarsi var emir demir vs de var ama demokroside var. Hangi Cumhuriyetin ordusu da cumhuriyetle yönetilir.Savasin ortasinda sagdakine mi saldiralim soldakine mi diye toplanti ve oylama yapacak degiliz. Biz askeriz savas alaninda emir demiri keser. Bunu anlaman icin orneklemem gerekecek. Battlefield , Av, imperial baskini ile detaylar liderlerin onculugunde PA de hep beraber planlanir ama hedefe gitmek icin PA den disari adim attiginda son derece siki ast ust iliskisi olur. Gorev suresince (mesai saati diyelim) resmi, mesai saatleri disinda ise esit birer arkadas olacagiz. Ana yapimiz budur...
Sosyal ağlarda paylaş

askerligini yaptin mi ? su senin anlattiginin askerlik yapmaktan hicbir farki yok. bu bir oyun. eger oyun icindeki dunyada imparatorluk kati, rebel serbest rejimse, bizim gercek dunyamizdan oyuna yansiyan bizim yarattigimiz eglence ortaminda sizin bahsettiginiz rejim imparatorlugun golgesi gibidir. bahsettiginiz ortamin imparatorluk gercek olsaydi da icinde yasansaydi olacak dinamiklerden hicbir farki yok. gercek dunyadan oyuna kendimizi yansitirken, bize `teknik` olarak degil hissi olarak amacladigimiz seyi yasatacak sekilde hareket etmeliyiz. eger imparatorluga karsi savasilacaksa, en buyuk ozgurluk hissini uyandiran, en rebel, en asi zihniyetle tasarlanan ve icra edilen bir ortam olmalidir.

bu oyunda savaslar hiyerarsik emir komutalar icerisinde yurumek zorundadir diye bir sey yok. soylediklerin gercek dunyanin geregidir. bu dunyada kaynaklar kisitli imkanlar sinirlidir neticede kati bir hiyerarsi ile kaynaklar dagitilip planlanir ve max sonuca ulasmaya calisilir. oyunda boyle bir sey yok. crafting stationlar, hic bitmeyen celik madenleri var. herkes belli bir zamanla her tur seyi yapabiliyor. boyle ortamda maksimum serbestlik saglanabilir. hersey icin istenildigi kadar kaynak zaman verilerek bulunabilir. zamandan bol da birsey yok, cunku bu bir `oyun`. yetistigimiz bir yer yok.

demokratik ortamlar ve tutumlar her zaman icin en buyuk esneklik, insiyatif ve mukemmel cozumleri saglar. bir saldiri yapilacaksa oturulur guzelce tartisilip planlanir, herkes onerilerini getirir, tartisilir, oylama yapilir, herkes ne yapacagini ne durumda ne sekilde hareket edecegini bilir, ve ona gore hareket eder. kimse savas alaninda bir digerinin agzina bakmak zorunda kalmaz. buna insiyatif denir. insiyatif kavraminin etkilerini incelemek icin bkz 2. dunya savasi erken donem alman vs ingiliz carpismalari...

hafsalam hala almiyor yahu. emir. hiyerarsi. mecburiyet. oyun yahu bu ![hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Askerlik konusuna bir aciklik getireyim madem sordun. 265. Donem, 4 ay Tuzla da astegmen egitimi 2 ay Foca da Dag Komando egitiminden sonra Hakkari Koprulu de Tim Komutani ve Tegmen Rutbesi ile 4 yıl once bitirdim o isi..
Bu bir oyun ve biz bu oyunda bundan sonra Cumhuriyetin askerleri olarak ona gore RP yapacagiz. Sen RP yi bu sekilde yapamiyorsan bize katilmazsin bu kadar basit ...
Sosyal ağlarda paylaş

sen kendi egona ve onu kanıtlamaya o kadar dalmısınkı adamın ne yazdıgını bıle okumamısın, hele hele kı affedılemez olan seyse baskalarının fıkrıne saygı duymamanbasından berı bızm fıkırlerımızın bu yonde oldugu ve bu oyunu bu yonde oynamak ıstedıgımıze daır ve yıne basından berı soyledıgımız uzere baskalarının fıkrıne saygı duyar onların yaptıklarına hayranlıkla bakarız. bu konuyu uzatıp bıre bır tartısmaya gırmede hıc bır mana gormuyorum cunku gercek ten neyı anlatmaya calıstıgımız malesef tam olarak sana anlatamadık sanırım bu bızım oyunumuz bunu bu sekılde oynamak ıstıyoruz, bu sekılde dusunen arkadaslarlada bunu paylasmak ıstıyoruz , sen tartısmak ve buralardan farklı cıkıslar yapmak ısteyebılırsın ama bız bunu boyle yapacagız bızım gıbı dusunenlerle bunu paylasacagız , bızım gıbı dusunmeyenlerle ise bagımızı kopartmıs degılız onlarda bu galaksıunın parcası ve onlarla beraber o galaksıde nefes almak zorundayız ve bundan da keyıf almasını bılıyoruz, bunun orneklerı bu forum ıcerısındekı konusmalardada var. amacın her ne olursa olsum amcına uygun bır yolda ılerklemen gerekır fıkırlerını aldık bıze yol gosterecektır. icinden bızım de dıkkate almamız gereken seyler oldugu acık. askerligimizi yapalı da 10 sene falan oluyor, neyse farkındaysan yazdıklarına kızdım ama tartısmaya degmiyecegıne ınanıyorum . benım sana yada arkadasımın yada arkadaslarımın sana gosterdıge saygıya, saygı duymanı ısterdım ama ne dıyelım bu senın tarzın , pekı o nada kabul ama ıstersen bu fıkırlerını bır baska konu baslıgına tası kı kendı yapmak ıstedıgın pa yı beraber olmak ıstedıklerınle bırleserek sekıllendırebılesın,gorulen o kı bızler ve sızlerın pek kesısme noktası olmayacak gıbı.

tum saygılarımla
Sosyal ağlarda paylaş

ne egosu abicim nerden cikti ego simdi. hani nerde ego. ben diyorum esitlik serbestlik siz diyosunuz rutbe emir. esitlik mi ego serbestlik mi ego. yiyim oyle egoyu herkes egoist olsun o zaman.

saygidan bahsetmissin goster bakalim nerde saygisiz bir tutum takindigim bir nokta. askerliginizi yapmissiniz, cok sevmissiniz demek ki ki ayni ortami oyunda kurma ihtiyaci hissediyorsunuz, bunu anladim, bu da sizin tercihiniz. gayet normal.

git baska topic ac demissin, bakiyorum bu topicde `rebel pa` diyor. `strict rebel pa` ya da `hiyerarsik pa` demiyor, ozel bir pa ismi de yok. demek ki bu bir `rebel pa` tartismasi. bu dogrultuda da kimseyi kovalamak dogru olmaz. yok madem oyle rahatsizlik duyuyorsunuz, bu topic kitlensin, her goruste olan pa olusumu kendi topicini acsin.

bu bir oyun, mevzulari duygusal ve fevri sekilde ele almaya gerek yok. herkes kendi tatmak istedigi zevkini tatsin.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

bu PA işiyle hiç bi alakam yok yanlış anlaşılmasın. Burada 3. kişi durumdayım, bana düşen yemek de yanımda hazır zaten merak etmeyin de söylemeden geçemedim.
Unity bir kaç yüz kere "bu oyun ya" diyor. Yani karşı taraf ne argüman koyarsa koysun "bu oyun" diyor.
Masa üstü bir frp yi düşün unity. O da bir oyun. Şimdi iki masaüstü frp oyunu ele alalım. Birinde oyunu oynayan oyuncular oyundaki karakterlerine göre davranıyorlar. Yani demek istemiyorum ki barbar olan "Ben kafa kesmek" diye bağırıyor. Sadece karakterini barbar gibi oynatıyor, ne bileyim imkanı varken bile defans yerine tereddütsüz saldırıyı seçiyor falan filan.
Diğer frp oyunumuzda oyunculardan biri zarı atarken "haydi kemiiik" diye bağırıyor. Oyundaki avatarını unuttuğundan yerine ne bileyim malta eriği koyuyor (ya da bozuk para) sonuçta bu bir oyun değil mi?
Geldiğim son nokta şudur. Bu bir oyun, ama bir FRP oyunu. Zevk almak ve zevk aldırmak için belirli bir karakteri oynamak oyunun -kuralı olmasa da- özü.
Kendi açından haklısın, FP yapmak, en azından "yapmaya mecbur tutulmak" istemiyorsun. Ancak savunma argümanın "bu bir oyun olmamalı". Çünkü FIFA 2003 de bir oyun, SWG de bir oyun ;)
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha once de soyledim. cogu mmorpg oyununda ya da frp oyununda oyunda kisilerin kendi cabalariyla rp yapmasini bir gerek haline getiriyor. ornegin iyiler vardir kotuler vardir. goya iyiler ve kotuler arasinda sonu gelmeyen bir mucadele vardir. ama nerde ? oyunun dinamigi icerisine programlanmamistir. bir mecburiyet haline gelmedigi icin, ancak kisiler kendilerini bu mucadeleye katilmaya zorlayarak oyunun bir zaruriyeti olmayan eylemi yerine getirerek icra etmeye calisir. ama bu oyunda oyle degil. faction olayi, iki tarafin savasmasi oyunun icine zaten programlanmis. oyunda apayri bir dunya zaten yaratilmis, bu dunyada da zorla rol yaparak yapilacak degil, gercekten yapilan bir savas var. eskaza bir taraftan 200 fp aldin mi is bitmistir. karsi factionun weaponsmithi architecti satis yapmiyor, medicleri heal etmiyor. gidin diyor. ve bu adamlar rol yapmiyor. gunluk dille kavga kufur konusuyorlar belki ama, heyecanla gonulle oyunu yasiyorlar. demek ki oyun icerisinde gercek bir mucadele yaratilmis. ha yok ben oyunun tadini farkli aliyorum boyle yapicam o ayri tad meselesi.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar yavaş ya bu ne milli güvenlik hocası öğrenci kavgası gibi, kimse kismeye ben senin kafana sıçim demediki, burda olay biri demokratik free bir "Rebellion" ki Rebel böyledir, bkz. expanded universe rebel kazanır sora yönetim bok olu vs. diğeri de darbe altında devletimsi birşey istiyor. Şahsen ben Anarşik Republic ya da Rebellion Force temalı bir PA'yı tercih ederim, heh here's my 2 cents, hepinize saygım var ama düz tabanım ben koşamam, yapamam askerlik, yanımdan geçenlere selam dururum o kadardır bneimn disiplinim ki BH düşünüom millet dio Rp yapcaksan BH sert olur cart curt, o zmn o ne biçim RP, rp de sen fantazi karakterini oynarsın, elindeki imkanlarlan en hoşlanıcağın karakteri yaparsın, ben lekku tutucu die kafama gstring geçiiren bir twilek BH olamazmıyım yani?[hline]Chibi Maymunlar Dünyayı Ele Geçirecek ve muzlar tükendiğinde bizi(!) yiyecekler, yani sizi, ben de onlardanım
Sosyal ağlarda paylaş

Viva la rebellion, ha bu arada türkçe mi yapıosunuz rpnizi, bide adamın fantazi karakteri insanlara şş abi bi slays etsene benim sialhı diye sesleniosa olur herif belki magandayı oynamak istio?[hline]Chibi Maymunlar Dünyayı Ele Geçirecek ve muzlar tükendiğinde bizi(!) yiyecekler, yani sizi, ben de onlardanım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...