Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Birbirine bağlı Millet

DiabloTyrael

Öne çıkan mesajlar

Fatih Sultan Mehmet bir gün tebdili kıyafet ederek Edirne'de çarşıya çıkıyor Yiyecek, giyecek fiyatlarını kontrol etmek için bir dükkana girerek:

-Yarım batman yağ verin

Diyor. Bakkal tartıp veriyor. Fatih terkar soruyor:

- Bal da var mı?

- Var. Fakat, onu, karşıdaki bakkaldan alın.

- Niçin sen vermiyorsun?

- Hep ben kazanırsam diğer bakkallar açıktan ölür. Onların da çoluk çocuğu var. Ben çocuklarımın bugünlük rızkını çıkardım. Biraz da öbürleri kazansın diyor.

Padişah karşıkı dükkana giderek bir batman bal alıyor. Aynı bakkaldan tuz ve sabun almak istiyor. Fakat bu bakkalda birinci bakkal gibi söylüyor. Böylece hazret birçok bakkal dolaşıyor. Ve bir evin erzakını, giyeceğini tamamlamak için onbeş dükkan dolaşmanın lâzım geldiğini anlıyor, memmun olarak:

- Birbirine bu derece bağlı ve düşünen milletim olduktan sonra, ben İstanbul'u değil, bütün dünyayı fethederim, diyor. Ondan sonra İstanbul'un zaptına karar veriyor.[signature][hline]---Ön-Türk Uygarlığı Araştırmaları Merkezi---
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı hikayenin Hz. Ömer, efenime söyleyeyim Hz. Muhammed, Hz. İsa türevleri de mevcut. Kesin kaynağımız yoksa (ki bunun için kaynak?) çocukların dikkatini çekmek için tarihle masalı biraz harmanlayan tarih öğretmeni üslubunu benimsemeyelim lütfen.

Saygılarımla,[signature][hline]Cafein= Ultimate Crash Tester
VOLVO - Steady As a ROCK
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

olay cok basıt sehır ısmın ıdegıstırıp bunu dunyanın butun lıderlerıne uygılıyabılırsınız

gerceklıgını ıspatlıyabılmek ıcın ıse yazılı belge ve dokuman gerekırkı sanmıyorum bunlar ortada[signature][hline]Roy Mustang, fi tarihinde demiş ki:
On the dawn that i become fuhrer, ill make all women in the military wear miniskirts!

"If your enemy has a choleric temper, seek to anger him."
Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır sadece Fatih ile mevcut ki, zaten bu olaydan sonra hazırlıklara başlanıyor 2 yıl sonra İstanbul Fethediliyor.Ayrıca bu tür hikayeler bence tarih öğretirken insana kendi tarihini sevdiriyor.
Kaynak isteyenler Türk Dİyanet İşlerinin çıkardığı (Devlet Onaylı) İslam Tarihinin 10-11. ciltlerine bakabilirler.
Saygılarımla...[signature][hline]Filozof pati,
Devrik Diktatör
Psikiyatrist pati,
İşte ben buyum...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LordOfBlood, 05 Ocak 2006 17:22 tarihinde demiş ki:
Kaynak isteyenler Türk Dİyanet İşlerinin çıkardığı (Devlet Onaylı)
bakmam[signature][hline]-Cleglaw-, 05 Aralık 2005 20:59 tarihinde demiş ki:[/b]
oha ciddi ciddi gay mi bu dela?
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı Diyanet'in hazırlattığı Din Bilgisi ve Ahlak Eğitimi kitaplarında da aynı hikayenin Hz. Ömerli olanı geçer, lütfen abartıp saptırmayalım.

Bunlar sonuç olarak herhangi bir kaynakta belgelenmemiş, rivayet olarak günümüze tekabül etmiş ve tarihsel nitelikten çok hikayesel nitelik taşıyan olaylardır. Bunun tarihe kattığı şey Homer'in kattığı şey ile aynıdır. Sadece bu noktaya dikkat çekmek istedim.[signature][hline]Cafein= Ultimate Crash Tester
VOLVO - Steady As a ROCK
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

hee bır sey kıtaba yazılınca dogru oluyor dımı
yuzuklerın efendısı fılanda dogru gandalf fılan ortacagda fınk atmıs o zaman

hıkayelerle tarıhı karıstırmayın tarıh belgelenmıs olandır bır seyı belgelemek ıcın o seyı yasamıs ınsanalrın agzından cıkanbelgeler gerekırkı atıyorum fatıh ın surların dıbıne ısedıgını ıddea eden bır adam var o devırde ben gordum dıye yazmıs bunu
pekı bu dogrumu nerden anlıycaz hemen ınanıyomuyuz
tabıkıde hayır bunu dogrulayan daha fazla belge olması lazım

tarıh budur

tarıh bılımı, baltacı katerınayla mercımegı fırına vermıs, ulubatlı surlara tırmanmıs 300 bızaslı kesmıs, ergenekondan dagı erıtmısız cıkmısız, colomb un gemısınde turk varmıs colob yolu sasırmıs turk burdan kocum demıs vs vs vs vs degıldır

kaynak dedıgımız seyler ıse hıkayeler olmaz kaynak dedıgımız sey arsıvdır tarıhı belgedır kıtapalr fılan degıldır

tarıh kıtaplarının arkalarında kaynakca vardır booyle kocaman o bılgılerın nerden laındıgını neye gore dızıldıgını not eder bır sey kıtaba gırdıyse degıl kayangı yazıldıysa dogrudur

kaldıkı dıyanet kıtabını tarıhı referans olarak gostermekte ne buyuk bır komedıdır tartısılır buda[signature][hline]Roy Mustang, fi tarihinde demiş ki:
On the dawn that i become fuhrer, ill make all women in the military wear miniskirts!

"If your enemy has a choleric temper, seek to anger him."
Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Ne alakası var canım,senin günümüze kadar gelip efsaneleşen mit olmuş şeylerle karıştırdığın gibi deil,bu olayın aslı varmıdır bilmem ama kaynak olarak arşivlenmesi lazım dediğin olayı arşivleyende maaş alığı kişiye genelde hizmet eder tarihe deil.Devlet kayakları bile herdevletin bilakis saptırılır kimse bunun aksini idda edemez.Savaş tarihleri ise kazanaların tarihidir kimse savaşları maluplardan dinlmez veya olayları en yakını ızdaki olayları bile arşivlerken sana verildliği gibi görürsün .Hahaha hatta olaya şahit olsan bile olanları okuduktan sonra aynıolaydan mı bahsediliyor şüphe edersin.sonuçta yer zaman sbep sonuç belgerliyle ilişkiyse tarih yorum araya girer ve tüm belgelerin doğruluğu tarıtşılır bazen.Nese bu olay doğrumudur bilmem ama ne güzel işte bu günkü yakalayamadığımız birlik ve berğberliğe atıfta bulunmuş bir güzel yazı.. ^^doğrudur doğru ben duydum yanımda söledi^^
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...