Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ODTÜ...

can

Öne çıkan mesajlar

kimse ister iyi ister kötü bir ideoloji kabul ettirmeye çalışırken silah ya da baskı kullanmaya hakkı yoktur. Atatürk bile kurtuluş savaşının mantığını yayarken insanlara anlatarak yaymıştır. Baskıcılık yoktur. Faydalı bir düşünce bile yayılacka olsa devlee ve yönetime karşı gelinmesi hangi ülke olursa olsun suçtur. Sonuçta o düzen içinde bile mümkün mertebe mutlu yaşayan birileri vardır.[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 05 September 2003 22:28 tarihinde demiş ki:
yahu e be anlamak istemeyen sevgili paticik.com üyeleri,

bakın, şimdi bir kesim var, bu kesimin düşüncelerini ifade etmesi engelleniyo, üzerlerinde baskı var. bu baskı nasıl var ? ikide bir hapse alınmalar, gözaltılar.

sonra bu kesim napıyo, silahlı gösteriler yapıyo önce.

ondan sonra noluyo, tanklar basıyo solu sağı.

demek ki neymiş, önce baskı varmış, sonra silahlı gösteriler çıkmış, sonra tanklar basmış, sonra idam ve ihtilale giden yol.

estel ne demiş, kimsenin baskı kullanmaya hakkı yokmuş. e o zaman bu tepedekiler baskı kullanırken, amerika tarafından sömür sömür sömürülürken kimsenin müdahale etmeden izlemeye hakkı var mıdır efenm ?

evet o düzen içinde memnun olanlar da vardı, kendileri zaten biliniyo tüm toplumca. onlar hala memnun zaten. para konuşur hesabı.

ayrıca, biraz cumhuriyet dönemi türk edebiyatı okuduysan bilirsin ki, kurtuluş savaşına köylüler istemeden gitmişlerdir ! çünkü onlar için köylerinde bi taraflarını yaymak, bağımsızlıktan daha önemlidir ![hline]BURAYA ÇÖP DÖKEN EŞEKTİR !

cok kisaltivermissin sureci. bak orada ne yazdim daha ilk gunden silahli gosteriye cikmis bir hareketten ilham alan insanlar bunlar. bunu birak, senin dahi fikirleri engellenmis, kotu muamele gormus, silahli gosteriye cikmis diyorsun. NE isi var kardesim adamin silahla. fikrim engellendi diye silah alip eline cikan demek ki niyetlidir. once baski filan yoktu. komunist manifestoda nasil once kaos ve anarsi yaratilacagi, sonra nasil silahli devrim yapilacagi catir catir anlatiliyor. adamlar onu adim adim takip ediyorlardi, oncesi sonrasi yoktu.

tepedekilerin baskisini yiyim. ulkede bir durum var, adam ben elime silahi alicam dedigimi yapmayani oldurucem her sey degisecek diyor, tepedekiler de durup izliycek oyle mi ?

madem fikirlerini savunacaklar kacsalarmis avrupaya. o zaman ortaya cikip da milletin canina kasdetmeyip baski gorunce avrupaya kacan insanlar simdi falanca filanca insanlar sifatiyla sicilleri temiz, ustelik insanlik magduru, baris ugruna sikinti cekmis insan sifatiyla turkiyeye geliyor.

birisini oldurmus adam taburesini kendisi de tekmelese, fil surusune de tekmeletse adam degildir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

amerika faşistleri silahlandırsın faşistler bu ülkenin aydın halkına kurşun yağdırsın sonrada halk silahlanınca vay efendim niye dama cıkmış elinde rpg yle olur
senin gibi kantininde pısırık otuturup sineye cekeydi daha iyiydi dimi

ayrıca bir şairimizin cok güzel lafı vardı herhalde atilla ilhandı

"eğer Türkiyede uzun bir koşuysa devrim.Deniz Gezmiş onun en hızlı 100 metresini koşmuştur"

denizi eleştirirken,
denizin b.knun dumanı olamayıcak adamlar haddini bilmeli bence
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eaglewingg, 05 September 2003 22:38 tarihinde demiş ki:
amerika faşistleri silahlandırsın faşistler bu ülkenin aydın halkına kurşun yağdırsın sonrada halk silahlanınca vay efendim niye dama cıkmış elinde rpg yle olur
senin gibi kantininde pısırık otuturup sineye cekeydi daha iyiydi dimi

ayrıca bir şairimizin cok güzel lafı vardı herhalde atilla ilhandı

"eğer Türkiyede uzun bir koşuysa devrim.Deniz Gezmiş onun en hızlı 100 metresini koşmuştur"

denizi eleştirirken,
denizin b.knun dumanı olamayıcak adamlar haddini bilmeli bence

amerika fasistleri silahlandirdiysa sscb dunyanin zilyon tane ulkesinde kimseyi silahlandirmadi mi ? gelen mallarin markasi niye kalasnikof ve rpg ? niye daha ilk gunden fransada 68 deki gosterilerde ellerinde sopalarla ciktilar gosteriye mudahale edilmedigi halde ?

arkasinda ceset birakmis bir adamin b.kuyla hic bir insana sertce dahi carpmamis bir insani kiyaslamaya kalkisarak felsefe yapmaya girmeden once sen git de bir adabi muaseret denen seyi ogren.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 05 September 2003 22:41 tarihinde demiş ki:
azuha
avrupaya kacicaklarmis
sen herkesi kurt zannettin galiba
o donemde avrupa da sosyalist adam ariyodu sanki

e bilgi sahbi olmadan fikir sahibi olmak kotu bir sey tabii...[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

60 ve 70 lerde hicbir egitimi hicbir yetenegi olmazken isci acigindan dolayi gullerle karsilanan nice cahil adam avrupaya yerlesirken universitede okuyan adamlar kacamiycakti oyle mi ? kacan kacti kacmayan da asildi iste.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 05 September 2003 22:45 tarihinde demiş ki:
haha
ya oyledir
iki yonetmen uc entel kacinca o kesim tumuyle kacmis mi oluyo
guldurme adami[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

kacan kacmis demek ki kacilabiliyormus. ellerine rpg alcaklarina tren bileti alsalarmis.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 05 September 2003 22:46 tarihinde demiş ki:
fikirlerini savunmak için avrupaya kaçan insanların da fikirlerini savunmak için değil sadece bi taraflarını korumak ve ünlerini arttırmak için avrupaya kaçtığını sen de biliyosun.

ama anlaşamıyoruz senle, yok yani olmuyo. boşuna tartışmayalım artık ..

estel, önceki msj ımın son bölümünü de okursan anlarsın hiçbir mücadelenin güllük gülistanlık olmadığını.[hline]BURAYA ÇÖP DÖKEN EŞEKTİR !

onun icin kactilar, bunun icin kactilar. neticede bir tarafini kurtaran kurtardi, politikasini yapmak isteyen de yapti.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

iki adam uzaktan bir hayvan görmüşler
biri kuş demiş bir kuzu,
Hayvanın yanına gitmişler hayvan uçmuş
kuzu diyen hala ucsada kuzu diyomuş

unityde bu olaya benzedi adam anlamıyo.hala diretiyo boş boş

bide şu bahsetiğin fotoyu merak ettim bi link falan varmı
duvar kağıdı yaparım deniz cok karizma duruyodur
Sosyal ağlarda paylaş

iki adam uzaktan ne gorurlerse gorsun,
biri buna okuz desin biri davar,
iki adam beraber ne yaparlarsa yapsinlar,
benim canima kasdetmetikce istedikleri kadar,
eger tersini yaparlarsa dur o olmadi iste derim,
inancla, fikirle canima kasdedemezler, asanlari desteklerim.

asil siz diretiyorsunuz, bir inanmissiniz ki mevzuya hayat memat baskalarinin hayati artik aklinizdan ucup gitmis. deniz gezmis ve arkadaslari da ayni davranista bulundular baskalarina, sonra asildilar. olay bu.

fotoyu gosteremem fi tarihinde killi bir adamda olan b ir kopyasini gordum. siyah beyaz cok neseli bir sekilde elde kalasnikof ve rpglerle guzide bir aile saadeti fotografi, odtunun o zaman ne idiyse hala ayni olan rezil yemekli yemekhanesinin daminda.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

inanan sen misin biz mi bilinmez
ama her kusun eti yenmez(!?)
ne diye inatla surdurursun tartismayi
gel destekle kilit vurmayi

hepimiz kardesiz
bu kavga ne diye

:P
sulandircam abi konuyu
inat ettim, madem kilit yok :P
*! su katar *[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning
Sosyal ağlarda paylaş

kavga eden ben degilim, inatla tartisan da ben degilim. ben kendi yasama icgudumu savundum, siz baska birinin kendi gorusune uygun oldugu icin beni oldurebilme hakkini. olay bundan ibaret.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

hala neden populizm yaparsin anlamam,
ben insanim insan, onume gelenin canini almam.
yaptigimiz sey isin felsefi yanini tartismakti,
senin yaptigin sey ise "beni oldurolar" diye cigirtmakti.

gel bosver konuyu kapayalim,
oyun oynayip keyif yapalim.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 05 September 2003 23:09 tarihinde demiş ki:
hala neden populizm yaparsin anlamam,
ben insanim insan, onume gelenin canini almam.
yaptigimiz sey isin felsefi yanini tartismakti,
senin yaptigin sey ise "beni oldurolar" diye cigirtmakti.

gel bosver konuyu kapayalim,
oyun oynayip keyif yapalim.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

tamam iste. ben de kimsenin beni olduremeyeceginin gercegini tartistim. populizm kelimesini cok kullaniyorsun ama bu kelime kullaniminda hissetigim gibi karsi tarafin savini otomatik curuten bir sihirli degnek degil. hayatin populuzmi olmaz. oyun oynamak istiyorsan al swgni oynayalim daha ismarlamamissin bile.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...