Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vlad Tepes(Voyvoda)

RaVena

Öne çıkan mesajlar

Vlad tepeş hakkında (Kazıklı Voyvoda) hakkında 2 tane konu Açılmış ama aradığım cevabı alamadım .. Arkadaşlar Bana Kısaca özetlerseniz Vlad Tepeş Hangi Ülkenin valisi veya Kralıydı..Nereliydi ...Kısaca bilgi verirseniz Çok sevinirim ..Çünkü bazıları Eflak beyi,Bazıları Macar kralı,bazıları Romanya Kralı diyor ..
Ve Çeşitli işkencelerinden Kazık dışındakilerini söylerseniz çok sevinirim ..[signature][hline]I only think of you ..
PuNk anD Indie Rock! Forums ..

[Bu mesaj RaVena tarafından 04 Ocak 2006 11:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eflak beyi vlad tepes kücük yasta osmanlida iskence egitimi görmüstür.türklerden ögrendigi bir yöntem ise: omuzdan bir delikle karin boslugundan bir delik acilip hic bir organa zarar vermeyecek bir bicimde hortum sokulmasiymis.bu yöntemi kendi ülkesinde uygulamis fakat zahmetli oldugu icin kaziga oturtma yöntemini secmistir.dracul ismi babasina verilen bir lakaptir,dracula ise 'draculun oglu'demektir.

vlad tepes ölüm yillarinda yakalanip zindana atildiginda bile rahat durmamis, bu sefer yakaladigi farelere iskence yapip kaziga oturtmustur.

ekşi[signature][hline]Holigan Team
The Paticik Cup =o= II
Sosyal ağlarda paylaş

said:
RaVena, 04 Ocak 2006 10:54 tarihinde demiş ki:
Vlad tepeş hakkında (Kazıklı Voyvoda) hakkında 2 tane konu Açılmış ama aradığım cevabı alamadım .. Arkadaşlar Bana Kısaca özetlerseniz Vlad Tepeş Hangi Ülkenin valisi veya Kralıydı..Nereliydi ...Kısaca bilgi verirseniz Çok sevinirim ..Çünkü bazıları Eflak beyi,Bazıları Macar kralı,bazıları Romanya Kralı diyor ..
Ve Çeşitli işkencelerinden Kazık dışındakilerini söylerseniz çok sevinirim ..

Vlad Tepeş boğdan kralıydı.ona çok kan dökücülüğünden dolayı DRACULA adı verilmiştir.Fatih Sultan Mehmet Vlad Tepeş üzerine son gönderdiği adını unuttum bir paşayıda öldürmesi üzerine sefere çıkıyor.bu adam kaçıyor.o boğdanda kelle uçururken kardeşininde adını unuttum,o da istanbul da kalıyor.
olay bu bildiğim kadarıyla.sonra boğdan da vergiyi kesince fatih sultan mehmet boğdanı ilhak ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kazık dışında benim bildiğim tek işkence şu;
vlad tepeşe 2 osmanlı elçisi geliyor,işkenceleri kes diye.vlad tepeş ise bu elçilerden kavuklarını çıkartıp etek öpmelerini istiyor.elçiler de bunu reddedince de,hani kavukları çıkarmak istemiyorlar ya vlad tepeş de kavukları kafalarına sivri bişeyle çakıp öldürüyor.vlad tepeş romanya kralıdır çünkü dünya savaşından(1.) önce eflak ile boğdanın birleşmesiyle oluşmuştu.[signature][hline]16'sında ve paticik'te bir kişi=>FIRAT!!
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax .. dikkatli okumak ...

Yazdıklarıma dikkatli bakarsan ''2 tane konu başlığı buldum arama sonucu ama istediğim bilgiyi edinemedim'' demişim ..

Bu arada yeni birşey öğrendim .. Romanya Kralıymış Vlad Tepeş be .. babasının adı Dracul muş .. Vlad tepeş Ona saygısızlık yapanlara Ya Kazığa asıyor,Yada derisini organları gözüküncüye kadar yüzüyormuş veya Kafalarını çiviloyrmuş ..

Fathi Sultan mehmetin yolladığı Vezirlerden .. 3 tanesini yakalıyor, o sırada Kurban ettiği insanların karşısında ziyafet çekiyor ve kazıktaki insanların kanından çorba içiyor .. Bizim Vezirlerden biri atlıyor ve Söylüyor Verginizi verin diye .. Vlad sinirleniyor ve diyorki ''Siz kimsiniz o kavukla karşıma geçmiş benimle böyle konuşuosunuz'' .. Vezirde O kavuk sadece Efendim çıkartın derse çıkarırım demiş .. Vlad da sinirlenip Kafasına Çivilemiş .Diğer veziri Zindana yollamış .. Kalan diğer vezir Kaçmış ve Fatihe gelip bunları söylüyor .. Fatih Çok Sinirleniyor ve Sefer düzenliyor ..

Çok büyük bir orduyla hareket ediyorlar,Ormana giriyorlar ve Ormandaki yolun sonuna kadar Her tarafta Kazıklar sağlı,sollu ve ölen insanlar .. Herkez Hayretler içinde kalıyor .. Savaş oluyor ama Voyvoda yakalanamıyor çünkü kaçıyor .. Yıllar sonra Voyvodanın izi bulunuyor ve Ormandaki hayvanları kesip yediği öğreniliyor,Sonra ölü bulunuyomuş sanırım ...

Not=nekadar doru,nekdr yanlış bilmiyorm ..[signature][hline]I only think of you ..
PuNk anD Indie Rock! Forums ..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...