Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rock Şişeden Taştı, Hazerfanı Kapladı

Berk

Öne çıkan mesajlar

Evet uzun süredir devam eden "Rock Şişede Durur" - "Rock Şişede Durmaz" tartışmalarına kendi açımdan bir son vermek için kalktım gittim Rock N coke a. Gerçi bu bahanesi canım vakfım -IKSV- bir organizasyon yapıcak ben gitmeyeceğim. Nerde Görülmüş?

Cumartesi günümü ders çalışmak gibi ıvır zıvır şeylerle geçirdikten sonra, niyhayet pazar öğleden sonra düştüm Rock'N Coke-bundan sonra festival diye geçecek- yollarına. Bostancıdan atladım otobüse ama "sevgili" iett yine yaptı yapacağını ve otobüsü bir de Kadıköye uğrattı- tramval yapacaklar ya heryer kazılı,trafik sıkışık ve zaten dershanem orda-. Bu güzergahın tek iyi tarafı kuzenimle aynı otobüste gitmem oldu.
Neyse yol uzundu sohbet muhabbet geldik Hazerfana. Uzaktan "bunlar kasaba kurduk dediler göt kadar yermiş" lafları ederken herkes içeri girince "harbi kasabaymış ya" demeye başladılar. Güvenlik çok sıkıydı 2 defa üstümü başımı çantamı aradılar, hatta 2. adam hızını alamayıp boşalttı sonra tekrar yeleştirmeye çalışırken yüzümde gülümsemeyle izledim- sevgili amcam bir gün önce arayıp burası soğuk iyi giyin dediği için kaçkar tırmanışı yapılabilecek ekipmanla gittim-. Gelelim benim yakaladığım yerden programa ::
Echo & The Bunnymen
Aşmış bi konserdi tek kelimeyle ben yarısında yakaladım ama ilk işim en öne gidip dinlemek oldu. Rock festivali işte dedirttiler...
Dirty Vegas
Bu amcaları pek dinleyemedim zira sevgili amcamdan yürüttüğüm CardRock ile-akbankın festival özel kartı parayüklüyosun bişiler alırken para üstü derdi yok- kendime ufak çapta bir ziyafet çekiyordum..
Sugababes
bana "Amanın ne zaman biticek buuuuu!" dedirten grup. Tam festivalin amacını yani kıçımı devirip kola içmeyi gerçekleştirirken çıktılar ve keyfimin içine kaçtılar. yerden zor kalkıp akbankın kurduğu net cafeye kaçtım. Ordan yarın okulları açılıcak olan sevgili arkadaşlarıma "patlayın" mesajları attım -çok pis intikam aldılar, görürsünüz birazdan-. En sonunda indiler sahneen rahat ettim.
The Cardigans
Bendenizin test çözmesi gerekirken kıçını kaldırıp Hazerfana gitmesine neden olan tapılası grup. 25000+ kişiyle Lovefool söylemek de bir başka oluyormuş vallahi. Bir anda kendimin sıkı bir cardigans fanı olduğunu keşfettim zira her çaldıkları şarkıyı ezberden söyleyebiliyordum. Tepindik; şarkı söyledik; mutlu olduk arkadaşları ektik. Başından sonuna rüya gibi bir konserdi. Dünya gözüyle dinledim kendilerini.
En güzel an hautnun "This song is about love" dediğinde her bir ağızdan lovefool diye bağarmamızdı. Hatta bir ara çoşup ilk defa canlı olarak Black Sabbath - Changes şarkısını coverladılar. Hatun her ne kadar şarkının orjinalinden daha "hızlı" olduğunu söylese de şarkı normal cardigans şarkıları hızındaydı =)

Veee Perdeeeeeeeeee

Amcama kartını iade ederken bana pet shop boystan sonra çok karambool olur sen şimdiden uç demesiyle zaten sevmediğim bir grup olan Pet Shop Boys u dinlemeden uçtum ortamdan...

Kapanmadı. Daha Şişman Kadın Şarkı Söylecek!
Tanıdıkların bulduğum kadarıyla vedalaşıp dönüş otobüsüne atladım. Ama gelgör ki bizim otobüs o ortası akordeon gibi olan iki otobüs yapışık olanlardandı dolmak bilmedi. Dolunca tam çıktık laylaylay derken jandarma durdurdu. yaklaşık yarım saat otobüste birilerini indirdiler sorguladılar sonunda saldılar. Ama daha bitmedi! Dönüşte girdiğimiz gişede bilet bitmişti, kahraman bir yolcu tabiri caizse yan taraftaki gişeden bekleyen bir arabanın biletini aşırdı... Bunun yanında tarfiak çok tıkalıydı 9:30da otobüse bindim eve gelidğimde saat 00:30 du. Şu "patla" mesajı çektiklerimden biri arkamdan "Gişin olsun dönüşün olmasın" dedi heralde...

Tamam Kapatıyoruz

Bence Coca Colanın bu işe harcadığı her kuruş adam gibi kullanılmış ve bir kaç yıla Türkiyede gerçekten önemli Wacken tarzı bir festivalin oluşmasının temeli atılmış. Umarım gelecek yıl şu ÖSS belasından kurtulur da ben de çalışırım...

Rock Şişeden Taşar; Hazerfanı Kaplar; Berk Mest Olur.[hline]Do you ever think of me
And get lost in the memory
When you do, I hope you smile
And hold that memory a while

Berk's Playlist
Doyanakadar
Sosyal ağlarda paylaş

arcane olur mu ya açıkhavada yatıp dinlemenin orda 25000 kişinin senle aynı anda
Love me love me
say that you love
Fool me fool me
go on and fool me
demesi tamamen apayrı bi olay[hline]Do you ever think of me
And get lost in the memory
When you do, I hope you smile
And hold that memory a while

Berk's Playlist
Doyanakadar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 08 September 2003 01:57 tarihinde demiş ki:
televizyon da verdiler ne anlamı kaldı ki ?[hline]fading away and leaving
long for sleep, closer now
lead the way into death

zaten festivallerin amacı eğlenmek hatta dünkü simpson ın konusuydu rocknroll hayat tarzı, rocknroll bir yaşam biçimi muzik değil!
senin gibi düşünenler içinde tv den verdiler zaten :) vala gelcek sene daha eğlencelik gruplar olursa süfer olur kaçırmam kesinlikle, ha berk ben şeyi sormak istiyorum içerde alkollü icecek var mıydı? ya da satılıyo muydu?[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aegean, 08 September 2003 04:39 tarihinde demiş ki:
zaten festivallerin amacı eğlenmek hatta dünkü simpson ın konusuydu rocknroll hayat tarzı, rocknroll bir yaşam biçimi muzik değil!
senin gibi düşünenler içinde tv den verdiler zaten :) vala gelcek sene daha eğlencelik gruplar olursa süfer olur kaçırmam kesinlikle, ha berk ben şeyi sormak istiyorum içerde alkollü icecek var mıydı? ya da satılıyo muydu?
aynı simpsons bölümünü dikkatli izlersen çıkan grupların rock n coke taki atmosferden çok daha farklı bir atmosferin grubu olduğunu görürsün
benim belirtmek istediğim nokta insanların izlemek için para verdiği birşeyi hangi zihniyet tv de yayınlar idi (kapitalist cocacola zihniyeti tabii ki hehe)[hline]fading away and leaving
lead the way into death
Sosyal ağlarda paylaş

Asil ilk gunu kacirdiniz...
Dead Kennedys iddia ederim sahne performansi en iyi olan 10 gruptan biridir.
Zaten "biz Amerikalilar olarak Hukumetimizi kesinlikle desteklemiyoruz.." diyerek milleti daha da bir kopardilar.Bateristleri vb. inanilmazdi.
Guano Apes'te ben neler oldugunu bile hatirlamiyorum.Gece superdi.dJ Arena zaten "yikiliyordu".Leftfield beklentilerimi kar$ilayamasa da Mercan Dede yonetti...[hline]tHe Original fi$h®

Banshee

Sosyal ağlarda paylaş

Parca parca atiyorum diye kizanlar olacak ama aklima geldikce yaziyorum :)

25000'den cok daha fazla ki$i oldugunu du$unuyorum.Sirf Main Stage onunde vardi o kadar.En az 10000 ki$i de surekli dJ Arena'daydi.

Pogocularin arasinda bir iki travma ya$asak da onlarda ayri bir tat kattilar ortama.
Yiyecek ve icecek fiyat+kalitesi oldukca guzeldi.Tuvalet olayinda h2000 faciasi olacak diye korkuyorduk ama hic sorun cikmadi.

"Super organizasyon vardi" diyebilirim.[hline]tHe Original fi$h®

Banshee

Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 08 September 2003 07:39 tarihinde demiş ki:
said:
Aegean, 08 September 2003 04:39 tarihinde demiş ki:
senin gibi düşünenler içinde tv den verdiler zaten :) vala gelcek sene daha eğlencelik gruplar olursa süfer olur kaçırmam kesinlikle, ha berk ben şeyi sormak istiyorum içerde alkollü icecek var mıydı? ya da satılıyo muydu?
aynı simpsons bölümünü dikkatli izlersen çıkan grupların rock n coke taki atmosferden çok daha farklı bir atmosferin grubu olduğunu görürsün
benim belirtmek istediğim nokta insanların izlemek için para verdiği birşeyi hangi zihniyet tv de yayınlar idi (kapitalist cocacola zihniyeti tabii ki hehe)[hline]fading away and leaving
lead the way into death

tmm anladım demek istediğini de bence organizatörlerin bi elemesiydi tv de verilmesi daha hareketli neşeli bi ortam istediklerinden olabilir görüşündeyim ben[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

dj arenada 10000 kisi yoktu zaten adam gib konser oldumu orasi bosaliyordu, ama total kesin 25-30 bin kisi vardi

gece cok komikti ya buz gibi hava biz birilerinin cadirina girdik tulum falan yok, cantamda ne kadar kiyafetim varsa ustume giydim ayaklarimi cantanin icine sokup fermuari kapattim, elimide yastik yapip kafayi koydum sabahda o nil denen kizin sarkisila uyandim[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

benim de pek içim gitti ama davetiyem bile olmasına rağmen gidip seyredemedim. birkaç tanesi dışındaki gruplar ilgimi çekmemesine rağmen organizasyon iddialı olduğu için gidip görmeyi planlıyordum ama aynı gün içinde bambaşka işler yapıp yorulduğum için pazar gecesi de gitmedim.

kaçırdığım için çok üzüldüğüm iki tane grup var: bi tanesi echo and the bunnymen. çok haysiyetli, şahane müzik yaparlar, bööle post-punk döneminin bence dikkate değer gruplarındandır, nerden icap etti de bunca zaman sonra da geldiler anlamadım bile, ama pek sevindim. albümleri filan var evde, severim de, ama işte onların çıktığı gün ilgimi çekecek başka bir şey yoktu, ben de şaapıştıramadım o yüzden. ha bi tek gidip dead kennedys'e domates atmak isteyebilirdim, ona da değer gibi gelmedi. eşşek tepsin onları, yeni dead kenneys'i görmediğim iyi oldu, benim kalbimde california über alles ve holiday in cambodia, ve the owl, ve diğerleriyle kalmaları daha iyi.

bi de pazar gecesi actlerinden felix da housecat'i görmek isteyebilirdim, ama hem hezarfen'de, hem pazar gecesi saat 1'de olunxca, ona da takılamadım.

bu iki grup dışında kaçırdığıma üzüldüğüm şey, organizasyonun kendisi oldu tabi. tvden seyrettim azıcık, iyi kalabalık var gibi görünüyordu, ses berbattı ama onu kayıta veriyorum, o kadar berbat bir ses düzeni yapmamışlardır, tvde kötü gelmiştir diye tahmin ediyorum.

haftaya creamfields'e gidip, festival güdülerimi tatmin edeceğim sanırım :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...