Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sp Farming(Yardım)

cocorech

Öne çıkan mesajlar

bu konu hakkında zaten konular açıldı ben tekradan açılıcam...

Asıl mantık Seçeceğin silahın skilleri ve Force skillerini arrtırmaman... seçeceğin 2skilli yani;
> FOrce kısmından (fire force cold ligtgining) bir tanesini lvl 5 yap...
>Silahının skillini lvl 5 yap...

Bundan sonra lvl 14e fark edemiceksin belki ama ondan sonra belirgin bir şekilde görüceksinki her öldürdüğün haywan karşılığında Alacağın Lvl exp. düşük gelicek Skill exp ise lvldan 4x fazla gelicek... Bundan sonra gerçekten SP farmer olacam diorsan en azından 10k Skill point biriktirmen şart! Gerçekten zor bir iş çok yawaş lvl atlıcaksın bu yüsden Questleri eksiksiz yapman gerekior... yapmamanı tawsiye eder gibyim :P
Sosyal ağlarda paylaş

bence skillerin açılma lvl aralığı gayet güzel ayarlanmış
şöyleki ilk 5 lvl da weapon ve force lvl artırmadan devam etmeniz lazım zira zaten 5 oluncaya kadar skill açamayacaksınız böylece sp yi fazla toplarsınız
sonra 5 te ilk force ve weapon skilleri açtıktan sonra-ki normal xp niz yükselirken sp leriniz azalacak- lvl 8 ile 12 ye kadar tercihe göre yine lvl artırmadan devam ederseniz tekrar sp yi normalden fazla alırsınız böylece devam edersiniz
şahsi tercihim ve oynayış şeklim böyledir[signature][hline]ehven-i şer, şerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
[b] Gerçekten zor bir iş çok yawaş lvl atlıcaksın bu yüsden Questleri eksiksiz yapman gerekior...

gerçekten sp farm yapmaya karar verenlerin questleri özellikle yapmaması gerekir. aslında sp farm dediğimiz, master lvlin düşük tutulmasından dolayı skill experince/mob'un artması değil skill experience'a oranla experience'ın çk düşük gelmesidir.

her master lvlin bir artırılmasına karşılık skill experience 10 düşer, experience 32 (her üç tane de bir 31) artar.

bu durumda görev yapan biri, farm yapan birine oranla daha fazla experience alacağı için skill experience yönünden zayıf kalır.

bence, sp farmda öncelikli amaç skill experience'ı artırmak değil, moblardan gelen experiencı düşürmektir.

biri questleri yaparak 9gapla 2,2 çakiden 1sp alır, pure farm yapan biri yine 9gapla 2,2 bandit archerdan 1sp alır. hangisi daha kolay ve kill ratei yüksek? bandit archer tabii. o zaman farm yapan birinin görevleri es geçmesi gerekir.

ki zor olan kısmı da bu. biz hesapladık dakikada 2sp geliyor bandit kampta. kim bu ratele 50k sp biriktirebilir ki.

resmen delilik :D[signature][hline]Guild : MiddleEast
Class : 21lvl Ice-Archer
( the post-modern SP farmer.. lvl gap-9! : )
Server : Aege
Sosyal ağlarda paylaş

sp farm hikaye ben denedim ne adam gibi lvl atlanıo ne de bol bol sp birikio. eger adam gibi dagıtırsan ve tutumlu olursan butun skillere yeter lvl kasarken topladıgın skiller.[signature][hline]silkroad online
AyDoLu
lvl 3x
trader lvl2
thief lvl2 (şimdilik trader olmaya karar verdim)
guild: Paticik
aege
Sosyal ağlarda paylaş

sp farmın hikaye olduğu konusunda sizinle aynı fikirde değilim. sadece çok zor ve sıkıcı olduğunu ve sadece taa geleceğe yatırım yapmak isteyen oyuncuların kalkışması gereken birşey olduğunu düşünüyorum. yoksa 3-5k biriktirip sıkılacaksanız gerçekten hiç gerek yok.

hangi lvlde, hangi spotta farm yaptığınızı bilmiyorum ama 20lvle kadar +X bir okla bandit kalesinde farm yapmak zor birşey değil. günde 2k sp kasmak mümkün ama bolca altına ihtiyacınız var çünkü kampta kesmek çok masraflı. yerinizden kıpırdamazsanız kill rate'iniz 1,5 katına çıkıyor bir kere :D

tavern'de okuduğum bir archer guide'da mesela combo arrowu, sadece frostbite ve frozen şansını artırmak için lvl1 vermenin yeterli olduğunu gerisinin gereksiz olduğunu söylüyordu. pratikte bu skilin nasıl işleyeceğini bilmiyorum (oyunda en fazla 22lvle gelebildim çünkü) ama 50k sp'si olan bir archerın combo arrowu pas geçeceğini hiç sanmıyorum. max,lanabilir.

eğer gerçekten sp kasarsanız altı üstü 2-3 hafta sürer. ve sonra adam sizden her yönüyle üstün olacak. oyun zaten anladığım kadarıyla 2temel üzerine kurulmuş. 1i item, diğeri skill...

biz burda şu skillden vazmı geçsem diye düşünürken, koreliler spawn rate'e göre silah değiştiriyor, sıkılınca bowdan speare geçiyor.

ayrıca sp farm, de-lvl'den daha hızlı ve pratik...

:/[signature][hline]Guild : MiddleEast
Sosyal ağlarda paylaş

iyi diyosun guzel diyosun da diyelim ben lvl 10 oldum daha bandit bowmani yarım saatte kesiyorum. bandit kalesinde rahat kasmak için 15+ olmak lazım. 15+ olmak için mecbur quest yapıp lvl atlamak lazım. lvl 15 bowu +x yapmak için harcayacagın weapon elixirlere değmez. para basıp sos alırsın o da elinde patlar. ayrıca lvl 16 17 den sonra banditler mavi gozukmeye başlar ve az sp verir. lvl 20 ye kadar bandit kalesinde kasmanın manasını çözemedim. gidip chakji kessen nerdeyse 2 kat sp alırsın.

ben sp farm yapmadan lvl 32 oldum lr ve fr 30 skillerim açık. fr de ilk skilin 2si fire blade yani 3. sırada. ve kullanmadıgım 300e yakın sp var. istediğim skili istediğim zaman açabilirim. bir tek force da resser kasmak için sp biraz lazım olabilir o da bana lazım değil şimdilik. ilerde bi levelde yeni skill açmak için 400 küsür istiyor lvl 50+ larda o zamana kadar hayli hayli birikir. sp farmda 60k lara ulaşmak iyi güzel de gunde 2k dan 30 gun kasacaksın. 30 gunde iyi kasarsan lvl 50 olursun yaw.[signature][hline]silkroad online
AyDoLu
lvl 3x
trader lvl2
thief lvl2 (şimdilik trader olmaya karar verdim)
guild: Paticik
aege
Sosyal ağlarda paylaş

vallahi ben lvl 22 oldum, hala kalede bandit kesmek çaki kesmekten avantajlı. bandit kampın spawn rateine hiç bir spot yetişemiyor. ayrıca farm yapan birisinin skillerinin diğer oyunculardan 9lvl geride olduğunu unutmamak gerekiyor. bu durumda bandit spotu birim zamanda çakiden daha çok skill point verir :D ee devil bug'da çakiden çok skill experience veriyor. o zman 3lvl skillerle bugmı keselim yani?

bunun tartışılacak bir yanı yok. değişik zamanlarda saat tutup hesapladık. ayrı ayrı bütün spotların rateini ölçttük. gerçekten de adamların dediği gibi bandit kampının kill ratei daha yüksek.

keşke aramızda 50+ lvl bir arkadaş olsa da bize oyunun ilerleyen bölümlerini anlatsa. skiller ve skil pointler hakkında ön bilgi verse.. ama yok. mecburen yabancı sitelerdeki forumları inceliyor, türkçeye çeviriyoruz. ortada 40k gibi genel bir rakam var. sanırım bazı şeyleri oturup hesaplamış adamlar.

emin değilim. ben 10k ya kadar biriktirdikten sonra lvl rush yapıcam. bakalım ne olacak :)[signature][hline]Guild : MiddleEast
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...