Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

adsl / help

bLaQ

Öne çıkan mesajlar

Windows Xp de de rasppp yi kullanabilirsin. Sanırım sp 1 de rasppp yerine pppoe olması lazım.
Belki Sp1 olmadanda pppoe var olabilir.
Network Connections/Create a New Connection
Connect to the internet / Connect using broadband connection that diye requires a username and password ile dsl baglantısı yaratabilirsin.[hline]Tiara Satiris.
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf foruma bakabilmek için Win98 kurdum modemi install ettim falan filan ehu.. Şimdi XP'deki sorunum şu.

XP modemi tanıyor. Network Connections/Create a New Connection, Connect to the internet / Connect using broadband connection that diye requires a username and password diyorum. İşte ad ver, username, pass ı gir diyo giriyorum. Ama bağlan diyince adres bulunamıyo tipinde bi error veriyo. ttnet in de host adresini bilmiyorum (98 de raspppoe de "query avaible services" diyince otomatik buluyodu manuel bi ayar gerekmiyodu). Uzun lafın kısası galiba sırf ttnet'in host adresi lazım bana, yada hattaki açık bağlantıyı bulabilcek rasppoe gibi bi prog.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bLaQ, 10 September 2003 11:15 tarihinde demiş ki:
Sırf foruma bakabilmek için Win98 kurdum modemi install ettim falan filan ehu.. Şimdi XP'deki sorunum şu.

XP modemi tanıyor. Network Connections/Create a New Connection, Connect to the internet / Connect using broadband connection that diye requires a username and password diyorum. İşte ad ver, username, pass ı gir diyo giriyorum. Ama bağlan diyince adres bulunamıyo tipinde bi error veriyo. ttnet in de host adresini bilmiyorum (98 de raspppoe de "query avaible services" diyince otomatik buluyodu manuel bi ayar gerekmiyodu). Uzun lafın kısası galiba sırf ttnet'in host adresi lazım bana, yada hattaki açık bağlantıyı bulabilcek rasppoe gibi bi prog.

Host filan yok öyle bi ayar. Xp Service Pack 1 i yüklüceksin.[hline]Tiara Satiris.
Sosyal ağlarda paylaş

her$ey haLLoLdu, tamamen basit bi kuLLanıcı öküzLüğüymü$.
modemi install ettikten sonra saçma sapan bi nedenden dolayı format attığımı unutup install olmamış modemle devamlı bağlanmaya çalışmam bütün bu hataların kaynağı galiba (!) :)[hline]-= Myrlur Ownz Jo0 =-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...